ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

Θέματα web + mobile design, development & cyberculture.

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 18.03.16, 12:49 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ...
ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η ΕΝΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ
(ΟΚ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΥΧΑΝ ΑΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ)

ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΝΝΕΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΡΘΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟ 5000 ΕΩΣ 10, 000€ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑ Ι 20 ΜΕΡΕΣ
ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΕΡΥΣΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 7,ΟΟΟ€

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ? ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΣΤΡΑΦΕΙ ΠΡΟΣ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ?

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ

Δημοσίευσηαπό notis » 19.03.16, 2:13 pm

Γιατί δεν αναφέρεις εδώ αναλυτικά τι ακριβώς θες για την ιστοσελίδα σου, μήπως υπάρχουν συνάδελφοι να ανταποκριθούν με καλύτερες προσφορές;
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 22.03.16, 12:53 pm

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΟΤΗ!!

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ :pray

ΑΜΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ?
ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...

ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ?

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΙΝΑΙ 11,650€ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ.... :D
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό notis » 22.03.16, 7:00 pm

Ένα ποσό προσφοράς από μόνο του σαφώς δεν είναι κριτήριο (φτηνού ή ακριβού) αν δεν συνοδεύεται και από ένα αναλυτικό μπρίφιγκ του τι αντιπροσωπεύει. Γενικά καλό θα ήταν να μας πεις τα specifications του site, τι ακριβώς δηλαδή θες να περιλαμβάνει, τι δυνατότητες να παρέχει κλπ
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό elorant » 24.03.16, 11:58 pm

Καταρχήν, δεν αγοράζεις φασόλια για να σου στείλει μια εταιρία προσφορά χωρίς να έχει γίνει καν μια συνάντηση για να καταλάβουν καλύτερα τι θες. Αν υποθέσουμε ότι λόγω γεωγραφικών περιορισμών δεν μπορείς να έχεις δια ζώσης επαφή, τουλάχιστον θα έπρεπε να προηγηθεί μια τηλεφωνική επικοινωνία. Προσωπικά ποτέ δεν θα έστελνα προσφορά σε κάποιον που δεν έχω μιλήσει έστω και μια φορά.
elorant
Member

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 05.04.16, 10:27 am

elorant έγραψε:Καταρχήν, δεν αγοράζεις φασόλια για να σου στείλει μια εταιρία προσφορά χωρίς να έχει γίνει καν μια συνάντηση για να καταλάβουν καλύτερα τι θες. Αν υποθέσουμε ότι λόγω γεωγραφικών περιορισμών δεν μπορείς να έχεις δια ζώσης επαφή, τουλάχιστον θα έπρεπε να προηγηθεί μια τηλεφωνική επικοινωνία. Προσωπικά ποτέ δεν θα έστελνα προσφορά σε κάποιον που δεν έχω μιλήσει έστω και μια φορά.

πέρασα και τα ειπαμε απο κοντά! και επειτα απο 20 μέρες μου εστειλαν προσφορά
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 06.04.16, 5:47 pm

καλησπέρα

Η ιστοσελίδα που θέλω να φτιάξω θα ειναι επαγγελματικός οδηγός της περιοχής μου και των γύρω περιοχών

αν εχω πελατολόγιο σε 4 διαφορετικές περιοχές θα εχω 4 ιστοσελίδες οι οποίες θα δουλευουν με ακριβώς τον ίδιο τρόπο αλλα
θα αλλάζουν τα χρώματα ανα περιοχή πχ. το e-marousi και το e-peristeri εχουν ακριβώς το ιδιο τροπο λειτουργίας απλα επειδη αλλάζει η περιοχή αλλάζει το χρώμα της σελίδας.(σας το φέρνω σαν παράδειγμα). Θέλω να πω οτι ο κώδικάς τους θα ειναι ο ίδιος απλα θα αλλάζει το χρώμα.

τωρα οσον αφορά το περιεχόμενο:
ΜΕΝΟΥ ΣΕΛΙΔΑΣ : Αρχική Προφίλ Οδηγός (υπομενού Περιοχές, Επαγγέλματα, Επαγγελματίες ,Προσφορές) Νέα Επικοινωνία

Θα ήθελα να υπάρχει και πεδίο αναζήτησης για επαγγελματα ή επαγγελματίες

Στην αρχική σελίδα θα υπάρχει χώρος για την προώθηση προσφορών καθως επισης και χώρος για banners καλο θα ήταν η προσφορα να συνδ΄έετε με την αντίστοιχη σελίδα του πελάτη μου και δεν αναφέρομαι στην ιστοσελίδα του αλλα στην σελίδα που θα εχει ο πελάτης μέσα στη δική μου ιστοσελίδα απο εκει θα υπάρχει σύνδεσμος με τη σελίδα του πελάτη μου...

Responsive design

content sharing (στη προσφορά που μου έστειλαν το εχουν συμπεριλάβει πείτε μου και εσεις τη γνώμη σας αν ειναι απαραίτητο)

Ιστοσελίδα search engine friendly (στην προσφορά αναφέρει αλλα εγω πως θα ξέρω οτι εχει ακολουθήσει τις σωστές μεθοδολογίες?)

Newsletter εγγραφή & μαζική αποστολή
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 06.04.16, 5:49 pm

δεν ξέρω τι άλλο θα μπουρούσα να βάλω στην σελίδα μου

αν έχετε καποια πρόταση να μου κανετε εννοείται οτι ειναι δεκτή...εκείνοι μου προτεινουν η σελίδα να ειναι ευχρηστη και για ΑΜΕΑ δεν ξέρω κατα ποσο ειναι απαραίτητο.

να σας ανεβάσω και την προσφορά με τις τιμές να μου πείτε τη γνώμη σας?
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό notis » 08.04.16, 4:03 pm

Προσωπικά δεν θα εξέθετα δημοσίως μια προσφορά που μου παραδόθηκε ιδιωτικώς, αλλά that's me :)
Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει μια εμπεριστατωμένη έρευνα αγοράς όσον αφορά τους επαγγελματικούς οδηγούς.

Αν έχεις σκοπό να χρεώνεις αυτή την υπηρεσία στις επιχειρήσεις-πελάτες σου, οφείλω να σου πω πως γνωρίζω πολλούς που έχασαν την επένδυση τους σε τέτοιου είδους οδηγούς. Ακόμα και στην τουριστική προβολή, πλέον το μόνο που "περπατάει" είναι το ...ποσοστά επί των κρατήσεων! Γενικά δηλαδή να φέρει στους πελάτες σου εγγυημένα κέρδη ο οδηγός και από αυτά να κερδίσεις και εσύ.

Αν πάλι θα το παρέχεις ως υπηρεσία δωρεάν, προσδοκώντας σε κέρδη από διαφημίσεις (χορηγούς, Ad Sense κλπ), θα πρέπει να εξασφαλίσεις πως θα έχεις τεράστια επισκεψιμότητα.

Αν τα ανωτέρω δεν σε πτοούν, να προχωρήσω και στις παρατηρήσεις μου:

1. Καλό θα ήταν να είναι προσβάσιμη από ΑΜΕΑ η ιστοσελίδα σου (κάθε παραπάνω επίσκεψη μετράει)
2. Επίσης το Content sharing είναι το Α και το Ω στο να φέρνεις επισκέψεις στο site σου
3. Search engine friendly σημαίνει να έχει SEF URLs και σωστό markup στην HTML (σωστά keywords να περιλαμβάνονται στον εκάστοτε τίτλο, σωστή χρήση κεφαλίδων h1,h2,h2 κλπ)
4. Μαζική αποστολή Newsletter μην τολμήσεις μέσα από το site σου, καταστράφηκες (θα μπεις black list). Υπάρχουν άλλες εξωτερικές υπηρεσίες που το αναλαμβάνουν αυτό, με την σχετική χρέωση φυσικά
5. Ως εκτίμηση κόστους θα έλεγα να μην υπερβεί τα 5000 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό elorant » 09.04.16, 8:18 pm

Το βασικότερο που πρέπει να έχει ένα directory είναι ένας μηχανισμός που να με εμποδίζει από το να στήσω έναν crawler και να κατεβάσω όλο το site. Αυτό είναι κάτι που δεν το έχει κανένα ελληνικό directory, ούτε καν ο Χρυσός Οδηγός που υποστηρίζεται από τον ΟΤΕ. Αν υποθέσουμε ότι φτιάξεις κάτι και είναι καλό, κάτι που το θεωρώ απίθανο δεδομένου ότι ρωτάς εδώ να σου πούμε τι υπηρεσίες να βάλεις πάνω αλλά για χάρη της συζήτησης θα το δεχτώ, το επόμενο που θα συμβεί είναι να σου κλέψουν όλο το περιεχόμενο και να στήσουν κάτι άμεσα ανταγωνιστικό.

Από εκεί και πέρα το θέμα είναι να δώσεις κάτι στον εν δυνάμει πελάτη που δεν μπορεί να το βρει πουθενά. Το «πλήρωσε μου xxx ευρώ το χρόνο να σε βάλω σε έναν οδηγό της τοπικής αγοράς» του το έχουν πει άλλοι διακόσιοι πριν από εσένα. Αντιθέτως το «πλήρωσε μου xxx ευρώ και 5% προμήθεια για να σου παράσχω μια δωρεάν πλατφόρμα να πουλάς τα προϊόντα σου» άντε να του το έχουν πει τρεις άνθρωποι. Αλλά το δεύτερο δεν στήνεται ούτε με πέντε, ούτε με δέκα χιλιάρικα.

Συμπέρασμα, αν δεν έχεις σοβαρά κεφάλαια να επενδύσεις σε παρεχόμενες υπηρεσίες-διαφήμιση μην μπεις καν στον κόπο. Θα χάσεις και τα λίγα λεφτάκια που θα βάλεις.
elorant
Member

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 10.04.16, 6:50 pm

notis έγραψε:Προσωπικά δεν θα εξέθετα δημοσίως μια προσφορά που μου παραδόθηκε ιδιωτικώς, αλλά that's me :)
Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κάνει μια εμπεριστατωμένη έρευνα αγοράς όσον αφορά τους επαγγελματικούς οδηγούς.

Αν έχεις σκοπό να χρεώνεις αυτή την υπηρεσία στις επιχειρήσεις-πελάτες σου, οφείλω να σου πω πως γνωρίζω πολλούς που έχασαν την επένδυση τους σε τέτοιου είδους οδηγούς. Ακόμα και στην τουριστική προβολή, πλέον το μόνο που "περπατάει" είναι το ...ποσοστά επί των κρατήσεων! Γενικά δηλαδή να φέρει στους πελάτες σου εγγυημένα κέρδη ο οδηγός και από αυτά να κερδίσεις και εσύ.

Αν πάλι θα το παρέχεις ως υπηρεσία δωρεάν, προσδοκώντας σε κέρδη από διαφημίσεις (χορηγούς, Ad Sense κλπ), θα πρέπει να εξασφαλίσεις πως θα έχεις τεράστια επισκεψιμότητα.

Αν τα ανωτέρω δεν σε πτοούν, να προχωρήσω και στις παρατηρήσεις μου:

1. Καλό θα ήταν να είναι προσβάσιμη από ΑΜΕΑ η ιστοσελίδα σου (κάθε παραπάνω επίσκεψη μετράει)
2. Επίσης το Content sharing είναι το Α και το Ω στο να φέρνεις επισκέψεις στο site σου
3. Search engine friendly σημαίνει να έχει SEF URLs και σωστό markup στην HTML (σωστά keywords να περιλαμβάνονται στον εκάστοτε τίτλο, σωστή χρήση κεφαλίδων h1,h2,h2 κλπ)
4. Μαζική αποστολή Newsletter μην τολμήσεις μέσα από το site σου, καταστράφηκες (θα μπεις black list). Υπάρχουν άλλες εξωτερικές υπηρεσίες που το αναλαμβάνουν αυτό, με την σχετική χρέωση φυσικά
5. Ως εκτίμηση κόστους θα έλεγα να μην υπερβεί τα 5000 ευρώ.

Καλησπέρα Νότη...δεν θα σας εστελνα τιμές και τέτοια μονο τις παροχές και φυσικά δεν θα εξέθετα την εταιρεία
Ηελα να μου πειτε τη γνώμη σας...αν ειναι οκ αυτα που μου παρέχουν ή τι θα ήταν καλο να κάνω ( ή να μην κάνω)το οποίο δεν υπάρχει στην προσφορά.

Οσον αφορά την επένδυση οφειλω να ομολογήσω οτι με ταρακουνησες λιγάκι αλλα δεν πτοήθηκα ακόμη :wink: ...εχω ηδη ενα πελατολόγιο (εχουμε έντυπο οδηγό εδω και 20 χρόνια) που απο μονοι τους μου λένε οτι εχω αργησει να κάνω κάτι στο διαδίκτυο δεν ξέρω αν μπορω σε αυτους τους ανθρώπους να μιλήσω για προμήθεια.
Οι ανταγωνιστές μας εδω στην περιοχή εχουν κρατήσει τους ηλεκτρονικούς οδηγους τους αρκετά χρόνια και είναι στην πρωτη σελιδα....

Με προβλημάτισες με την αποστολή Newsletter γιατι θα μπω black list?
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 10.04.16, 7:04 pm

[quote="elorant"]Το βασικότερο που πρέπει να έχει ένα directory είναι ένας μηχανισμός που να με εμποδίζει από το να στήσω έναν crawler και να κατεβάσω όλο το site. Αυτό είναι κάτι που δεν το έχει κανένα ελληνικό directory, ούτε καν ο Χρυσός Οδηγός που υποστηρίζεται από τον ΟΤΕ. Αν υποθέσουμε ότι φτιάξεις κάτι και είναι καλό, κάτι που το θεωρώ απίθανο δεδομένου ότι ρωτάς εδώ να σου πούμε τι υπηρεσίες να βάλεις πάνω αλλά για χάρη της συζήτησης θα το δεχτώ, το επόμενο που θα συμβεί είναι να σου κλέψουν όλο το περιεχόμενο και να στήσουν κάτι άμεσα ανταγωνιστικό.

Καλησπέρα
Σου φαίνεται περίεργο που ρωτάω?Ρωτάω γιατι μπορει να υπάρχει και κάτι άλλο που μπορω να κάνω και να μην το ξέρω, πράγμα απόλυτα φυσιολογικό γιατι δεν εχω ασχοληθεί ποτε μου με το διαδίκτυο..

Οταν λες να μου κλέψουν το περιεχόμενο εννοείς τους πελάτες που θα προβάλονται? Γιατι να το κάνουν αυτο? Μπορουν να προσεγγίσουν τον πελάτη μου άνετα και να μου πάρουν τον πελάτη με άλλο τροπο. Εκτος αν δεν εχω καταλάβει καλα!

Από εκεί και πέρα το θέμα είναι να δώσεις κάτι στον εν δυνάμει πελάτη που δεν μπορεί να το βρει πουθενά. Το «πλήρωσε μου xxx ευρώ το χρόνο να σε βάλω σε έναν οδηγό της τοπικής αγοράς» του το έχουν πει άλλοι διακόσιοι πριν από εσένα. Αντιθέτως το «πλήρωσε μου xxx ευρώ και 5% προμήθεια για να σου παράσχω μια δωρεάν πλατφόρμα να πουλάς τα προϊόντα σου» άντε να του το έχουν πει τρεις άνθρωποι. Αλλά το δεύτερο δεν στήνεται ούτε με πέντε, ούτε με δέκα χιλιάρικα.

Λογικό μου φαίνεται ολο αυτο που λες, και οι ανταγωνιστές μας ομως με αυτο τον τρόπο δουλευουν και κερδίζουν πελατεία με τον πρώτο τροπο που αναφέρεις
Βλέπω οτι κερδίζουν συνεχώς καινουργιους πελάτες (τους οποίους προς το παρόν χάνω εγω :( ) .Οι διαφημιζόμενοι κερδίζουν πελατεία οποτε θεωρουν οτι η διαφήμισή τους στον οδηγό εχει απήχηση οπότε και ξαναβάζουν..ακριβώς οπως γίνεται και με τον έντυπο οδηγό.
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό notis » 11.04.16, 4:45 pm

Σημασία δεν έχει τι σου γράφουν στις προσφορές πως θα κάνουν, αλλά τι τελικά προσφέρουν :)
Black list θα μπεις αν καποιος παραληπτης του newsletter σε χαρακτηρίσει ως spamer. Τότε αν τα e-mails φευγουν απο τον δικο σου server, τοτε η IP του server σου μπαίνει blacklist σε διάφορους οργανισμούς που "φακελώνουν" spamers.
Αν ομως τα στελνεις απο καποια αλλη (επι πληρωμη) υπηρεσια δεν κινδυνεύεις καθολου.
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό Alice Psarouda » 13.04.16, 1:57 pm

notis έγραψε:Σημασία δεν έχει τι σου γράφουν στις προσφορές πως θα κάνουν, αλλά τι τελικά προσφέρουν :)
.

KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΟΤΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΛ. ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΧΟΥΝ?
ΚΑΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΓΩ?
Δεν υπάρχει!
Alice Psarouda
Senior Member

Δημοσίευσηαπό notis » 13.04.16, 3:31 pm

Όταν σου παραδώσουν το έργο, θα πάρεις το συμφωνητικό και θα τα τσεκάρεις ένα-ένα παρέα με κάποιον από εδώ μέσα πχ

Όσον αφορά αν συμβαίνει, στο παρελθόν έχασα πολλές δουλειές κοστολογώντας με ακρίβεια σύμφωνα με τα specs. Έβγαινε πχ 2000 ? Ερχόταν ο ανταγωνιστής και έλεγε πως θα κάνει τα ίδια ακριβώς με 300. Έπαιρνε τη δουλειά και όταν την έβλεπα τελειωμένη δεν είχε καμιά σχέση με τα specs βάσει των οποίων εγώ κοστολογούσα. Και όταν ρωτούσα τον πελάτη, μου έλεγε διάφορα κουλά, πως αυτοί εννοούσαν έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα :)
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Επιστροφή στο II.I Ιστοσχεδίαση + Mobile + Διαδίκτυο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων