κειμενα απο pc σε mac

Adobe InDesign, Photoshop, Illustrator, Quark Xpress, Corel Draw, PhotoPaint, Corel Painter κ.λπ

κειμενα απο pc σε mac

Δημοσίευσηαπό clockworkboy » 23.08.05, 12:55 pm

γεια σας!
μολις επεστρεψα απο διακοπες και μου εχουν σπασει τα νευρα με ενα αρχειο το οποιο πρεπει οποσδηποτε να το ανοιξω στο illustrator cs σε mac, ενω αυτο εχει δημιουργηθει στο 10 σε pc.
το προβλημα ειναι οτι αν δεν ειναι outlines τα κειμενα μου βγαινουν αλαμπουρνεζικα (μ'αρεσει αυτη η λεξη!)

υπαρχει λυση με export ή save as?

thanks προκαταβολικα,

KAΛΟ ΜΑΣ ΧΕΙΜΩΝΑ :(

CLCKWRKBOY
αν η μυτη σου τρεχει και τα ποδια σου μυριζουν,
τοτε μαλλον στεκεσαι αναποδα..
Άβαταρ μέλους
clockworkboy
Member

Δημοσίευσηαπό Blind » 02.09.05, 1:42 pm

Καλό χειμώνα και από μένα! Δεν ξέρω αν μπορείς να σώσεις το κείμενο σου... Κατι αντίστοιχο έπαθα κι εγώ...Λεπτομέρειες μπορείς να δεις στο forum για το Quark. Export/Save για το κείμενο θέλεις?
Άβαταρ μέλους
Blind
Junior Member

Δημοσίευσηαπό VaLKyRiE » 09.09.05, 11:10 am

1.prospathise na allaxeis grammatoseira...sinithws fteei i grammatoseira pou vgazei san default to illustrator i opoia mporei na min ipostirizei ellinikous xaraktires...ektos kai an eine i idia me tou pc, alla kane kai ekei kapoia prospatheia...

2.uparxei programma translation (tote pou to xrisimopoiousa legotan gr translator) pou kaneis save apo pc to keimeno san txt kai molis to peraseis sto mac toules ti eidous metafrasi theleis na tou kaneis kai sou anoigei san keimeno kai to pernas meta sto illustrator me copy paste

de xerw kati alllo....
Nothing Lasts Forever...!
Άβαταρ μέλους
VaLKyRiE
Master Member

Δημοσίευσηαπό clockworkboy » 09.09.05, 1:01 pm

Ευχαριστω πολυ αλλα τελικα επειδη βιαζομουνα πολυ εκανα copy τα κειμενα σε ενα word αρχειο και τα ξαναπερασα στο mac..
Θα εχω υπ'οψη τις συμβουλες σας στο μελλον ομως!

THANKS AGAIN! :wink:
αν η μυτη σου τρεχει και τα ποδια σου μυριζουν,
τοτε μαλλον στεκεσαι αναποδα..
Άβαταρ μέλους
clockworkboy
Member

Επιστροφή στο I.III Δημιουργικό λογισμικό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων