Εφέ γραμμάτων στο premiere.

Συζητήσεις για το λογισμικό, είδη αρχείων και τα εργαλεία παραγωγής Multimedia ή PostProduction.

Εφέ γραμμάτων στο premiere.

Δημοσίευσηαπό agriniopk » 19.10.17, 1:55 pm

Ποιο είναι το εφέ στο premiere όπου τα γράμματα από ένα κείμενο που θα εμφανίζεται στην οθόνη να φαίνεται σαν να τα εκτυπώνει γραφομηχανή ταυτόχρονα με το άκουσμα του κειμένου;
agriniopk
Member

Re: Εφέ γραμμάτων στο premiere.

Δημοσίευσηαπό cass » 04.11.17, 10:20 pm

agriniopk έγραψε:Ποιο είναι το εφέ στο premiere όπου τα γράμματα από ένα κείμενο που θα εμφανίζεται στην οθόνη να φαίνεται σαν να τα εκτυπώνει γραφομηχανή ταυτόχρονα με το άκουσμα του κειμένου;

Νομίζω ότι ψάχνεις κάτι τέτοιο https://www.youtube.com/watch?v=THZKcNl-GPo
Αν όχι, μπορείς να ψάξεις τα προτεινόμενα video, λογικά θα βρεις κάτι σχετικό.

:wink:
Άβαταρ μέλους
cass
Member

Δημοσίευσηαπό agriniopk » 06.11.17, 9:22 am

Ναι το έχω δει αυτό αλλά...
...Λογικά θα υπάρχει και κάποιο έτοιμο εφέ έτσι ώστε να είναι ποιο γρήγορο όλο αυτό και ιδικά αν πρόκειται για κείμενο και όχι για μια λέξει.
Ευχαριστώ για την απάντηση.. συνεχίζω το ψάξιμο. Αν βρω κάτι θα ενημερώσω.
agriniopk
Member

Δημοσίευσηαπό cass » 06.11.17, 9:36 pm

agriniopk έγραψε:Ναι το έχω δει αυτό αλλά...
...Λογικά θα υπάρχει και κάποιο έτοιμο εφέ έτσι ώστε να είναι ποιο γρήγορο όλο αυτό και ιδικά αν πρόκειται για κείμενο και όχι για μια λέξει.
Ευχαριστώ για την απάντηση.. συνεχίζω το ψάξιμο. Αν βρω κάτι θα ενημερώσω.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο envato. Ίσως βρεις κάτι έτοιμο για premier ή after effect.
Άβαταρ μέλους
cass
Member

Επιστροφή στο V.II Multimedia & PostProduction

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων