Πιστοποίηση για Τεχν γραφίστας ηλεκτρον σχεδίασης εντύπου

Εκπαίδευση στην Οπτική Επικοινωνία. Νέα, βοηθήματα, ανακοινώσεις, βιβλία & περιοδικά.

Πιστοποίηση για Τεχν γραφίστας ηλεκτρον σχεδίασης εντύπου

Δημοσίευσηαπό grafistasart » 30.10.15, 8:57 pm

Γειά σας!
Τελείωσα την ειδικότητα Τεχνικός γραφίστας Ηλεκτρονικής σχεδίασης εντύπου δούλεψα σχεδόν 15 χρόνια ως γραφίστας στον ιδιωτικό τομέα και τώρα αποφάσισα να πάρω την πιστοποίηση. Το πρόβλημα είναι οι απαντήσεις.
Υπάρχει κάποια/κάποιος που να έχει τις απαντήσεις ή κάποιες σημειώσεις;
Σας ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
grafistasart
Member

Re: Πιστοποίηση για Τεχν γραφίστας ηλεκτρον σχεδίασης εντύπο

Δημοσίευσηαπό ArsNova » 03.12.15, 7:42 pm

Γιατί δεν κάνεις ένα πέρασμα από το ΙΕΚ που τελείωσες. Θα σε ενημερώσουν και για πιθανές ημερομηνίες, και ότι άλλες ερωτήσεις και απορίες έχεις.
ArsNova
Member

Re: Πιστοποίηση για Τεχν γραφίστας ηλεκτρον σχεδίασης εντύπο

Δημοσίευσηαπό grafistasart » 03.12.15, 7:59 pm

Καλησπέρα!
Επικοινώνησα με το ΙΕΚ που φοίτησα και μου απάντησαν πως επειδή δεν έχουν ποιά την ειδικότητα του γραφίστα δεν μπορούν να με βοηθήσουν, μόνο αν βρω τους καθηγητές από μόνος μου (τρέχα γύρευε).
Έχω αρχίσει κ ψάχνω τις απαντήσεις μόνος μου μήπως κ βγάλω καμμιά άκρη.
Το βασικό μου πρόβλημα δεν είναι ότι δεν έχω τις γνώσεις αλλά ποιά θεωρείτε "σωστή" απάντηση από άποψη περιεχομένου κ διατύπωσης.
Ευχαριστώ πάντως για την ιδέα.
Άβαταρ μέλους
grafistasart
Member

Επιστροφή στο IΙI.IV Εκπαίδευση, Βιβλία, Περιοδικά & Άρθρα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων