1ος Διαγωνισμος COMIX

Ανακοινώσεις, νέα, δελτία τύπου, διαγωνισμοί, εκδηλώσεις, εκθέσεις.

Δημοσίευσηαπό space_ape » 16.06.06, 10:21 am

Βασικά και σε ένα άλλο forum που είχε γίνει δημοσίευση του διαγωνισμού αντιμετωπίστηκε και εκεί με κάποια........δυσπιστία να πω? Τέλος πάντων, δεν ξέρω τελικά τι έγινε, μακάρι να είχαν συμμετοχές.
"There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Άβαταρ μέλους
space_ape
Senior Member

Δημοσίευσηαπό antonist » 16.06.06, 10:32 am

εγώ πάντως ευχομαι να πήγε καλά, ο λόγος όμως που με έκανε να μη συμμετέχω, ήταν το τόσο "ελευθερο" του θέματος. γελειογραφεία να έστελνα, ή κάτι δραματικό πχ; και πως θα τα συγριναν τοσο διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους. τέσπα, ελπίζω στον δευτερο διαγωνισμό να το αντιμετωπίσουν διαφορετικά :)

καλως όρισες pixies, αφου ασχολησε με κομικ δείξε μας τπτ που τα αγαπάμε εδώ, και σε περιμενουμε στην αρένα! επίσης, ο μέντος έχει κάτι να σου πει! !μεντος;;;;;
AntonisTheodorakis.com

***We are all Stars***
Άβαταρ μέλους
antonist
Site Admin

Δημοσίευσηαπό pixies » 21.06.06, 12:52 pm

ακομα περιμενω να μου το πει,αλλα τπτ...

αποτι λενε καλα πρεπει να πηγε ο διαγωνισμος.στην ανακοινωση ειπαν οτι η παραταση δωθηκε λογω μεγαλης συμμετοχης αλλα αποτελεσματα ακομα να βγουν...μα τι περιμενουν?
PLAKTOOOON!!!
Άβαταρ μέλους
pixies
Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 11.07.06, 4:04 pm

Να'μαι και εγωωωωωωωωω....σιγουρα καποιοι απο σας θελουν να μας δολοφονησουν λογω της "αργοποριας" :oops: ...ελειπα στο εξωτερικο αρκετο καιρο και ετσι δεν μπορουσα να τσεκαρω το φορουμ!!! Ο διαγωνισμος τελειωσε, και οντως ειχε επιτυχια. Δεχτηκαμε 95 συμμετοχες απο ΟΛΗ την ελλαδα και οχι μονο!....εχουμε δυο εργακια, ενα απο Καναδα και ενα απο Αγγλια... η ποιοτητα των εργων ειναι πολυ πολυ καλη και γενικα ολοι εδω ειμαστε χαρουμενοι!!!! :D :D
Σημερα τελειωσε και η version 2 του site και ετσι μπορειτε να βρειτε ολες τις πληροφοριες εκει!! Βρισκομαστε στη διαδικασια "σκαναρισματος" των εργων για τη δημιουργια του βιβλιου/ καταλογου! 8) Επισης, ετοιμαζουμε την εκθεση που θα γινει στις 15 Σεπτεμβρη, στην Πατρα και το party που θα ακολουθησει προς τιμη ολων οσων πηραν μερος (free entrance-free drinks)! τα βραβεια, οι επαινοι, οι 12 διακρισεις και το ειδικο βραβειο _plakton (το οποιο διδεται απο την οργανωτικη επιτροπη και οχι απο την κριτικη) θα δοθουν την ημερα των εγκαινιων!
Στο site υπαρχει section με δειγμα εργων που θα ανανεωνεται κατα διαστηματα!!! Για οποια απορια....τωρα, ειμαι εδω!!!! να'στε καλα...

Υ.Γ.ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιοι αντιμετωπισαν το διαγωνισμο με τοση δυσπιστια...και το χειροτερο ειναι η "επιθεση" που εγινε προς εμας που το οργανωνουμε απο καποια ατομα....ελλαδα..αχ!!! :?
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό pixies » 17.07.06, 1:12 pm

ante epitelous!!!!
pes mou,KERDISA?????
Άβαταρ μέλους
pixies
Member

Δημοσίευσηαπό crosti » 17.07.06, 2:10 pm

κι εγώ πρώτη βγήκα, ε?? :P
:D
Άβαταρ μέλους
crosti
Old Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 17.07.06, 2:50 pm

ποιο ηταν το εργο σου crosti?????
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό crosti » 17.07.06, 2:54 pm

κάτι άσχετο από κόμικ χεχε!
πιο πολύ εικονογράφιση!

αυτό με την μεταμόρφωση του κάφκα έστειλα! :D
ήθελα απλά να στείλω κάτι :oops:

το θυμάσαι καθόλου?? :D
Άβαταρ μέλους
crosti
Old Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 17.07.06, 3:39 pm

ναι, ναι!!! :D φυσικα και το θυμαμαι!! αρεσε πολυ γενικα διοτι επαιζες με τις φορμες και την αλλοιωση του χωρου....και ειχε ωραια ατμοσφαιρα!! λυπαμαι ομως που δεν μπορω να σου αποκαλυψω αν κερδισες κατι...... :P
ελα στην εκθεση τον σεπτεμβρη, να παρεις και το βιβλιο και γενικα να περασουμε καλα!!! :D
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό crosti » 17.07.06, 4:02 pm

_plakton έγραψε:ναι, ναι!!! :D φυσικα και το θυμαμαι!! αρεσε πολυ γενικα διοτι επαιζες με τις φορμες και την αλλοιωση του χωρου....και ειχε ωραια ατμοσφαιρα!! λυπαμαι ομως που δεν μπορω να σου αποκαλυψω αν κερδισες κατι...... :P
ελα στην εκθεση τον σεπτεμβρη, να παρεις και το βιβλιο και γενικα να περασουμε καλα!!! :D

χεχε, αλλοίμονο, δεν περίμενα να μου πεις έτσι...αλλά από pm! (χο χο αστείο) :D
σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια πάντως.
θέλω πολύ να έρθω το σεπτέμβρη, μιας και έχει στείλει κι ο φίλος μου κάτι!
ελπίζω να τα καταφέρουμε!!

έχεις πάρει χαμπάρι ότι έχουμε ξεκινήσει ένα comic project κι απ'το vcdc?
αν όχι τσέκαρέ το εδώ: http://www.vcdc.gr/forum/viewtopic.php?t=3923
θα χαρούμε πάρα πολύ να δούμε το όνομά σου στη λίστα!!! :D
Άβαταρ μέλους
crosti
Old Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 02.09.06, 4:30 pm

Καλησπερα σε ολους!!! :D :D

13 ΜΕΡΕΣ εμειναν για να μαθουμε τους νικητες του 1ου ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ COMIX. Την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ, στο INFO CENTER (πρωην σταφιδαποθηκες BARI, Οθωνος Αμαλιας 6, ΠΑΤΡΑ), θα πραγματοποιηθουν τα εγκαινια της εκθεσης των 70 εργων. Θα ανακοινωθουν τα βραβεια, οι επαινοι, οι διακρισεις και το ειδικο βραβειο _plakton!!! Επισης, θα παρουσιαστει η εκδοση που θα περιλαμβανει τα εργα και στις 23.00 θα ξεκινησει το PARTY που ειναι προς τιμη των διαγωνιζομενων (live act: DEAD BEAT ESCAPEMENT, warm up: FANNY G kai dj set: CHRIS NEMMO(klik records)). Θυμιζουμε πως οσοι εχουν παρει μερος εχουν εισοδο + 1 ποτο δωρεαν. Θα γινει μια ωραια βραδια και γι'αυτο σας περιμενουμε ολους!!
Οσοι επιθυμουν να λαβουν τα flyer και posters ή θελουν πληροφοριες για την εκθεση, μπορουν να στειλουν mail : info@comix424.com ή προσωπικο μηνυμα σ'εμενα!!! 8) 8)
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό OdeToMinglelgnaM » 04.09.06, 10:45 am

κι ολο το απεφευγα να παω σ αυτη τη Πατρα.. νομιζω πως ηρθε η ωρα ομως... συνδιαζεται μ ενα ωραιοτατο 3ημερακι!
:Your Prince Is My Little Whore:
Άβαταρ μέλους
OdeToMinglelgnaM
Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 04.09.06, 6:06 pm

αυτα θελω να ακουω για να χαιρομαι!!! ελατε παιδια, να περασουμε super!!! Α, ξεχασα να αναφερω στο προηγουμενο μηνυμα μου πως οποιος θελει, μπορει να φερει προσωπικο promotional υλικο (postcards, flyers, bussiness cards, fanzines etc) στην εκθεση οπου με χαρα μας θα το τοποθετησουμε στο χωρο ετσι ωστε οποιος ενδιαφερεται να παιρνει!!! Ελατε στη πατρα με τις δημιουργιες σας!!! :) :)
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό crosti » 04.09.06, 6:15 pm

κι εγώ ψήνομαι...
συνεργάζεστε με κανένα ξενοδοχείο για δωμάτια??
Άβαταρ μέλους
crosti
Old Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 05.09.06, 10:10 am

Δυστυχως δεν συνεργαζομαστε.......αλλα, δε νομιζω να το χρειαστεις μια και αν το party παει καλα....θα ειμαστε εκει μεχρι το πρωι...και μετα ολοι μαζι για πρωινο!!!!! :D :D
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό OdeToMinglelgnaM » 05.09.06, 11:13 am

crosti θα σου δωσω τη σκηνη μου λεωωωωωω :P

εγω παντως το κανονισα ηδη οποτε θα τα πουμε εκει :D
:Your Prince Is My Little Whore:
Άβαταρ μέλους
OdeToMinglelgnaM
Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 05.09.06, 11:24 am

παιδια, μενω στον 5ο οροφο και απο πανω εχω ταρατσα, μεγαλη....κοντα στη θαλασσα!!!! Λοιπον, παρτε σκηνες και ελατε!!!χιχιχιι 8) :D (τι αλλο θα κανω για να σας ψησω!!!)
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό DiM3LaLuN » 05.09.06, 12:26 pm

πλαστική πισινούλα από τα Jumbo θα έχει;
Mόνο έτσι έρχομαι λέωωωω....
YoUr FaVoUrItE pAsSiOn
yOuR fAvOuRiTe GaMe
yoUr favOurIte MirRor
YOuR FAvOuriTe sLaVE
Άβαταρ μέλους
DiM3LaLuN
Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 05.09.06, 5:28 pm

Στο 2ο Διαγωνισμο, το 2007 θα ζητησω χορηγιες απο jumbo για πισινουλες, απο makro/praktiker για σκηνες και θα κανονισω και ενα catering για πρωινο!!! Αυτο θα ειναι οργανωση..... :D :shock:

και μετα ας μου πει κανεις οτι δεν ερχεται...........!!!!!!χεχεχε
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

Δημοσίευσηαπό _plakton » 05.09.06, 5:31 pm

Στο 2ο Διαγωνισμο, το 2007 θα ζητησω χορηγιες απο jumbo για πισινουλες, απο makro/praktiker για σκηνες και θα κανονισω και ενα catering για πρωινο!!! Αυτο θα ειναι οργανωση..... :D :shock:

και μετα ας μου πει κανεις οτι δεν ερχεται...........!!!!!!χεχεχε
maraziotis.com
Άβαταρ μέλους
_plakton
Member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο IΙI.I Εκθέσεις . Διαγωνισμοί . Ανακοινώσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων