Μαυρα στιγματα σε βινυλιο

Pre-Press, CTP, Press, Post-Press, OffSet, Digital Printing, Υλικά, Φλεξογραφία, Μεταξοτυπία, Βαθυτυπία, Χαρτί, PDF

Μαυρα στιγματα σε βινυλιο

Δημοσίευσηαπό gkatsis » 02.11.18, 12:25 pm

Καλησπερα, αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το βινυλιο θερμομεταφορας μου. Εγω χρησημοποιω το Gildan φουτερ χρονια και δεν εχω προβλημα, απλα εχω και ενα βιοτεχνικο φουτερ καλυτερης ποιοτητας απο το Gildan. μολις το σταμπωσω με βινυλιο μετα απο 2-3 μερες το σχεδιο βγαζει μαυρα στιγματα. εχω χαμηλωσει και την θερμοκρασια και την πιεση. Σκεφτομαι να αλλαξω βινυλιο. Μηπως γνωριζει καποιος καποια αλλη λυση?
gkatsis
Member

Re: Μαυρα στιγματα σε βινυλιο

Δημοσίευσηαπό snb21srf » 02.11.18, 7:00 pm

το βινυλιο δεν επηρεάζεται ευκολα απο το υφασμα οποτε δεν νομιζω να φταιει το ρουχο.
Δοκιμασε οπως λες αλλο βινυλιο,αλλη παρτιδα δηλαδη γιατι μπορει να ηταν ελαττωματικο
I See Your Fears
snb21srf
Member

Επιστροφή στο I.V Γραφικές Τέχνες / Εκτύπωση / Συσκευασία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων