Σχολή 3d - Ελλάδα

Εκπαίδευση στην Οπτική Επικοινωνία. Νέα, βοηθήματα, ανακοινώσεις, βιβλία & περιοδικά.

Σχολή 3d - Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό BioMW_GR » 18.12.12, 5:05 am

Σκέφτομαι εδώ και λίγο καιρό να αρχίσω να ψάχνομαι για καμια σχολή τρισδιάστατου σχεδίου στην Ελλάδα. Έχω ήδη ένα μεταπτυχιακό από το εξωτερικό (σε 2d σχέδιο) που ειναι υπεραρκετο για τον τομέα μου, παρόλα αυτά κάποιες γνώσεις-πιστοποιήσεις σε 3d δεν θα με χάλαγαν και τόσο..

Τελευταία φορά που είχα ψάξει στην Ελλάδα τι παίζει με τα ιδιωτικά κολέγια στον τομέα , ήταν αρκετό για να πειστώ να ξαναδώσω πανελλήνιες για να περάσω σε ελληνικό δημόσιο πανεπίστημιο...

Αλλά αυτό έγινε πριν 6 χρόνια , ίσως να έχουν αλλάξει τα πράγματα.!

Γνωρίζω καλά πως δε θα μου μάθει κανένας 3d αλλά εγώ θα πρέπει, πως θα είναι τα βασικά μόνο, κτλ κτλ,

αυτό όμως που θα ήθελα είναι να μάθω τι παίζει πάνω κάτω:

α)στις τιμές! Άμα είναι να μου βγει ο κούκος αηδόνι τότε καλύτερα να το ξανασκάσω για έξω.!
β)στην ποιότητα εκπαίδευσης. Με νοιάζει να γίνεται μια υποτυπώδης δουλειά (τουλάχιστον) από άτομα που γνωρίζουν το αντικέιμενο και όχι από..τσαρλατάνους που μπήκαν μέσα λόγω γνωστού!

(όταν λέω σχολή, έστω και σεμινάρια, δεν με πειράζει, αρκεί..να μαθαίνω κάτι!)
Το προβλημα με τα quotes που μαζευει ο κοσμος απο το Ιντερνετ, ειναι οτι ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για την αυθεντικοτητα τους σχετικα με το ποιος τα πρωτοειπε - Ουιλιαμ Σαιηξπηρ
Άβαταρ μέλους
BioMW_GR
Member

Επιστροφή στο IΙI.IV Εκπαίδευση, Βιβλία, Περιοδικά & Άρθρα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων