ερώτηση περι...ανακύκλωσης!

Ερωτήσεις, προτάσεις, απορίες, αναφορά προβλημάτων και ανακοινώσεις σχετικά με το φόρουμ.

ερώτηση περι...ανακύκλωσης!

Δημοσίευσηαπό beetlebum » 06.09.10, 5:09 pm

γειά σε όλους!
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση την οποία επειδή δεν ξέρω που να την παραθέσω την τοποθετώ εδώ....
σκέφτομαι να δώσω στην ανακύκλωση εναν εκτυπωτη A3 hp ο οποίος αν και είναι μοντέλο δεκαετίας είναι σε αρκετά καλή κατασταση...μήπως λοιπόν γνωρίζετε εάν υπαρχουν καταστηματα που σου δίνουν κάποια χρήματα ή κάνουν κάποια έκπτωση σε αγορές εάν τους το πάς?
ευχαριστώ εκ των προτέρων!
κ.
my perfect match went up to flames
beetlebum
Member

Re: ερώτηση περι...ανακύκλωσης!

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 06.09.10, 5:35 pm

μπααα...δε παίζει...αν θες να πιασει τοπο χαρισε το σε κάνα παιδάκι να τυπώνει για το σχολείο τιποτα...

αλλιως και να το δώσεις, πόσα θα πάρεις...?
The Rime of the Ancient Mariner!
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 06.09.10, 6:05 pm

Αν δεν κάνω λάθος ο Κωτσόβολος έβγαλε πάλι ενα πρόγραμμα ανακύκλωσης που παίρνεις κάποια χρήματα αν πηγαίνεις εκεί για ανακύκλωση παλιές ηλεκτρικές συσκευές.
Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στον Κωτσόβολο της γειτονίας σου. Στο καλύτερο σενάριο ίσως παίρνεις καμια δωροεπιταγή η κάποια χρήματα για να κάνεις αγορές στο κατάστημα τους.
"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 06.09.10, 6:20 pm

α, ωραία, θα πάρεις φραπεδομιξεράκι μούρλια...
The Rime of the Ancient Mariner!
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 06.09.10, 6:32 pm

...ναι σιγά μην δώσουν έτσι την φραπεδιέρα τους :P εγώ το κόβω να είναι του στύλ:
"α το παλιό σας ψυγείο....ναι...χμμ....θα σας δώσουμε πίσω 200 ευρώ bonus αμα πάρετε αυτό το ψυγείο που κάνει 1000 ευρώ". Πας με οικολογική συνείδηση και βγαίνεις εσύ χρεωμένος και αυτοί κερδισμένοι γιατί θα σε κάνουν πελάτη και γιατί κάπου θα τα δίνουν αυτά τα ανακυκλωμένα και θα παίρνουν πίσω κάποια χρήματα.
"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό beetlebum » 06.09.10, 6:45 pm

δίκιο έχετε παίδες...κ εγώ νομίζω πως δεν παίζει να πάρω κατι..αλλά θα ρωτήσω στον Κωτσόβολο κ σε ένα άλλο μαγαζάκι που έχω υπόψιν...για να δούμε...

ευχαριστώ κ πάλι!
my perfect match went up to flames
beetlebum
Member

Δημοσίευσηαπό VaLKyRiE » 07.09.10, 9:34 am

εχω κι εγω εναν epson α3 αλλα τον κραταω γιατι καποτε θα ειναι συλλεκτικος... οσο τυπωνει ακομα με τα ιδια μελανια εστω και αν εχω να τον χρησιμοποιησω 1 χρονο(!!!!) δε παει πουθενα! :mrgreen: αυτο με το κοτσοβολο αν δεις στα ψιλα γραμματα κατω κατω που τρεχουν φρενηρη στη διαφημιση λεει: με αγορα ανω των 200 ευρω κερδος 50 ευρω κλπ κλπ...μου φαινεται πως για να "κερδισεις"υποτιθεται απο αυτη τη κινηση πρεπει να αγορασεις ολη την οικοσκευή σου σ αυτους!
Nothing Lasts Forever...!
Άβαταρ μέλους
VaLKyRiE
Master Member

Δημοσίευσηαπό isikol » 07.09.10, 10:29 am

παιδια να ρωτήσω και εγω κάτι?

με τους παλιούς υπολογιστές τί γίνεται? που απευθυνόμαστε για ανακύκλωση?
http://isikol.deviantart.com
--------------------
(my personal gallery)
Άβαταρ μέλους
isikol
Master Member

Δημοσίευσηαπό ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ » 07.09.10, 10:38 am

ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Old Member

Δημοσίευσηαπό VaLKyRiE » 07.09.10, 10:40 am

Dark3go έγραψε:μπααα...δε παίζει...αν θες να πιασει τοπο χαρισε το σε κάνα παιδάκι να τυπώνει για το σχολείο τιποτα...

ναι κι εγω λεω καλυτερα χαρισε τον σε κανενα ιδρυμα, σχολειο της γειτονιας και λοιπα...τα παιδακια θα ναι πιο χαρουμενα απο τον κοτσοβολο! :D

edit* ειδικα αμα λειτουργει, καλυτερα να παει σε καποιον που θα το χρησιμοποιησει παρα για ανακυκλωση.!
Nothing Lasts Forever...!
Άβαταρ μέλους
VaLKyRiE
Master Member

Επιστροφή στο IV.III VCDC Help Desk

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων