Εκτυπωτής ρολού βινυλίου-χαρτιού και κοπτικό.

Παρουσίαση, αξιολόγηση & ερωτήσεις σχετικά με εκτυπωτές, οθόνες, wacom, backup και ότι άλλο εργαλείο χρησιμοποιούμε.

Εκτυπωτής ρολού βινυλίου-χαρτιού και κοπτικό.

Δημοσίευσηαπό mirrage » 18.06.14, 1:13 pm

Γειά σας!

Εδώ και μερικές μέρες αναρωτιέμαι αν υπάρχει μηχάνημα το οποίο να τυπώνει σε αυτοκόλλητο
βινυλίου αλλά την ίδια στιγμή να μπορεί να τυπώσει και σε χαρτί η άλλα μαλακά υλικά και ακόμα
περισσότερο σε χαρτί για decals (αυτό μάλλον δεν γίνεται αλλά λέω μήπως...).
Επίσης θα πρέπει να έχει και κοπτικό.Η ανάλυση είναι αρκετά σημαντική άρα πάμε για όσο το
δυνατό μεγαλύτερη και θα πρέπει να χρησιμοποιεί τετραχρωμία και αν είναι δυνατόν να έχει τη
δυνατότητα εκτύπωσης λευκού και μεταλικών χρωμάτων.
Το κερασάκι στην τούρτα είναι πως πρέπει να είναι μεγέθους μέχρι 1μ. (θα μπει σε γραφείo) και
όσο γίνεται πιο οικονομικό (σιγά που δεν θα το ανέφερα και αυτό...).

Το πρόβλημα είναι πως έχω χάσει την επαφή με την αγορά εκτυπωτών κτλ και στην τελευταία
graphica δεν μπόρεσα να πάω οπότε δεν έχω και από που να αρχίσω το ψάξιμο.

Όποιος έχει κάτι να προτείνει.......

Ευχαριστώ!!!
άτιμο μπέρδεμα...στα windows xp να πατάς option+space και στο mac osX alt+shift για να αλλάξεις γλώσσα...
Άβαταρ μέλους
mirrage
Member

Re: Εκτυπωτής ρολού βινυλίου-χαρτιού και κοπτικό.

Δημοσίευσηαπό mirrage » 18.06.14, 1:21 pm

Ξέρω πως ζητάω πολλά οπότε είμαι έτοιμος να κάνω υποχωρήσεις.
:-)
άτιμο μπέρδεμα...στα windows xp να πατάς option+space και στο mac osX alt+shift για να αλλάξεις γλώσσα...
Άβαταρ μέλους
mirrage
Member

Re: Εκτυπωτής ρολού βινυλίου-χαρτιού και κοπτικό.

Δημοσίευσηαπό giannislel » 02.07.14, 6:53 pm

Δεν καταλαβαίνω τί είναι ακριβώς αυτό που ζητάς..
giannislel
Member

Επιστροφή στο VIII.II Hardware

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων