Σπουδές WEB DESIGN & DEVELOPMENT σε ΙΕΚ ΑΚΜΉ ή INTERGRAFICS;

Συζητήσεις για θέματα σχεδίασης, οπτ. επικοινωνίας, εφαρμ. τεχνών και διαφήμισης

Σπουδές WEB DESIGN & DEVELOPMENT σε ΙΕΚ ΑΚΜΉ ή INTERGRAFICS;

Δημοσίευσηαπό jasonakos » 05.03.16, 11:58 am

Καλημέρα σε όλους!! το τελευταίο διάστημα έχει μπει η φλόγα μέσα μου να σπουδάσω WEB DESIGN & DEVELOPMENT βέβαια απ όσο ενημερώθηκα η συγκεκριμένη ύλη περιλαμβάνει και το προγραμματισμό video games, για να καταλήξω... να σημειώσω ότι δυστυχώς η οικονομικές μου και μαθητικές μου δυνατότητες δεν μου δίνουν την επιλογή ούτε να μπω σε κάποιο ΤΕΙ ούτε να πάω σε κάποια ακριβή σχολή γι αυτό λοιπόν η επιλογή ενός ΙΕΚ είναι για μένα μονόδρομος γνωρίζω βέβαια ότι οι αρχικές μου γνώσεις δεν θα είναι πανεπιστημιακού επιπέδου... είμαι λοιπόν μεταξύ ΙΕΚ ΑΚΜΗ και ΙΕΚ INTERGRAFICS μετά από μια επίσκεψη μου φάνηκαν και τα 2 ίδια αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου...! Χρειάζομαι την βοήθεια σας... ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΒΑΣΗ ΔΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ Ή ΕΧΕΙ ΑΚΟΎΣΕΙ ΚΆΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΜΕ ΓΝΩΜΟΝΑ ΤΑ ΙΕΚ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΑΛΛΗ ΔΥΝΑΤΌΤΗΤΑ. Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!
jasonakos
Member

Re: Σπουδές WEB DESIGN & DEVELOPMENT σε ΙΕΚ ΑΚΜΉ ή INTERGRAF

Δημοσίευσηαπό Cassidy » 05.03.16, 1:58 pm

και γιατί δεν πας σε δημόσιο ΙΕΚ; Σίγουρα θα μάθεις πολλά περισσότερα και δωρεάν.
Cassidy
Member

Re: Σπουδές WEB DESIGN & DEVELOPMENT σε ΙΕΚ ΑΚΜΉ ή INTERGRAF

Δημοσίευσηαπό adams » 07.03.16, 12:41 pm

Τι background εχεις, τωρα τελειωσες το σχολείο;
Web design & development ειναι τελειως διαφορετικά πράγματα, λιγοι άνθρωποι καταφερνουν και τα 2 πράγματα καλά.
Εγω στη θέση σου δε θα πηγαινα σε καμια από τις 2 σχολές, θα εκανα εγγραφη σε online cources π.χ https://teamtreehouse.com/ , θα παρακολοθουσα ενα δημοσιο ΙΕΚ και με τα χρήματα που θα ξοδευα στη σχολή θα πήγαινα σε 3-4 workshops - συνεδρια στο εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
adams
Member

Επιστροφή στο I.I Γραφιστική / Διαφήμιση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων