ΕΡΩΤΟΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Εκπαίδευση στην Οπτική Επικοινωνία. Νέα, βοηθήματα, ανακοινώσεις, βιβλία & περιοδικά.

ΕΡΩΤΟΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό ega » 16.03.06, 1:05 pm

:roll: Γεία σας και καλώς σας βρηκα ως νέο μέλος του VCDC.Σπουδάζω σε ιεκ δημοσίου Γραφιστική και ψάχνω για τις απαντήσεις ή για κάποιο βιβλίο που τις έχει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.
ega
Member

Re: ΕΡΩΤΟΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό peslac » 16.03.06, 1:09 pm

ega έγραψε: :roll: Γεία σας και καλώς σας βρηκα ως νέο μέλος του VCDC.Σπουδάζω σε ιεκ δημοσίου Γραφιστική και ψάχνω για τις απαντήσεις ή για κάποιο βιβλίο που τις έχει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

Ωχ... Τι μου θύμισες τώρα... Τρελό διάβασμα για την πιστοποίηση!
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, αλλά επειδή κι εγώ τέλειωσα ΙΕΚ Δημοσίου, θυμάμαι ότι μας είχαν δώσει όλες τις ερωτήσεις σε ένα φυλλάδιο και τις απαντήσεις τις βρίσκαμε μόνοι μας από τις σημειώσεις που μας έδιναν στα μαθήματα. Δεν έχεις σημειώσεις;
Ξέρω ότι είναι λίγο χρονοβόρο, αλλά θυμάμαι εμένα με είχε βοηθήσει το ψάξιμο αυτό, γιατί οι απαντήσεις μου έμειναν αποτυπωμένες.
http://peslac.pblogs.gr/
***Ο χρήστης peslac συχνάζει στο blog του και στο msn***

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
peslac
Master Member

Δημοσίευσηαπό alexandra » 16.03.06, 1:14 pm

πω πω τι μου θυμισες και μενα τωρα!!!

καπου τις εχω (απο το 2001) ελπιζω να ισχύουν!

μαλιστα τωρα που μαζευα τις κουτες για τη μετακομιση τις βρηκα, αλλα όπως ητανε μεσα στον φακελο τις εβαλα σε μια κουτα και ουτε ξερω που ακριβως τις εχω :roll: :roll:
http://www.twomatch.gr

++live for design and design for life++
Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Re: ΕΡΩΤΟΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό sofia » 16.03.06, 1:42 pm

ega έγραψε: :roll: Γεία σας και καλώς σας βρηκα ως νέο μέλος του VCDC.Σπουδάζω σε ιεκ δημοσίου Γραφιστική και ψάχνω για τις απαντήσεις ή για κάποιο βιβλίο που τις έχει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

Τις απαντήσεις μόνο μας τις είχαν δώσει κ εμάς και έπρεπε να βρούμε μόνοι μας τις απαντήσεις από τις σημειώσεις μας.
Μάλιστα δεν τις είχαμε βρει όλες τις απαντήσεις γιατί πολύ απλά οι σημειώσεις που μας έδιναν ήταν ελλειπείς. Από τις 300 ερωτήσεις εγώ είχα βρει 270 περίπου, το θυμάμαι γιατί παιδευόμουν ένα μήνα, διάβασα ότι είχα βρει, εφόσον δεν υπήρχε τρόπος να βρεθούν οι υπόλοιπες και ευτυχώς αυτές που μου έπεσαν ήταν μέσα στις 270.
Υπήρχαν πολλές ερωτήσεις οι οποίες είχαν ασάφειες και πάλι δεν ήξερα 100% αν διάβαζα σωστά, ένα μπάχαλο γινόταν γενικά με αυτές τις ερωτήσεις, υπήρχαν λέξεις που ούτε τις είχα ακούσει ποτέ στα 2 χρόνια που ήμουν στο ΙΕΚ και φυσικά δεν υπήρχαν ούτε στις σημειώσεις μου.

Αυτές τις απαντήσεις που είχα βρει τις είχα γράψει στο word και ΝΑΙ τις έχω ακόμη.
Μπορώ να σου τις στείλω σήμερα στο e-mail σου.
ΑΛΛΑ Συμβουλή!!!
Μην βασιστείς 100% στις απαντήσεις μου γιατί ΔΕΝ τις έχει δώσει κάποιος καθηγητής, τις βρήκα μόνη μου και επειδή όπως είπα σε κάποιες ερωτήσεις υπάρχουν ασάφειες, υπάρχει πιθανότητα να είναι και λάθος, επίσης παίζει κ η πιθανότητα να είναι κ ελλειπείς. Ψάξε και στις δικές σου σημειώσεις για να τις διασταυρώσεις όλες οπωσδήποτε και αν μπορέσεις να βρεις αυτές που δεν είχα βρει.
Επίσης είχα ακούσει κάποια στιγμή μετά από 1-2 χρόνια, δεν θυμάμαι από ποιόν ότι κάποια ιδιωτικά ΙΕΚ έδιναν τις ερωτήσεις μαζί με τις απαντήσεις έτοιμες στους σπουδαστές. Ψάξτο και από εκεί αν βρείς κάποιο άτομο από Ιδιωτικό που έχει δώσει ήδη ή δίνει τώρα, μήπως και τις έχει έτοιμες από τη σχολή, θα το ψάξω κ εγώ.
sofia
Senior Member

Δημοσίευσηαπό peslac » 16.03.06, 2:10 pm

Η άλλη λύση είναι να κάνεις τις ερωτήσεις που σου λείπουν, εδώ, στο φόρουμ!
Οι απαντήσεις που θα λάβεις από Τhemistokli, tsevi κτλ, φαντάζομαι θα σε υπερκαλύψουν! :wink:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
peslac
Master Member

Δημοσίευσηαπό matin » 16.03.06, 2:12 pm

Αν σπουδάζεις ακόμη καλό είναι εσύ και οι συμφοιτητές σου, αφου πάρετε τον κατάλογο των ερωτήσεων να πιάνετε έναν έναν τους καθηγητές και να ζητάτε απαντήσεις.

Κι εγώ έχω κάποιες απαντήσεις σε ηλεκτρονική μορφή, αλλά τότε (2000) η ειδικότητα ήταν Τεχνικός Γραφίστας Ηλ. Σχεδίασης Εντύπου, ενώ τώρα από όσο ξέρω έχει αλλάξει και δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχουν κοινά ερωτήματα.

Να θυμηθώ όταν πάω σπίτι να ψάξω το αρχείο. Αν θες, στείλε κάποιο mail για να στο στείλω όταν το βρω :wink:
Άβαταρ μέλους
matin
Member

Δημοσίευσηαπό alexandra » 16.03.06, 2:16 pm

και εμεις καπως ετσι καναμε!

επειδη οι 270 ερωτησεις ητανε πολλες για ενα ατομο, τις μοιρασαμε μεταξυ μας και ετσι ο καθενας επρεπε να βρεις τις απαντησεις για 30 ερωτησεις!!!

ητανε πιο ευκολο και πιο δικαιο!

τελικα το καταφεραμε :wink:

Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Io maria » 16.03.06, 4:30 pm

Καλώστον-ην. Λοιπόν καλό μας κουράγιο για τις ερωτήσεις. 271 ο αριθμός. Δεν είναι κακό! Pm me το mail σου και θα σου στείλω με ένα mail ερωταπαντήσεις σε μορφή word. Ευγενική χορηγεία ενός αγαπημένου καθηγητή! Αν και για είμαστε και 100% σίγουροι κάποιες αποριούλες που έχω θα τις μαζέψω για να ρωτήσω στι φόρουμ κάποια στιγμή!
Don't talk to strangers
Άβαταρ μέλους
Io maria
Junior Member

Δημοσίευσηαπό alexandra » 16.03.06, 4:34 pm

Μαρία μπορεις να μου τις στείλεις και σε μενα σε παρακαλω?

θα ηθελα να τις εχω συγκεντρωμενες και σε ηλεκτρονικη μορφη :wink:

σε ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό evig » 17.03.06, 8:46 am

Πω πωωω!!!Καλά το τι άχγος είχα δεν περιγράφεται (άλλο που δεν έκατσα να διαβάσω και τισ 300!!).
Εγώ τελείωσα το 2003 δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει καθόλου η απαντήσεις,βέβαια δεν τις έχω σε ηλεκτρονική μορφή εάν σε ενδιαφέρει μπορείς να μου στείλεις να μου πείς!!!
Άβαταρ μέλους
evig
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Io maria » 17.03.06, 11:25 am

Αλεξάνδρα check your gmail!
Μήπως θα ήταν καλύτερο να τις ανεβάσουμε κάπου πχ στο wiki για να μπορούμε να τις δούμε-διορθώσουμε-προσθέσουμε όλοι ή είναι κάτι τραβηγμένο;
Πάντως όποιος άλλος τις χρειαστεί είμαι στην διάθεση του!
Don't talk to strangers
Άβαταρ μέλους
Io maria
Junior Member

Δημοσίευσηαπό alexandra » 17.03.06, 11:37 am

Μαράκι σε ευχαριστω πολυ. το πηρα το αρχειο :lol:

*ένα δακρυ κυλαει απο τα ματια της οταν αντικρίζει τις ερωτησεις και σιγοτραγουδαει "που' ναι τα χρόνια... ωραια χρόνια ... που 'χες λουλουδια μες στην καδριαααα"

Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό chryssa » 17.03.06, 11:42 am

alexandra έγραψε:Μαράκι σε ευχαριστω πολυ. το πηρα το αρχειο :lol:

*ένα δακρυ κυλαει απο τα ματια της οταν αντικρίζει τις ερωτησεις και σιγοτραγουδαει "που' ναι τα χρόνια... ωραια χρόνια ... που 'χες λουλουδια μες στην καδριαααα"

*Συγκινηθηκε πρωι πρωι.....
"Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere."
Albert Einstein

http://www.gchryssa.com/
Άβαταρ μέλους
chryssa
Senior Member

Δημοσίευσηαπό peslac » 17.03.06, 12:48 pm

Έλα, μας πήρανε τα ζουμιά μεσημεριάτικα...

*πφφφ.... γυναίκες....

Νομίζω είναι καλή ιδέα να βάλουμε κάπου τις ερωταπαντήσεις, για να τις έχουμε πρόχειρες, σαν database, αλλά και για άλλους εκκολαπτόμενους γραφίστες που τις ψάχνουν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
peslac
Master Member

Δημοσίευσηαπό Io maria » 17.03.06, 12:54 pm

Πείτε μου το οκ και τις ανεβάζω στο wiki
Don't talk to strangers
Άβαταρ μέλους
Io maria
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Themistoklick » 17.03.06, 1:11 pm

:lol:

--> OK <--
Άβαταρ μέλους
Themistoklick
Master Member

Δημοσίευσηαπό Io maria » 17.03.06, 2:13 pm

Και ναι είναι πια γεγονός! Οι Ερωτήσεις Πιστοποίησης είναι on-line! << κάνε κλικ!
Don't talk to strangers
Άβαταρ μέλους
Io maria
Junior Member

Δημοσίευσηαπό chryssa » 17.03.06, 2:24 pm

peslac έγραψε:Έλα, μας πήρανε τα ζουμιά μεσημεριάτικα...

*πφφφ.... γυναίκες....

τς τς τς Αντρες......
"Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere."
Albert Einstein

http://www.gchryssa.com/
Άβαταρ μέλους
chryssa
Senior Member

Δημοσίευσηαπό aggeliki.mk » 17.03.06, 2:52 pm

μπράβο io maria,
σ'ευχαριστούμε :wink:
Άβαταρ μέλους
aggeliki.mk
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Io maria » 17.03.06, 2:59 pm

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα. Θέλει λίγο διόρθωση το layout λόγω copy-paste, αλλά δεν προλαβαίνω να το κάνω σήμερα αύριο θα το διορθώσω και θα είναι εντάξει.

ΥΓ Θεμιστοκλή μην κρύβεσαι σε βλέπω! Αν κάποια στιγμή προλάβεις ρίξε μια ματιά αν χρειάζεται κάτι διόρθωση.
Φυσικά η μποχτή πάει προς όλους απλά ο Θέμιστοκλης έδωσε το τελικό οκ!
Don't talk to strangers
Άβαταρ μέλους
Io maria
Junior Member

Επόμενο

Επιστροφή στο IΙI.IV Εκπαίδευση, Βιβλία, Περιοδικά & Άρθρα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων