Βοήθεια για indesign (διαστάσεις Α6)

Adobe InDesign, Photoshop, Illustrator, Quark Xpress, Corel Draw, PhotoPaint, Corel Painter κ.λπ

Βοήθεια για indesign (διαστάσεις Α6)

Δημοσίευσηαπό Spisap » 18.09.19, 10:28 am

Καλημέρα. Είμαι νέος στην σελιδοποίηση και στη χρήση του προγράμματος indesign. Θέλω να φτιάξω ένα βιβλίο σε διαστάσεις Α6. Ξέρω τον τρόπο (file-new-document) αλλά μέσα στις ιδιότητες του ''new document'' πέρα του να φτιάξω τις διαστάσεις σε Α6 (10,5 & 14,8) δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι παραπάνω (πχ margins?). Το βιβλίο προορίζεται για ψηφιακή εκτύπωση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ.
Spisap
Member

Re: Βοήθεια για indesign (διαστάσεις Α6)

Δημοσίευσηαπό spilios » 21.09.19, 4:14 pm

sorry, αλλά για να κάνεις σελιδοποίηση χρειάζεται να ξέρεις πολλά περισσότερα από το file-new-document :shifty
υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο youtube που μπορούν να σε βοηθήσουν στο ξεκίνημά σου (https://www.youtube.com/watch?v=ZlUGUUA0uzo)
MacPro 12-Core Intel Xeon - MacPro 6-Core Intel Xeon - MacBook Pro - nikon D800
Άβαταρ μέλους
spilios
Junior Member

Επιστροφή στο I.III Δημιουργικό λογισμικό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων