ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση & Σχεδίαση Εσωτερικών Χώρων

ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό BUGS » 04.01.10, 6:07 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΝ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΕΧΩ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΤΑΡΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΣΤΑ 2,20 ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ Η ΟΠΟΙΑ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΦΩΤΙΣΜΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΥΠΩΘΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΙΟ ΑΛΗΘΙΝΗ.ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ PLEXIGLASS H ΓΥΑΛΙ?ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΔΩ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
BUGS
Member

Re: ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

Δημοσίευσηαπό BUGS » 05.01.10, 6:36 pm

ΚΑΝΕΙΣ?
BUGS
Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 05.01.10, 9:34 pm

Θέλεις να φωτίζει το θέμα σου απο πίσω?? Αν ναι τότε θα σου έλεγα να τυπώσεις σε backlit film. Μπορεί να μην ξέρεις ποιο σου λέω αλλα το έχεις δει. Είναι αυτό:

http://www.graphx.net/files/listingmodule/@random4754b9e2900c3/1196735128_Backlit___Display.jpg

αν σκέφτεσε να βάλεις και λεφτάκια στο χώρο και αντέχεις να πάρεις και ένα κουτί ειδικό με τις λάμπες το αποτέλεσμα θα είναι πολύ εντυπωσιακό. Θα έχεις και το πλεονέκτημα οτι θα μπορείς να κάνεις μια νέα εκτύπωση και να την αλλάζεις όποτε θέλεις εύκολα και γρήγορα.
Και χωρίς κουτί πάντως το backlit αμα του ρίχνεις φώς απο πίσω θα φωτίζει. Το θέμα είναι όμως οτι δεν κολλάει..δεν είναι αυτοκόλλητο :P είναι film
Αυτό που σκέφτομαι οτι μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις σε λεπτό plexi glass και απο πάνω να πέσει άλλο plexi glass. Τους κάνεις μια τρυπά...βάζεις και εναν αποστάτη και είσαι έτοιμος. Σε αυτή την περίπτωση θα μπορείς επίσης όποτε θέλεις να αλλάζεις το θέμα σου.
Άλλα υλικά που μπορείς να εκτυπώσεις είναι σε μουσαμά (στην περίπτωση σου δεν το θέλεις αυτό γιατί ο μουσαμάς είναι χοντρός σαν υλικό και θα εμποδίζει το φώς να περνάει) και σε φωτεινό αυτοκόλλητο. Όσο αφορά το γυαλί η το plexiglass, σίγουρα plexiglass γιατι θα είναι και πολύ ποιο φτηνό.
"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό BUGS » 05.01.10, 10:39 pm

MARIOS σε ευχαριστω πολυ ηδη μου εδωσες μπουσουλα να προχωρησω γιατι δεν ηξερα ακριβως πως λεγεται αυτη η τεχνικη
BUGS
Member

Δημοσίευσηαπό Art_kubik » 12.03.11, 4:36 pm

Hi
Να ρωτήσω κάτι πόσο μεγάλη διάσταση μπόρουμε να χρησιμοποίσουμε?Ξέρει κανείς,?
Πολύ ωραία ιδέα,και πολύ πρακτική... :)
http://www.3Dreamer.eu - ενημερώσου ΜΑΘΕ δημιούργησε

- Εκπαιδευτικό υλικό για 3Ds Max, V-ray, Photoshop
- Συλλογή με FREE Architectural V-ray Materials
- 2D-3D Διαγωνισμοί
- Κατηγορία Work In Progress *NEW (διορθώνουμε τα δικά σας λάθη)
Art_kubik
Member

Επιστροφή στο VI.ΙΙ Interior / Architectural Design

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων