Είναι απαραίτητο να είσαι Αρχιτέκτονας ή Διακοσμητής;

Προγράμματα μοντελοποίησης και κίνησης που κυκλοφορούν (ή κυκλοφορούσαν στην αγορά).

Είναι απαραίτητο να είσαι Αρχιτέκτονας ή Διακοσμητής;

Δημοσίευσηαπό Desartign » 11.07.16, 11:59 pm

Εδώ και καιρό κοιτάζω τις αγγελίες αναζητώντας την πρώτη μου ευκαιρία για εργασία.

Και στην Ελλάδα (όσο είναι αυτό δυνατό) αλλά και στο εξωτερικό, η πλειοψηφία των αγγελιών
απευθύνεται σε αρχιτέκτονες ή διακοσμητές που θα έχουν την ικανότητα να εργαστούν ως Arch-Viz designers.

ΕΤΥΧΕ να μπω στο ΤΕΙ Γραφιστικής, (αν και προτιμούσα Διακοσμητική) και τελικά ανακάλυψα οτι θέλω να ασχοληθώ με το 3D
(με σαφή προτίμηση στο φωτορεαλισμό). Ασχολήθηκα κάποια χρόνια μόνη μου, έκανα και μεταπτυχιακό στο Arch-Viz.. και σεμινάρια..

Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το πήρα ανάποδα,... Για να ασχοληθώ με αυτό που θέλω, θα έπρεπε να έχω γίνει είτε αρχιτέκτονας είτε διακοσμήτρια.

Ψάχνω ήδη για (online) courses διακοσμητικής τα οποία απ' όσο βλέπω αρχίζουν συνήθως
από 7.000+ ευρώ και πάνω..... BA 3-4 χρόνια, MA(αν σε δεχτούν)1-2 χρόνια

Θα ήθελα πολύ να μου πει, όποιος θέλει, γνώμη/συμβουλή/αντίρρηση/δική του εμπειρία κλπ.

Ευχαριστώ :)
Desartign
Member

Re: Είναι απαραίτητο να είσαι Αρχιτέκτονας ή Διακοσμητής;

Δημοσίευσηαπό ^BOOMBOOM » 17.07.16, 10:57 am

Φτιάξε ένα καλό portfolio και κανείς δεν θα ασχοληθεί με τις σπουδές σου. Μόνο αν χρειάζεται υπογραφή μηχανικού θα είχες θέμα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
^BOOMBOOM
Old Member

Επιστροφή στο V.I 3D modelling & animation

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων