Σχεδιασμός Περιοδικού Υψηλής Ραπτικής

Σχέδιο μόδας, Styling, Σχεδίαση υφασμάτων

Δημοσίευσηαπό Enzo » 23.02.09, 10:57 pm

Πως έχει σχεδιαστεί δηλαδή?
Δεξιές σελίδες > καταχωρήσεις οίκων
Αριστερές> Τα προιόντα παρεταγμένα σε αράδες
So what?
Φυσικά και έχουν ευθύνη οι δημιουργοί των εντύπων πως είναι φωτογραφημένα τα ρούχα. Σε κούκλα? Στο πατωμα? Παραγεμισμένα?
Σε μισή κούκλα? Με αέρα? Σιδερωμένα? Ασιδέρωτα? Με προοπτική?

Το τσαλάκωμα και η μή τέλειες επιφάνειες δε θεωρείται "κακοφωτογραφημένο", αλλά μάλλον περισσότερο ρεαλιστικό θα έλεγα.

Εγώ δεν θα έλεγα... Ειδικά όταν μερικά απο αυτά κοστίζουν αρκετές εκατοντάδες ευρώ. Ασε που για να κρίνεις πρέπει να έχεις δει τα ρούχα live.

Επίσης το συγκεκριμένο δεν είναι περιοδικό μόδας (δεν έχει κάποια άποψη για την μόδα), είναι ο εμπορικός κατάλογος ενός καταστήματος...

Και ναι, έχω δει και καλύτερα...
Εικόνα

Art is not a reflection of reality, it’s the reality of that reflection
Άβαταρ μέλους
Enzo
Junior Member

Δημοσίευσηαπό ALR » 23.02.09, 11:42 pm

χμμ.. ίσως η δική σου άποψη είναι απλώς η επαγγελματική και η δική μου του απλού αναγνώστη που έτυχε να το πιάσει στα χέρια του.
Πάντως, τα επιχειρήματα σου έχουν μια ορθότητα.

Αλλά συνεχίζω να το βρίσκω σαν ένα έντυπο μόδας και όχι απλώς ένα brand index. Τουλάχιστον αυτή την αίσθηση μου βγάζει.
Άβαταρ μέλους
ALR
Junior Member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο VI.ΙΙΙ Fashion & Textile Design

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων