Κατασκεύη Μπρελόκ

Pre-Press, CTP, Press, Post-Press, OffSet, Digital Printing, Υλικά, Φλεξογραφία, Μεταξοτυπία, Βαθυτυπία, Χαρτί, PDF

Κατασκεύη Μπρελόκ

Δημοσίευσηαπό al6s1890 » 28.08.14, 3:42 pm

Καλησπέρα σας

Σαν νέος στων χώρο των Γραφικών Τεχνών θέλω να ρωτήσω την αποψή σας για την κατασκευή Μπρελόκ
Το μπρελόκ που μου έχει ζητηθεί είναι ένας ινδιάνος με φτερά με τουλαχιστών 4 χρώματα και μικρές μάυρες γραμμές.
Επειδή η μεταξοτυπία δεν θα μπορέσει να έχει σύπμτωση και δεν θέλει ο πελάτης να είναι σμάλτο.
Σκέφτηκα το εξείς :
Από φίλο μπορώ να πάρω σε πολύ καλή τιμή, το Αλουμίνιο κομμένο στο σχήμα που θέλω.
Ύστερα να τυπώσε είτε σε βινύλιο είτε σε ψηφιακή μορφη με πλαστικοποίηση τον ινδιάνο
και με την βοήθεια βενζινόκολλας να το κολήσω.
Και τέλος με ένα σπρεί ακριλικού βερνικι να το προστατεύσω και εάν χρειαστει με ένα γυαλόχαρτο να λειάνω την επιφάνεια.

Πώς σας φαίνεται σαν ιδέα?
Θα πετύχει?
έχετε κάποια άλλη πατέντα να πρωτείνετε, όσοι έχετε ανιμετωπήση παρόμιο περιστατικό.
al6s1890
Member

Επιστροφή στο I.V Γραφικές Τέχνες / Εκτύπωση / Συσκευασία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων