κρασαρει οταν κανω export! βοηθεια!!!

Adobe Photoshop, Flash, DreamWeaver, FireWorks, Contribute, FreeHand, Director.

κρασαρει οταν κανω export! βοηθεια!!!

Δημοσίευσηαπό inkynebula » 26.02.09, 5:08 pm

φτιαχνω ενα animation και καθε μερα σωζω καλου κακου σε διαφορετικο αρχειο... σημερα ομως επεσε πολλη δουλεια και το προχωρησα αρκετα. οταν μετα απο αρκετα save και αρκετες ωρες ειπα να κανω ενα export να το δω ολοκληρο (γιατι ειναι κανα τριλεπτο μεχρι τωρα και 12 σκηνες) κρασαρε! και τωρα καθε φορα που παω να κανω export ή publish κολλαει λιγο πριν ολοκληρωθει το render και πρεπει να κανω alt ctrl del για να το κλεισω, παρ'ολο που δεν λεει οτι δεν αποκρινεται. δοκιμασα να το αφησω μπας και απλα αργει, αλλα μετα τα 20 λεπτα ειδεα οτι δεν ισχυει. επισης προσεξα οτι οταν παω να δω την καθε σκηνη ξεχωριστα, το frame rate πεφτει σιγα σιγα απο το 24 μεχρι το 5-5.5 και φρεναρει και το κινουμενο. δεν εχω δουλεψει καθολου actionscript, δεν εχω βαλει τιποτα εξωτερικο (εικονες κλπ) τα εχω φτιαξει ολα στο flash, ειναι αρκετα απλες κινησεις μονο με motion tweens, tint color, αντε και κανενα guide αραια και που. το αρχειο ειναι περιπου 1,5mb και το δουλευω σε cs3 και σωζω σε 8 για την περιπτωση που χρειαστει καποια στιγμη actionscript. εχω δοκιμασει να κανω επανεκκινηση, και το προγραμμα και τα windows, εχω δοκιμασει να σωσω με αλλο ονομα, να το βαλω σε αλλο φακελο, να σωσω την καθε σκηνη ξεχωριστα, αλλα δεν βλεπω σωτηρια... αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα.
Δυστυχως στη δουλεια εχουμε windows... :pcthis :pcthis :pcthis
Άβαταρ μέλους
inkynebula
Member

Επιστροφή στο II.II Δημιουργικό λογισμικό σχεδίασης για τα ψηφιακά μέσα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων