PrintMasters ... αυτοί που ξέρουν από εκτύπωση εντύπων ...

Δελτία τύπου και ενημέρωση σχετικά με τεχνικές, εκπαιδευτικές και λοιπές συμβουλευτικές υπηρεσίες (consulting, service κλπ).

PrintMasters ... αυτοί που ξέρουν από εκτύπωση εντύπων ...

Δημοσίευσηαπό PrintMasters » 30.06.12, 10:40 pm

Το http://www.PrintMasters.gr ήρθε και σας βοηθάει να επιλέξετε το καλύτερο τυπογραφείο για να τυπώσετε έντυπα ...

... δεν είναι μόνο ότι θα βρείτε συγκεντρωμένα σε ένα σημείο, ελληνικά τυπογραφεία με γνώσεις, εμπειρία και άρτιο εξοπλισμό, που δίνουν τις καλύτερες προσφορές τους ...

... δεν είναι μόνο ότι προϋπόθεση για να γίνει ένα τυπογραφείο μέλος του PrintMasters, πρέπει να μην έχει εσωτερικό τμήμα σχεδιασμού ...

... δεν είναι μόνο ότι έχετε άμεση και στιγμιαία πρόσβαση σε μεγάλο αριθμό αξιόπιστων τυπογραφείων ... πολύ περισσότερα από όσα απευθύνεστε συνήθως, εξασφαλίζοντας τη χαμηλότερη δυνατή τιμή ...

... είναι ότι στο PrintMasters έχετε φωνή ... δώστε καλή βαθμολογία στους συνεπείς και αξιόπιστους τυπογράφους μετά από κάθε εργασία … βοηθήστε τους να ξεχωρίσουν ... βαθμολογήστε όπως πρέπει τους μέτριους ... έτσι, όταν ένα τυπογραφείο σας κάνει την προσφορά του, εσείς, πέρα από την τιμή – ίσως και το χρόνο παράδοσης – αξιολογείτε και τη βαθμολογία που έχει συγκεντρώσει κάθε τυπογραφείο από προηγούμενες εκτυπωτικές εργασίες ...

... είναι ότι το PrintMasters αναγνωρίζει όσους επαγγελματίες το στηρίζουν παρέχοντας δωρεάν προβολή για υπηρεσίες σχεδιασμού εντύπων σε αυτούς που κάθε μήνα θα συγκεντρώνουν τα περισσότερα έντυπα ...

... μπείτε κι εσείς στην παρέα του PrintMasters … θα βγείτε κερδισμένοι ...

... http://www.printmasters.gr … η εκτύπωση εντύπων στα σοβαρά!

... ίσως φανούν χρήσιμα :
http://www.slideshare.net/PrintMasters/meet-printmastersgr
http://www.youtube.com/watch?v=ZEARakqxB8M&feature=youtu.be
PrintMasters
Member

Re: PrintMasters ... αυτοί που ξέρουν από εκτύπωση εντύπων ...

Δημοσίευσηαπό ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ » 02.07.12, 10:55 am

:silenced
ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Old Member

Δημοσίευσηαπό mariner » 02.07.12, 12:30 pm

ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ έγραψε::silenced

Συμφωνώ!
Άβαταρ μέλους
mariner
Senior Member

Δημοσίευσηαπό notis » 02.07.12, 1:18 pm

Καλά, βλέπω να γράφονται οι τυπογράφοι και σαν πελάτες και να αρχίζουν το ανελέητο θάψιμο each other :lol:
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό soffia » 02.07.12, 2:16 pm

... δεν είναι μόνο ότι έχετε άμεση και στιγμιαία πρόσβαση σε μεγάλο αριθμό αξιόπιστων τυπογραφείων ... πολύ περισσότερα από όσα απευθύνεστε συνήθως, εξασφαλίζοντας τη χαμηλότερη δυνατή τιμή ...

3,60 και μια πίπα δώρο
--------------------------------------
bright new! http://www.stasy.gr
http://www.designobsession.gr
Άβαταρ μέλους
soffia
Old Member

Δημοσίευσηαπό Vasos » 02.07.12, 4:55 pm

Θα ψηφίζουμε κάθε βδομάδα κάποιον προς αποχώριση? Θα έχουμε και κάμερες να βλέπουμε τι κάνουν χωρίς να το χέρουν? Ακόμα και στην τουαλέτα?
Αν δεν ξέρεις προς ποιο λιμάνι πλέεις, κανένας άνεμος δεν είναι ευνοϊκός.
Vasos
Member

Δημοσίευσηαπό Trelokampero » 02.07.12, 6:01 pm

Εν τω μεταξύ μόνο τη χρώμα εσώρουχο και τι μέγεθος δε ζητάνε για την εγγραφή. Όλα τα άλλα τα ζητάν. 8)
Ενός Τεκνού Μύρια Έπονται

notis: Εσύ παλιόγρια εξαιρείσαι γιατί ανήκεις σε προστατευόμενο είδος "τρελή-τρελή"

http://www.artcore.gr
Trelokampero
Senior Member

Δημοσίευσηαπό PrintMasters » 02.07.12, 10:12 pm

Φίλοι και Φίλες ... απαντώ επιγραμματικά ...

*** Καλά, βλέπω να γράφονται οι τυπογράφοι και σαν πελάτες και να αρχίζουν το ανελέητο θάψιμο each other
>>> το κάθε μέλος είναι τσεκαρισμένο (αν χρειαζεται και τηλεφωνικά) για το τί δηλώνει ... επιπλέον δικαίωμα βαθμολόγησης έχει όποιος αναθέσει εργασία και μόνο για αυτή την εργασία

*** 3,60 και μια πίπα δώρο
>>> πίπα ? τι πίπα ??? προτιμώ full service !!!

***Θα ψηφίζουμε κάθε βδομάδα κάποιον προς αποχώριση? Θα έχουμε και κάμερες να βλέπουμε τι κάνουν χωρίς να το χέρουν? Ακόμα και στην τουαλέτα?
>>> να σου πω ... αν έχω full service θα αρκεστώ κάνοντας μάτι ???

***Εν τω μεταξύ μόνο τη χρώμα εσώρουχο και τι μέγεθος δε ζητάνε για την εγγραφή. Όλα τα άλλα τα ζητάν
>>> για να μη συχνάζουν μέσα περίεργοι και μας χαλάνε την ήδη χαλασμένη (δηλαδή πηδηγμένη) πιάτσα

... από τη βαθμολόγηση των πελατών εντύπων ίσως βγείτε κι εσείς κερδισμένοι, αποφεύγοντας τους κακοπληρωτές ... διαφορετικά μπορείτε να συνεχίζετε να παρακαλάτε να σας δίνουν τα λεφτά σας σε 2482 δόσεις και να εύχεστε κάποιος να σας είχε προειδοποιήσει...

... ξέρετε όλοι ότι υπάρχουν και καλά τυπογραφεία ... είναι καιρός να τα μάθουν κι άλλοι ...

... αν έχετε προτάσεις βελτίωσης, είμαστε ανοικτοί ...
PrintMasters
Member

Δημοσίευσηαπό Vasos » 03.07.12, 12:29 am

Προσπαθησα πολυ να μην απαντησω, αλλα δεν τα καταφερα!
Σαν τυπογραφος θα σε ρωτησω..
Ξερεις πως λεγεται αυτος που υποσχεται οτι θα βαλει ταξη στην πιατσα?
Νταβατζης!
Σαν γραφιστας θα αναρωτηθω..
Ποια ειναι η συνεχεια του printmonsters, μηπως το Desingmasters? (παραλιγο να γραψω desingcrowd!!)
Επειδη δεν ειμαι κακος ανθρωπος θα σου ευχηθω καλη τυχη -αληθεια το εννοω- σε αυτο που προσπαθειτε να κανετε, αλλα οχι δεν θα βγαλω μονος μου τα ματια μου, υπαρχουν πολλοι εκει εξω που προσπαθουν να μου τα βγαλουν. :mrgreen: :mrgreen:
Αν δεν ξέρεις προς ποιο λιμάνι πλέεις, κανένας άνεμος δεν είναι ευνοϊκός.
Vasos
Member

Δημοσίευσηαπό mariner » 03.07.12, 10:52 am

Ελλάδα: χώρα των νταβατζήδων, της αρπαχτής και των κορόϊδων...
Άβαταρ μέλους
mariner
Senior Member

Δημοσίευσηαπό PrintMasters » 03.07.12, 12:46 pm

Ρε παιδιά, δεν καταλαβαίνω …

… για τι νταβατζηλίκια μιλάμε εδώ … δεν είπαμε ότι ανακαλύψαμε τον τροχό … ούτε ότι θα σώσουμε τον κλάδο από την κρίση …

… αν ψάχνετε νταβάδες μάλλον πρέπει να κοιτάξετε στον κατάλογο στο γράμμα Δ … εκεί θα βρείτε πολλές Διαφημιστικές εταιρείες που σας ρουφάγανε (και ακόμα ρουφάνε) το αίμα* … τόσο το αίμα του γραφίστα, όσο και του τυπογράφου … και επειδή ποτέ δε φτάνει, ρουφάνε και το αίμα του διαφημιζόμενου … με τις δικές σας ανάσες φούσκωνε η φούσκα τους τόσα χρόνια … και τώρα ψάξτε να τους βρείτε …
(*οι εξαιρέσεις δυστυχώς ελάχιστες)

… άλλωστε, χαρακτηριστικό του νταβά είναι ότι σου δίνει την «προστασία» του, ανεξάρτητα αν το θέλεις … εμείς, δεν πιάνουμε κανέναν από το χέρι … ούτε υπογράφουμε χειροπόδαρες συμβάσεις … ο καθένας είναι ελεύθερος να φύγει όποτε θέλει …

… δεν μπορώ να δεχτώ το νταβατζής … ονειροπαρμένος, ίσως … παρα-αισιόδοξος, μπορεί ... όταν βρίσκω όμως κάποιους τυπογράφους να βλέπουν το θέμα με ενδιαφέρον και να συμμετέχουν, καλμάρω κάπως και ελπίζω περισσότερο …

… κάντε τον κόπο και μπείτε στο site να διαβάσετε πως λειτουργεί και ποιο είναι το σκεπτικό της βαθμολόγησης … δεν είναι τίποτα άλλο από ένα εργαλείο που από τη μία δημιουργεί την πληροφορία και από την άλλη τη διαμοιράζει σε όσους τη χρειάζονται …

… απλά, άλλο ένα εργαλείο … εκτός κι αν μου πείτε ότι αυτός που φτιάχνει τα πριόνια είναι ο νταβατζής του μαραγκού (???)

Ευχαριστώ για τις ευχές
Καλή τύχη σε όλους μας
PrintMasters
Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 03.07.12, 1:22 pm

Πφφφφφφ αυτη η κατάσταση στο φόρουμ με το θάψιμο και τις ειρωνίες και τα σχόλια τύπου "πίπα δώρο" έχει καταντήσει εμετικά βαρετή.
"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό theoasim » 03.07.12, 1:53 pm

Δεν ενόχλησε κανέναν άμεσα ο άνθρωπος και αμέσως να τον φάνε. Φαντάσου να έκανε κάτι άμεσα σε κάποιον. :wall :wall :wall :wall :wall

Δεν σας αρέσει κάτι που έχει γράψει κάποιος;... Φυσικά έχετε την ελευθερία του λόγου να εκφραστείτε αλλά με τρόπο ώστε να μην τον προσβάλετε. Έχουν μπερδέψει μερικοί την δημοκρατία με το θράσσος.

Και που είσαι ακόμα Μάριε... Και τώρα έχουν δικαιολογία την οικονομική κρίση για τέτοιες συμπεριφορές.
eArtboard blog | The Creative blog
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό typografika » 03.07.12, 11:48 pm

Πολλά τα ερωτηματικά, ηθικά και νομικά.
Με μια "αστραπιαία ματιά" και στο θέμα και στο site... μού ήρθε...

Το printmaster δεν είναι σημείο αναφοράς (όπως χρησός οδηγός), αλλά προφανώς βαθμολογεί και κατευθύνει άμεσα συγκεκριμένους επιχηρηματίες/τυπογράφους;
Η βαθμολογία είναι του χρήστη ή κοινοποιήτε;

Αλλά αν εγώ είμαι χάλιας τυπογράφος / γραφίστας και έχω χώμα τιμές, σημαίνει ότι απλά έχω και ανάλογους πελάτες που εξυπηρετούνται από αυτό το deal και είναι ικανοποιημένοι.
Πως αυτό θα βαθμολογηθεί, με βάση πιο παράδειγμα... δεν είναι κακό να είσαι χάλιας, απλά δουλέυεις άλλο target group. Τι θα γίνει αν με βαθμολογήσουν high πελάτες που απλά θέλουν ανάλογου επιπέδου τυπογράφο; Και αντίστροφα.

Και γιατί να μην έχουν τμήμα σχεδιασμού;
Τότε όσοι φοράτε κόκκινα κορδόνια είστε κορόιδα και πρέπει να αποχωρήσετε!
Και τον άλλο μήνα όσοι τυπώνουν σε ryobi, τζους...έξω!

Και αφού τα κριτήρια μπήκαν:
1. ΓΝΩΣΕΙΣ - νέοι που μόλις ξεκινάτε, τώρα ξέρετε που ΔΕΝ πρεπει να ξεκινήσετε!
2. ΕΜΠΕΙΡΙΑ - νέοι πάρτε το χαμπάρι ... εδώ είναι loby ανωτέρων.
3. ΕΞΩΠΛΙΣΜΟ - Αρτιο.. και μόνο;! με τις σαβούρες μου δεν περνάω; Πόσα να σκάσω ακόμα... στην κρίση; στο 1 εκατομήριο είναι άρτιο;

Και αν δυσφημιστό από κανένα ατυχές γεγονός πως αυτό αποζημιώνεται;

Και αν έχετε στη κατοχή σας ηλεκτρονικούς φακέλους, υπάρχει κάποιος σημβολαιογράφος για κάθε ανάθεση των προσφορών που να εγκυάται τον διαγωνισμό;
Περι διαγωνισμών πρόκειται;

Το print master είναι κάποια επιτροπή ανταγωνισμού; Πωλητής; που διαχωρίζει ποιούς;

Πολλά μου ήρθαν στο κεφάλι, και έχω χαοθεί. Ευχομαι όποιος κάνει οτιδήποτε εκει έξω να το σκεφτεί σοβαρά τη κάνει (ειδικά εάν παίζει με τα κορμιά των άλλων & ανέξοδα).
Να μας βγει σε καλό και να μην είναι άλλη μια μαχαιριά στο κλάδο. Καλή τύχη!

Αυτή είναι η άποψη μου έως τώρα με κάθε νόμιμη & προσωπική επιφύλαξη!
Ποιος ξέρει μπορεί να είναι και για καλό.
Άβαταρ μέλους
typografika
Member

Δημοσίευσηαπό typografika » 03.07.12, 11:59 pm

Το βρήκα!

Θα κάνω ένα site που θα βαθμολογεί site που βαθμολογούνε.
Άβαταρ μέλους
typografika
Member

Δημοσίευσηαπό PrintMasters » 04.07.12, 9:45 am

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί ψάχνετε μετά μανίας μόνο αν έχει κάτι στραβό η προσπάθεια και δε ψάχνετε και τα σωστά – που 10 τυπογράφοι μέχρι τώρα φαίνεται να έχουν καταλάβει ... συνεχίζω ωστόσο να απαντώ ...

*** Με μια "αστραπιαία ματιά"
>>> προσωπικά αν θέλω να έχω άποψη για κάτι δε ρίχνω αστραπιαίες ματιές ... το μελετώ λίγο πιο προσεκτικά

*** Το printmaster δεν είναι σημείο αναφοράς (όπως χρησός οδηγός), αλλά προφανώς βαθμολογεί και κατευθύνει άμεσα συγκεκριμένους επιχηρηματίες/τυπογράφους;
>>> κατευθύνει ??? ΟΧΙ, σε καμία περίπτωση

*** Η βαθμολογία είναι του χρήστη ή κοινοποιήτε;
>>> περισσότερα στο http://www.printmasters.gr/grading

*** Αλλά αν εγώ είμαι χάλιας τυπογράφος / γραφίστας και έχω χώμα τιμές, σημαίνει ότι απλά έχω και ανάλογους πελάτες που εξυπηρετούνται από αυτό το deal και είναι ικανοποιημένοι.
Πως αυτό θα βαθμολογηθεί, με βάση πιο παράδειγμα... δεν είναι κακό να είσαι χάλιας, απλά δουλέυεις άλλο target group. Τι θα γίνει αν με βαθμολογήσουν high πελάτες που απλά θέλουν ανάλογου επιπέδου τυπογράφο; Και αντίστροφα.
>>> Αν είσαι χάλιας και το γνωρίζεις τότε δε θα μπεις στο printmasters ... θα κρατήσεις τους χάλια πελάτες σου και θα συνεχίσεις ... αν είσαι χάλιας και ΔΕΝ το γνωρίζεις, τότε κακό του κεφαλιού σου

*** Και γιατί να μην έχουν τμήμα σχεδιασμού;
>>> απλά, γιατί πολλοί γραφίστες μου είπαν ότι δεν είναι θεμιτό ... γιατί ενώ δίνουν δουλειές σε τυπογραφεία, δεν είναι σωστό τα τυπογραφεία να παίρνουν τις δικές τους ... απορώ για το ερώτημα ???

*** Και αφού τα κριτήρια μπήκαν:
1. ΓΝΩΣΕΙΣ - νέοι που μόλις ξεκινάτε, τώρα ξέρετε που ΔΕΝ πρεπει να ξεκινήσετε!
2. ΕΜΠΕΙΡΙΑ - νέοι πάρτε το χαμπάρι ... εδώ είναι loby ανωτέρων.
3. ΕΞΩΠΛΙΣΜΟ - Αρτιο.. και μόνο;! με τις σαβούρες μου δεν περνάω; Πόσα να σκάσω ακόμα... στην κρίση; στο 1 εκατομήριο είναι άρτιο;
>>> τα παραπάνω δεν είναι κριτήρια για να γίνει ένα τυπογραφείο μέλος του printmasters … είναι κριτήρια για να μπορεί να ΕΠΙΒΙΩΝΕΙ κάθε επιχείρηση, σε οποιονδήποτε κλάδο, σε όποιο μέρος του κόσμου

*** Και αν δυσφημιστό από κανένα ατυχές γεγονός πως αυτό αποζημιώνεται;
>>> όπως αποζημιώνεσαι στην πραγματικότητα ... πολλά τυπογραφεία έχουν χάσει πελάτες – ή παραλίγο να χάσουν πελάτες – από μια στραβή ... εξ ορισμού το ατυχές είναι και το στατιστικά περιορισμένο ... το ατυχές είναι ένα ανεπιθύμητο περιστατικό ανάμεσα σε ΠΟΛΛΑ περισσότερα θετικά ... αν τώρα έχεις πολλές ατυχίες μαζεμένες, μάλλον δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανείς

*** Και αν έχετε στη κατοχή σας ηλεκτρονικούς φακέλους, υπάρχει κάποιος σημβολαιογράφος για κάθε ανάθεση των προσφορών που να εγκυάται τον διαγωνισμό;
Περι διαγωνισμών πρόκειται;
Το print master είναι κάποια επιτροπή ανταγωνισμού; Πωλητής; που διαχωρίζει ποιούς;
>>> το printmasters ΔΕΝ αναθέτει σε κανέναν ... ΜΟΝΟ ο πελάτης εντύπου που έχει συντάξει το αίτημα προσφοράς αναθέτει γιατί ΜΟΝΟ αυτός βλέπει τις προσφορές που έχουν κάνει τα τυπογραφεία για το αίτημα του

*** Πολλά μου ήρθαν στο κεφάλι, και έχω χαοθεί. Ευχομαι όποιος κάνει οτιδήποτε εκει έξω να το σκεφτεί σοβαρά τη κάνει (ειδικά εάν παίζει με τα κορμιά των άλλων & ανέξοδα).
Να μας βγει σε καλό και να μην είναι άλλη μια μαχαιριά στο κλάδο. Καλή τύχη!
Αυτή είναι η άποψη μου έως τώρα με κάθε νόμιμη & προσωπική επιφύλαξη!
Ποιος ξέρει μπορεί να είναι και για καλό.
>>> το παραπάνω το θεωρώ λίγο υπερβολικό ... δεν ανακαλύψαμε την ατομική ενέργεια για να ανησυχείς αν θα τη χρησιμοποιήσουμε θεμιτά ... είναι άλλο ένα εμπορικό εργαλείο που θα δοκιμαστεί στις συνθήκες τις αγοράς ... και το σημαντικό: ΔΕΝ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ... ευτυχώς υπάρχουν εθελοντές που είδαν ότι ίσως ωφεληθούν ...

Πάντως, από αυτή την ανάρτηση εδώ μέσα περίμενα άλλα ... στο τέλος μένω με τις απορίες*:
ΤΙ ΣΚΑΤΑ ... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ???
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ???

* Επειδή ΘΕΛΩ να μείνω με τις απορίες, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΤΕ να μου τις λύσετε.

Ευχαριστώ για τις ευχές
PrintMasters
Member

Δημοσίευσηαπό kosbarts » 04.07.12, 10:14 am

PrintMasters έγραψε:Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί ψάχνετε μετά μανίας μόνο αν έχει κάτι στραβό η προσπάθεια και δε ψάχνετε και τα σωστά – που 10 τυπογράφοι μέχρι τώρα φαίνεται να έχουν καταλάβει ... συνεχίζω ωστόσο να απαντώ ...

Printmasters... welcome to VCDC!
"Το να γνωρίζεις δεν είναι τίποτα. Το να φαντάζεσαι είναι το παν..." Anatole France

follow me on twitter
find me on behance
Άβαταρ μέλους
kosbarts
Junior Member

Δημοσίευσηαπό ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ » 04.07.12, 10:20 am

Καλημέρα
kosbarts θα διαφωνήσω μαζί σου, έχουμε πει μπράβο σε πολλές
νέες προσπάθειες, που έχουν κάτι να πουν.
ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Old Member

Δημοσίευσηαπό kosbarts » 04.07.12, 10:38 am

Κλήμη καλημέρα.

Παρακολουθώντας τα posts αρκετό καιρό, θα έλεγα ότι η αναλογία μπράβο/ξεκατινιάσματος είναι 1/10. Ο printmasters δε ζήτησε από την αρχή το μπράβο κανενός. Μια κριτική ζήτησε. Κριτική προφανώς με λογικά επιχειρήματα, που στις περισσότερες απαντήσεις εδώ μέσα έλειψαν παντελώς. Αντίθετα, ο ίδιος υποστήριξε με επιχειρήματα την προσπάθεια που κάνει.
"Το να γνωρίζεις δεν είναι τίποτα. Το να φαντάζεσαι είναι το παν..." Anatole France

follow me on twitter
find me on behance
Άβαταρ μέλους
kosbarts
Junior Member

Δημοσίευσηαπό ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ » 04.07.12, 11:00 am

[quote="kosbarts"]Κλήμη καλημέρα.

Παρακολουθώντας τα posts αρκετό καιρό, θα έλεγα ότι η αναλογία μπράβο/ξεκατινιάσματος είναι 1/10.
Μπορεί μόνο τόσα να αξίζουν ένα μπράβο.

Ο printmasters δε ζήτησε από την αρχή το μπράβο κανενός. Μια κριτική ζήτησε.
Κανείς δε ζήτησε τη γνώμη μας.
ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Old Member

Επόμενο

Επιστροφή στο IX.IV Τεχνικές / Εκπαιδευτικές / Λοιπές υπηρεσίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων