ο καλύτερος εκτυπωτής για mockups/layouts

Παρουσίαση, αξιολόγηση & ερωτήσεις σχετικά με εκτυπωτές, οθόνες, wacom, backup και ότι άλλο εργαλείο χρησιμοποιούμε.

ο καλύτερος εκτυπωτής για mockups/layouts

Δημοσίευσηαπό genik » 11.04.17, 10:48 am

Θέλω να πάρω έναν εκτυπωτή για τις επαγγελματικές μου ανάγκες. Να τυπώνω δηλαδή mockup εντύπων, καρτών κλπ. για να τις δείχνω στους πελάτες. Έχετε καμιά πρόταση στο που μπορώ να κινηθώ ώστε να έχω καλή ποιότητα τόσο στα γραμμικά όσο και στις φωτογραφίες;
Και επίσης αξίζει να πάει κανείς σε Α3 ή Α4 κ να κολλάει τα φύλλα σε περίπτωση που είναι μεγάλα τα έντυπα;
genik
Junior Member

Re: ο καλύτερος εκτυπωτής για mockups/layouts

Δημοσίευσηαπό elena stamovlassi » 12.04.17, 10:53 am

Ακριβώς στην ερώτηση σου δε θα απαντήσω για το ποιός. Όμως σίγουρα αν έχεις αρκετά έντυπα μεγαλύτερα από Α4 καλύτερα να πας σε Α3. Θα κάνεις απόσβεση σύντομα γιατί ο χρόνος της συγκόλλησης είναι καθώς και το τελικό αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει. (σαν πελάτης δε θα μου άρεσε να έχω κολλημένα χαρτιά)
Όσο ζω, μαθαίνω.
Άβαταρ μέλους
elena stamovlassi
Old Member

Επιστροφή στο VIII.II Hardware

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων