Ιmsi floorplan 3d και αναμνήσεις

Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση & Σχεδίαση Εσωτερικών Χώρων

Ιmsi floorplan 3d και αναμνήσεις

Δημοσίευσηαπό SecretVibe » 11.07.08, 7:06 pm

Έτος 1998, εγώ 12 χρονών τότε....καθώς προχωρούσα με τη μητέρα μου στο δρόμο βλέπω στη βιτρίνα των oneway (αν τα θυμάστε) ενα τρομερο προγραμμα που ελεγε οτι φτιάχνεις σπίτια και βάζεις υλικό, τα επιπλώνεις κλπ....
Ενθουσιαστηκα και μετά απο πολύ πίεση και δάκρυα η μητέρα μου μου το αγόρασε την επόμενη μέρα. Δεν ήταν και φτηνό για τότε 50.000 δραχμές έκανε. Με μεγάλη χαρά πάω να το κάνω εγκατάσταση στον ολοκαίνουργιο pentium 2 στα 333 Mhz και με 128 ram! :P
Ήταν απίστευτο πρόγραμμα, σχεδίαζα συνέχεια, είχα φτιάξει το σπίτι μας, το σπιτι της γιαγιάς μου και άλλα...Αυτή ηταν η πρώτη μου επαφή με "σχεδιαστικό" πρόγραμμα.... και όταν έλεγα στους φίλους μου οτι πήρα ένα τετοιο πρόγραμμα και όχι παιχνίδι για να παίζω, μου έλεγαν τι βλακεία...τα πρώτα εμφανη σημάδια οτι ήθελα να δημιουργώ και να γινω σχεδιαστής. Θυμάμαι έκανα και προσχέδια στο χαρτάκι μου :shock: Imsi floorplan 3d, δε ξέρω κατα πόσο έχει εξελιχθέι τώρα αλλα θα το κοιτάξω....Όσοι το έχετε, το είχατε...πείτε μου γνώμες :D

http://imsidesign.com/

:D :D :D
Learn 2 live & live 2 learn. Learn 2 listen & listen 2 learn. Live 2 love & love 2 live. We live 2 die & we die living. Life is what u make of it.
Άβαταρ μέλους
SecretVibe
Member

Επιστροφή στο VI.ΙΙ Interior / Architectural Design

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων