..::SELF PORTRAIT GALLERY PROJECT - ΣΧΟΛΙΑ ::..

Ομαδικά δημιουργικά παιχνίδια, το online μας περιοδικό ΟΠΤΙΚΟ Λ6ΚΟ και πολλά άλλα.

Δημοσίευσηαπό lara » 12.02.07, 9:05 pm

motormount έγραψε:
^BOOMBOOM έγραψε:
Ποιός είναι ο Chuck ? :P :lol:

Τώρα τό'πιασα... :oops:
Δέ πειράζει,να μη βιαζόμουνα!:P :lol:
δε μας λες κι εμάς να το "πιάσουμε " μη μείνουμε με την απορία...; :)
Ψηφίστε μας εδώ μέχρι τις 4/7/2011 !! κι εμείς, άμα κερδίσουμε, θα σας κεράσουμε ! ευχαριστούμεε!
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό ^BOOMBOOM » 12.02.07, 9:44 pm

Ούτε εγώ το έπιασα :o

motormount ήταν ειλικρινής η απορία (για το ποιος είναι ο Chuck) :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
^BOOMBOOM
Old Member

Δημοσίευσηαπό lara » 12.02.07, 10:12 pm

motormount said: To εμπνεύστηκα από τις οδηγίες στο blog του ^BOOM BOOM,στο εγχειρίδιο του περί μουσικής καριέρας,και συγκεκριμένα του τρίτου χωρίου όπου περιγράφεται ο δρόμος της επιτυχίας για τους υποψήφιους λαϊκούς τραγουδιάρηδες!

Ο τίτλος του έργου φανερώνει την βαθιά μου τεχνολογική κατάρτιση,και είναι ταυτόχρονα και μια καταγγελία στους περιορισμούς που μας επιβάλλουν οι συμβατικές εκτυπωτικές μέθοδοι(Εμπρός για RGB μελάνια κτλ)
Ευχαριστώ για την κατανόηση!

Συμπέρασμα: μάλλον εννοεί ότι εννοούσε ο boomboom that chuk is motormount (according to the directions of how to be a star by boomx2.) :!:

Έχουμε κι έναν wannabee robokop, έναν γεμάτο αίματα, μια πράσινη με διπλό σαγόνι (τέλειο το τραγουδάκι optik...! ), έναν space cowboy, έναν που κλαίει τον ατλαντικό ωκεανό... :lol:

mitridi ωραία έκφραση! a la james dean?!!! :)

Και συνεχίζουμε...!!!! ;!
Ψηφίστε μας εδώ μέχρι τις 4/7/2011 !! κι εμείς, άμα κερδίσουμε, θα σας κεράσουμε ! ευχαριστούμεε!
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό motormount » 13.02.07, 1:48 am

Τι φάση!!! (©Πανούσης)

''Τώρα τό'πιασα'':
Θεωρώντας δεδομένη την αναγνωρισιμότητα του ονόματος του πρώην μέλους των Public Enemy,υπέθεσα-σε δεύτερη ανάγνωση του σχολίου του ^BOOM BOOM-πως η έκφραση''Ποιός είναι ο Chuck'' δεν ήταν κυριολεκτική.
Πως,με λίγα λόγια,είχε καταλάβει ποιόν Chuck μου θύμισε,και απάντησε αστειεύομενος! :)

Το σχόλιο τώρα,κάτω από το ''πορτραίτο'' μου είναι αυτοσαρκαστικό.
Και εξηγούμαι:
O ^BOOM BOOM περιγράφει-αρκετά πετυχημένα κατά τη γνώμη μου-ανάμεσα σ'άλλα,τα τυπικά χαρακτηριστικά της συγκεκριμένης μουσικής συνωμοταξίας.
-Ούτε σκυλάδες,ούτε λαϊκούς μου βγαίνει να τους χαρακτηρήσω,θά'ταν αδικία για τους γνήσιους λαϊκούς και σκυλάδες-
Επειδή λοιπόν η προσωπική φωτό που ''επεξεργάστηκα'',μου απέπνεε μια ογδοντίλα,μια μάτσο ντεκαντάνς και μια ψιλοαηδία,μ'αυτή την τρίχα και το υπερχαμόγελο-είχα πιεί τον άμπακο-είπα να την αλαφρύνω,παρομοιάζοντας με,με υποψήφιο τραγουδιάρη!

Όπως λένε και οι φίλοι μου όμως,καλύτερα να μασάω*(πεδίο δόξης λαμπρό διά εμέ,με σειρά εξαιρετικών επιδόσεων!),τακτική που μάλλον πρέπει να ακολουθήσω!
Ελπίζω να μην τα μπέρδεψα περισσότερο!

:)

*παρά να μιλάω-ή να γράφω!-
Άβαταρ μέλους
motormount
Old Member

Δημοσίευσηαπό lara » 13.02.07, 2:34 am

motormount έγραψε:Ελπίζω να μην τα μπέρδεψα περισσότερο!
yo tsak :lol:
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό ^BOOMBOOM » 13.02.07, 2:40 am

merci motormount, κράτησες τη φάση ζωντανή :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
^BOOMBOOM
Old Member

Δημοσίευσηαπό mitridi_g » 13.02.07, 10:39 am

Δεν θέλω να σας χαλάσω τον συνειρμό αλλά πείτε μου κι εμένα έχω ελπίδες να γίνω μοντέλο ή τσάμπα χτυπιέμαι στα γυμναστήρια?
mitridi_g
Old Member

Δημοσίευσηαπό alargeuo » 13.02.07, 10:51 am

mitridi_g έγραψε:Δεν θέλω να σας χαλάσω τον συνειρμό αλλά πείτε μου κι εμένα έχω ελπίδες να γίνω μοντέλο ή τσάμπα χτυπιέμαι στα γυμναστήρια?

Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ!

*ωραία τα λουλουδάκια πάνω δεξιά... :lol: :lol:
- those who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night -
alargeuo
Senior Member

Δημοσίευσηαπό mitridi_g » 13.02.07, 11:05 am

Ευχαριστώ Alargeuo....πολύ πολύ
mitridi_g
Old Member

Δημοσίευσηαπό lara » 13.02.07, 12:42 pm

mitridi_g έγραψε:Δεν θέλω να σας χαλάσω τον συνειρμό αλλά πείτε μου κι εμένα έχω ελπίδες να γίνω μοντέλο ή τσάμπα χτυπιέμαι στα γυμναστήρια?
Γιατί δε με πήρες που ήρθες στο Β.;! Και σου είχα κανονίσει συνάντηση με εκείνον τον agent που λέγαμε... :D
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό mitridi_g » 13.02.07, 12:47 pm

lara έγραψε:
Γιατί δε με πήρες που ήρθες στο Β.;! Και σου είχα κανονίσει συνάντηση με εκείνον τον agent που λέγαμε... :D

Καλα δούλευε εσυ κωλοπαιδο, αλλά μην νομίζεις οτι γλίτωσες, θα σε φτιάσω γω, μόλις ξανακατέβω
mitridi_g
Old Member

Δημοσίευσηαπό mitridi_g » 13.02.07, 12:48 pm

mitridi_g έγραψε:
lara έγραψε:

Καλα δούλευε εσυ κωλοπαιδο, αλλά μην νομίζεις οτι γλίτωσες, θα σε φτιάσω γω, μόλις ξανακατέβω

Ξανανέβω εννοούσα!!!!χιχιχχι
mitridi_g
Old Member

Δημοσίευσηαπό lara » 13.02.07, 2:40 pm

mitridi_g έγραψε:
mitridi_g έγραψε:
lara έγραψε:

Ξανανέβω εννοούσα!!!!χιχιχχι
οο νοο!! :lol:
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό lara » 08.03.07, 1:15 pm

anarchitech έγραψε:Εικόνα
i like it! :D
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό anarchitech » 09.03.07, 3:57 pm

:D μουι μερσι
...μου είχε μείνει αποθυμένο που δεν πρόλαβα την τράπουλα :roll:
loneliness breeds in large groups of people...
http://www.paperdolls.gr/
Άβαταρ μέλους
anarchitech
Member

Δημοσίευσηαπό xhybridfish » 09.03.07, 5:45 pm

με την τράπουλα είχα λυσσάξει κι εγώ!, αλλά με είχε φάει το μαύρο ξενύχτι από την δουλειά τότε, γι'αυτο τώρα έκανα επίθεση στο οπτικό λεξικό, lol
xhybridfish
Senior Member

Eimai ligo kagourakos, to kserw...

Δημοσίευσηαπό Phaethon » 15.06.07, 11:43 am

Alla... eee... pws kanw upload mia foto? (nai nai kserw, giouxarismeta, gelia k.a.) alla

...peite moy... :oops:
Κάθομαι στο δωμάτιό μου, κοιτάω πάνω ψηλά τ'αστερια και απορώ... "Που στο διάολο είναι το ταβάνι μου?"
Άβαταρ μέλους
Phaethon
Member

Δημοσίευσηαπό Justelene » 15.06.07, 11:54 am

αντιγράφεις το λινκ της εικόνας, πατας το Img που βλέπεις στη μπάρα πάνω,
κάνεις μια προεπισκόπιση πριν πατήσεις το υποβολή, να δεις αν είναι οκ and there you go.
Αν δεν είναι οκ, στέλνεις μύνημα σε όλα τα μέλη να σε βοηθήσουν :lol:
βασικα δεν τα παω καθολου καλα με τις επεξηγησεις...οποτε ignore me please

και επίσης.......αντμινς..........πού πήγαν οι δημοσιεύσεις απο μαρτιο μέχρι τώρα??? :?:
Everything. Everyone. Everywhere. Ends.
www.statikmotion.com
Justelene
Old Member

Δημοσίευσηαπό Justelene » 15.06.07, 11:56 am

Justelene έγραψε:και επίσης.......αντμινς..........πού πήγαν οι δημοσιεύσεις απο μαρτιο μέχρι τώρα??? :?:

oh god Πάω τώρα να φτιάξω τον 3ο καφέ για σήμερα!
σορρυ μπερδευτηκα, αλλα δεν φταιω, αφου σχολιαζουν εκει που κανουν upload
Everything. Everyone. Everywhere. Ends.
www.statikmotion.com
Justelene
Old Member

Re: Eimai ligo kagourakos, to kserw...

Δημοσίευσηαπό masterview » 15.06.07, 12:05 pm

Phaethon έγραψε:Alla... eee... pws kanw upload mia foto? (nai nai kserw, giouxarismeta, gelia k.a.) alla

...peite moy... :oops:

Ανεβάζεις την εικόνα σ'ένα site τύπου photobucket
Πιάνεις το url της εικόνας και το κάνεις copy
Πας στο μύνημα
Πατάς [Img] paste [Img]

Κάνεις προεπισκόπιση και αν δεν την βλέπεις, κάτι έχεις κάνει λάθος!

:)
------------------------------------------------
http://www.flickr.com/photos/masterview
------------------------------------------------
http://www.myspace.com/masterview_
Άβαταρ μέλους
masterview
Junior Member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο IV.I VCDC Arena

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων