Προβλημα με δημοσιευση σελίδας μέσω Dreamweaver

Adobe Photoshop, Flash, DreamWeaver, FireWorks, Contribute, FreeHand, Director.

Προβλημα με δημοσιευση σελίδας μέσω Dreamweaver

Δημοσίευσηαπό Al Bundy » 31.10.11, 4:03 am

Καλησπέρα. Έχει ανεβάσει κανείς site μέσω dreamweaver; Αν ναι, θα εκτιμούσα μια βοήθεια. Έχω το dreamweaver cs4.

Έχω συνδεθεί με τον host μέσω του new site κτλ κτλ. Και φτάνει η ώρα που πρέπει να ανεβάσω τα αρχεία μου.

Όμως, στο expanded file panel που πηγαίνω κανονικά θα έπρεπε να διαλέγω τα αρχεία, να πατάω το κουμπί με το βελάκι που δείχνει προς τα πάνω (put files) και τα αρχεία να ανεβαίνουν στο site. Κάτι τέτοιο όμως δε συμβαίνει, γιατί το κουμπί είναι αδύνατον να πατηθεί.

Ο μόνος τρόπος το κουμπί να γίνει clickable είναι αν πατήσω στο κουμπί Connect to remote host. Όμως αν πάω να επιλέξω κάποιο αρχείο από τη λίστα, τότε το κουμπί put file ξαναγίνεται unclickable.

Τι φταίει;
Al Bundy
Member

Re: Προβλημα με δημοσιευση σελίδας μέσω Dreamweaver

Δημοσίευσηαπό notis » 31.10.11, 5:59 pm

Συμβουλή: Μην χρησιμοποιείς το DW για αυτή την δουλειά!
Προτίμησε τον FileZilla FTP Client
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Επιστροφή στο II.II Δημιουργικό λογισμικό σχεδίασης για τα ψηφιακά μέσα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων