συμπεριφορα οχι αηδιες

Θέματα Ηθικής, Δεοντολογίας, προβληματισμοί και θεωρητικές απόψεις πάνω στην οπτική επικοινωνία.

συμπεριφορα οχι αηδιες

Δημοσίευσηαπό pagou » 04.05.10, 4:59 pm

ειμαι ΠΥΡΑΥΛΟΣ :superman: :superman: :superman:
ηθελα να κανω κατι μεταξοτυπιες σε πλουζακια και πηγα χαλκιδα στο βουρκο (περιοχη ειναι ) διοτι τωρα που ειμαι κοντα στη χαλκιδα ειπα ασ γνωρισω και κανενα. τι ηθελα και το ειπα;

καταρχας, μιλησα με το μεταξοτυπη. Ο κλασσικος μ.......ς τυπογραφος. ολα τα κανει ολα τα ξερει, αλλα ασ φανταζεται οτι θελει, αν η δουλεια δεν ειναι οπως το δοκιμιο που υπογραψε δεν θα παρει δραχμη. Το πρωτο κουλο ειναι αυτο που μου ειπε: περνα κατα το μεσημερακι και αν εχω χρονο θα τα πουμε. ΕΓΩ φταιω που δεν τον εβρισα και ειπα καλως. τι παει να πει αν; και ο δικος μου χρονος τι σου λεει ρε φιλε; το παραδεχομαι εκανα μλκα.

Ελα ομως που πηγα και δεν τον εβρισκα με τιποτα. ΘΕΟΣ βλεπεις. τον θεο τον ξερουν ολοι ταμπελες θα βαζουμε μεταξοτυπες ανθρωποι;

Ετσι εκανα το σφαλμα να ρωτησω ενα συνεργειο εκει κοντα. Κατα τυχη καταλαβα οτι ειναι δημιουργικο γιατι ασυναισθητα διαβασα την μακροστενη ταμπελα του ψαχνοντασ για τσιγαρα σε αυτο που νομιζα ψιλικατσιδικο.
Ε ηταν δημιουργικο. ανεβηκα τα σκαλια, ( υποψιν οτι ημουν ντυμενος οπως ημουν σε δουλεια που πηρα απο μεγαλη εταιρια για πανευρωπαικο project).
Μπαινω στο συνεργειο-τυροπιταδικο, εεε σορυ, δημιουργικο και βλεπω 3 μεσα στην αδιαφορια και ο ενας αξυριστος με μακρυ μαλλι ( ιδιος με μενα ρε παιδι μου) να με κοιταει περιφρονιτικα, ελα ομως που βιαζομουν, οποτε:

-συγνωμη ψαχνω τον ταδε που κανει μεταξοτυπιες.
-εμεις κανουμε μεταξοτυπιες. δεν τον ξερω αυτονε ( τον ηξερε ο $^%^)
-α καλα ευχαριστω

ουτε καν λιγη ευγενια, ουτε να ρωτησει αν μπορει να με εξυπηρετησει αυτος ο μεγας περιφρονητης που εχει δικο του μεταξοτυπιο.
προφανως τσιμπανε κανα 2χιλιαρο ο καθενας την βδομαδα και δεν θελουν νεους πελατες.

το αποτελεσμα, ειναι οτι περπατησα ολο τον βουρκο, ολες τις ανηφορες με 29 βαθμους θερμοκρασια, χωρις πινακιδες οδων, στις 2 το μεσημερι και τη δουλεια μου δεν την εκανα, γιατι μερικοι εχουν ουτε την στοιχειωδη λογικη και μερικη αλλοι την στοιχειωδη ευγενια.
Για οσους απορουν γιατι δεν πηρα τηλ. ο παλιοτσιγγουνης ειναι διοτι μου το εκλεψαν απο την καφετερια ενα ευγεναστατο μεσηλικο ζευγαρι με mercedes cabrio εχθες.
Those people who think they know everything are a great annoyance to those of us who do. iAsimov
Gournis.
Άβαταρ μέλους
pagou
Old Member

Re: συμπεριφορα οχι αηδιες

Δημοσίευσηαπό panevan » 04.05.10, 5:15 pm

pagou έγραψε:ειμαι ΠΥΡΑΥΛΟΣ :superman: :superman: :superman:
ηθελα να κανω κατι μεταξοτυπιες σε πλουζακια και πηγα χαλκιδα στο βουρκο (περιοχη ειναι ) διοτι τωρα που ειμαι κοντα στη χαλκιδα ειπα ασ γνωρισω και κανενα. τι ηθελα και το ειπα;

καταρχας, μιλησα με το μεταξοτυπη. Ο κλασσικος μ.......ς τυπογραφος. ολα τα κανει ολα τα ξερει, αλλα ασ φανταζεται οτι θελει, αν η δουλεια δεν ειναι οπως το δοκιμιο που υπογραψε δεν θα παρει δραχμη. Το πρωτο κουλο ειναι αυτο που μου ειπε: περνα κατα το μεσημερακι και αν εχω χρονο θα τα πουμε. ΕΓΩ φταιω που δεν τον εβρισα και ειπα καλως. τι παει να πει αν; και ο δικος μου χρονος τι σου λεει ρε φιλε; το παραδεχομαι εκανα μλκα.

Ελα ομως που πηγα και δεν τον εβρισκα με τιποτα. ΘΕΟΣ βλεπεις. τον θεο τον ξερουν ολοι ταμπελες θα βαζουμε μεταξοτυπες ανθρωποι;

Ετσι εκανα το σφαλμα να ρωτησω ενα συνεργειο εκει κοντα. Κατα τυχη καταλαβα οτι ειναι δημιουργικο γιατι ασυναισθητα διαβασα την μακροστενη ταμπελα του ψαχνοντασ για τσιγαρα σε αυτο που νομιζα ψιλικατσιδικο.
Ε ηταν δημιουργικο. ανεβηκα τα σκαλια, ( υποψιν οτι ημουν ντυμενος οπως ημουν σε δουλεια που πηρα απο μεγαλη εταιρια για πανευρωπαικο project).
Μπαινω στο συνεργειο-τυροπιταδικο, εεε σορυ, δημιουργικο και βλεπω 3 μεσα στην αδιαφορια και ο ενας αξυριστος με μακρυ μαλλι ( ιδιος με μενα ρε παιδι μου) να με κοιταει περιφρονιτικα, ελα ομως που βιαζομουν, οποτε:

-συγνωμη ψαχνω τον ταδε που κανει μεταξοτυπιες.
-εμεις κανουμε μεταξοτυπιες. δεν τον ξερω αυτονε ( τον ηξερε ο $^%^)
-α καλα ευχαριστω

ουτε καν λιγη ευγενια, ουτε να ρωτησει αν μπορει να με εξυπηρετησει αυτος ο μεγας περιφρονητης που εχει δικο του μεταξοτυπιο.
προφανως τσιμπανε κανα 2χιλιαρο ο καθενας την βδομαδα και δεν θελουν νεους πελατες.

το αποτελεσμα, ειναι οτι περπατησα ολο τον βουρκο, ολες τις ανηφορες με 29 βαθμους θερμοκρασια, χωρις πινακιδες οδων, στις 2 το μεσημερι και τη δουλεια μου δεν την εκανα, γιατι μερικοι εχουν ουτε την στοιχειωδη λογικη και μερικη αλλοι την στοιχειωδη ευγενια.
Για οσους απορουν γιατι δεν πηρα τηλ. ο παλιοτσιγγουνης ειναι διοτι μου το εκλεψαν απο την καφετερια ενα ευγεναστατο μεσηλικο ζευγαρι με mercedes cabrio εχθες.

Εχεις μπει δυναμικα στο forum, μ' αρέσεις.
Άβαταρ μέλους
panevan
Master Member

Δημοσίευσηαπό pagou » 04.05.10, 5:19 pm

σα μελος θελω να πιστευω, διοτι με τοση τριχα πανω σου μην περιμενεις και πολλα μεταξυ μας. :whistle
Those people who think they know everything are a great annoyance to those of us who do. iAsimov
Gournis.
Άβαταρ μέλους
pagou
Old Member

Δημοσίευσηαπό panevan » 04.05.10, 5:22 pm

pagou έγραψε:σα μελος θελω να πιστευω, διοτι με τοση τριχα πανω σου μην περιμενεις και πολλα μεταξυ μας. :whistle

:clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: χαχαχαχα καλό. Αλήθεια! :lol: :lol: :lol: :lol:

Τι κανεις το βράδυ; :silenced
Άβαταρ μέλους
panevan
Master Member

Δημοσίευσηαπό mariner » 04.05.10, 5:23 pm

Φαντάζομαι θα έψαχνες τον Νι......τσο. Δεν είναι και τόσο δύσκολο να τον βρεις.
Στο αντικείμενό του είναι άριστος. Αν δεν τον ξέρεις ίσως σου φανεί λίγο παράξενος.
Άβαταρ μέλους
mariner
Senior Member

Δημοσίευσηαπό pagou » 04.05.10, 5:47 pm

οντως ειναι αριστος, εχει νερου (ελαχιστοι εχουν, λιγωτεροι ξερουν να τη δουλεουν) και θελω να αναλαβει μια εταιρεια ρουχων απο πανω ως κατω ( μεχρι σωβρακα). κατα δευτερον μου τυπωσε την πρωτη μου δουλεια (παλαιωθεν) και με εβγαλε ασπροπροσωπο και γενικα ειναι επαγγελματιας, αλλα κατι αξιζει ο χρονος μου, και εμενα ειλικρινα. (τα 22,5. παντως, εμενα μου φαινονται εξαιρετικα λιγα).

αν και εκει που τρελαθηκα ηταν στην σημανση και στους τυροπιταδικο-συνεργειο-γραφιστοπρογραματιστες. μιλαμε για πολυ περιφρονηση. σε λιγο θα βγαλουν και ταμπελιτσα:
πεταχτε τα λεφτα σας κατω απο το χαλι μας, ( ο τονος οπου θελετε) γιατι απαξιουμε να σας κοιταμε
Gournis.
Άβαταρ μέλους
pagou
Old Member

Δημοσίευσηαπό mariner » 04.05.10, 5:57 pm

pagou έγραψε:αν και εκει που τρελαθηκα ηταν στην σημανση και στους τυροπιταδικο-συνεργειο-γραφιστοπρογραματιστες. μιλαμε για πολυ περιφρονηση. σε λιγο θα βγαλουν και ταμπελιτσα:
πεταχτε τα λεφτα σας κατω απο το χαλι μας, ( ο τονος οπου θελετε) γιατι απαξιουμε να σας κοιταμε

:lol: :lol: :lol: :lol:
Προφανώς θα πήγες περίπου απέναντι και προς πυροσβεστική από τα σχολεία.
"Θου κύριε φυλακή τω στόματί μου."
Πάντως φίλε Παν. εγώ όποτε με έχουν ρωτήσει για ανταγωνιστή (και στα δύο επαγγέλματά μου) τους δίνω με προθυμία στοιχεία. Δεν έχω να χάσω τιποτα. Κάποια στιγμή ίσως να τους έχω πελάτες. Με αρνητική συμπεριφορά τους χάνεις δια παντός.
Άβαταρ μέλους
mariner
Senior Member

Δημοσίευσηαπό pagou » 04.05.10, 6:09 pm

εκει πηγα (μεγαλα ταλεντα οπως παρατηρησα στους τοιχους γυρω μου). ακριβως με αρνητικη συμπεριφορα χανεις. για αυτο και ρωτησα, μου φανηκε πολυ λογικο.

σκεφτηκα οτι θα μου πουν,αντε να μου κανουν και αυτοι μια προταση. ε επεσα εξω.

καταφεραν ομως να μου χαλασουν την μερα και να χασω και 2 κιλα σε ολες τις γυρω ανηφορες με τη τσαντα στη πλατη γεματη σχεδια και πανια. τελικα μηπως να το κλεισουν και να γινουν εκπαιδευτες στα ΛΟΚ
Gournis.
Άβαταρ μέλους
pagou
Old Member

Δημοσίευσηαπό mariner » 04.05.10, 6:21 pm

Εχουν μια ολοσέλιδη καταχώρηση σε τοπική εφημερίδα.
Μέτρησα 12 διαφορετικές γραμματοσειρές σε 12 σειρές!!!
Από χρώματα... άστα να πάνε... Στην τελευταία την συμμάζεψαν κάπως.
Μάλλον θα πρέπει να τη σκανάρω και να την ανεβάσω σαν μνημείο ΔΥΣφημισης.

* Ό,τι χρειαστείς στη διάθεσή σου. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου μέσω PM και τα τηλέφωνα μετά τα βρίσκουμε. Απ' ότι είδα ασχολείσαι με ιστοσχεδίαση που εγώ αγνοώ. Θέλω κάποια στιγμή κάτι να κάνω...
Άβαταρ μέλους
mariner
Senior Member

Δημοσίευσηαπό pagou » 04.05.10, 6:46 pm

καταχωρηση ε;
αυτοι ουτε σκαλα δεν ειχαν της προκοπης. φοβασαι να ανεβης. υποπτευομαι οτι εαν εισαι λιγο ευσομως θα τους σφυριζεις και θα σε τραβανε με σχοινια. εαν εισαι πολυ θα βγαινουν ολοι μαζι.
Gournis.
Άβαταρ μέλους
pagou
Old Member

Δημοσίευσηαπό ar_ia » 04.05.10, 10:12 pm

pagou έγραψε:αυτοι ουτε σκαλα δεν ειχαν της προκοπης. φοβασαι να ανεβης. υποπτευομαι οτι εαν εισαι λιγο ευσομως θα τους σφυριζεις και θα σε τραβανε με σχοινια. εαν εισαι πολυ θα βγαινουν ολοι μαζι.

Μα εσύ δεν είπες πως μέχρι να φθάσεις είχες χάσει δύο κιλά?
Οπότε γιατί να κάνουν νέα σκάλα???
Μέχρι να τους βρεις έχεις αδυνατίσει! :D :D :D :D :D :D :D
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!!!!!!!
ar_ia
Senior Member

Επιστροφή στο X.I Οπτική Επικοινωνία. Ηθική, Δεοντολογία, προβληματισμοί, απόψεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων