Αυτόματο μονταζ στο Corel

Adobe InDesign, Photoshop, Illustrator, Quark Xpress, Corel Draw, PhotoPaint, Corel Painter κ.λπ

Αυτόματο μονταζ στο Corel

Δημοσίευσηαπό Mistoklis » 22.03.18, 9:10 pm

Καλησπέρα, πριν από αρκετό καιρό είχα κατεβάσει ένα Add-in για το Corel 13 που χρησιμοποιούσα, το οποίο έκανε αυτόματο μοντάζ σε σελίδα Α4 ή Α3.
Τι εννοώ: μου δίνει ο πελάτης μου 400 φωτογραφίες 10χ14 εκ. και μέσα από το Corel, στήνονται αυτόματα οι σελίδες - ορίζω τον φάκελο από τον οποίο θα πάρει κάθε φορά μια φωτογραφία και στήνεται η μια δίπλα στην άλλη με τα περιθώρια που εγώ ορίζω. Έτσι, δημιουργούνται 40 ή 50 σελίδες μέσα σε 3-4 λεπτά. Γνωρίζει κανένας από που θα κατεβάσω ξανά το script αυτό. Έκανα φορματ και δεν το κράτησα... Ευχαριστώ.
Mistoklis
Member

Επιστροφή στο I.III Δημιουργικό λογισμικό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων