Εταιρεία Ψηφιακών Εκτυπώσεων

Pre-Press, CTP, Press, Post-Press, OffSet, Digital Printing, Υλικά, Φλεξογραφία, Μεταξοτυπία, Βαθυτυπία, Χαρτί, PDF

Εταιρεία Ψηφιακών Εκτυπώσεων

Δημοσίευσηαπό al6s1890 » 07.09.14, 5:39 pm

Καλησπέρα
Θέλω μετά από χρόνια περιπλάνησεις στην Δημιουργία να περάσω στο επόμενο στάδιο της εκτύπωσης δηλαδή.

Δημιουργοντας μια μικρή εταιρεία Ψηφιακών εκτυπώσεων έχω αρχίσει την έρευνα αγοράς για Μηχανήματα.

Πρέσες Θερμομεταφοράς. έχει ουσιαστική διαφορά η πρέσα αέρος από την χειροκίνητη? ή στην ουσία παίζει ρόλο μόνο το φύλλο εκτύπωσης?
Μηχανή Μεταξοτυπίας για Διαφημιστικά αντικείμενα ή εκτυπωτής στύλ MIMAKI?
Πλοτερ μαζί με το κοπτικό ή ξεχωριστό? Νερού μελάνια ή όχι. Γνώμη για το CAnnon ipf 8400 ή 9400)
3d printing ??? μεγάλη συζήτηση νομίζω!!!! τι λέτε εσείς???
Ψηφιακή εκτύπωση μηνιαίου όγκου περίπου στις 10.000 α/μ & color. αξίζει να ασχοληθείς με δικό σου μηχάνημα και να έχεις στο κεφάλι σου την ricoh, xerox, intersis, κτλ... ή οχι. ( cannon image runner adv c7260i, xerox 7545 vr T+efi)
al6s1890
Member

Επιστροφή στο I.V Γραφικές Τέχνες / Εκτύπωση / Συσκευασία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων