Εξαπατηση απο το πλαισιο και την τοσιμπα με λαπτοπ

Θέματα σχετικά με Microsoft Windows και τα PC.

Εξαπατηση απο το πλαισιο και την τοσιμπα με λαπτοπ

Δημοσίευσηαπό Kallilouk » 10.10.16, 2:13 pm

Καλησπερα , θα ηθελα τις συμβουλες σας και αν γινεται καποιου ειδικου.

Απο τον Ιουλιο εχω αγορασει ενα καινουργιο λαπτοπ τοσιμπα satellite c 55 c 1u8 το οποιο μου βγηκε προβληματικο. Το αντικατεστησαν με τα πολλα και βγηκε και το δευτερο προβληματικο. Το εστειλα πισω κανανε επανεγκατασταση λογισμικου ενω η τοσιμπα μου ειπε οτι οτι ειχανε κανει αντικατασταση σκληρου δισκου οφ δε ρεκορντ...συνεχιστηκαν τα προβληματα. Τωρα ειναι για πρωτη φορα στην ιντεαλ και δεν με εχουν ενημερωσει για την πορεια του. Το πλαισιο με κοροιδευε οτι το ειχε στειλει και τις αλλες φορες στην ιντεαλ ενω δεν ισχυε κατι τετοιο. Η ιντεαλ με κοροιδευε οτι δεν Ειναι εκει το λαπτοπ για σερβις ενω Ειναι και μου ειπε οτι εχουν 2τεχνικους που συνεργαζονται με την τοσιμπα europe. Η εταιρεια εχει κλεισει εδω και ενα χρονο. Ομως κανουν σερβις ενω μου ελεγαν ψεματα οτι δεν κανουν. Τι πρεπει να κανω μου ειπαν οτι μπορει να πιστωσουν τα λεφτα στο πλαισιο για να γινει αντικατασταση αλλα εγω θελω τα λεφτα μου πισω. Μπορω να κινηθω νομικα εναντιον τους? Οταν τους ζητησα στην ιντεαλ να μου δωσουν γραπτως ολα αυτα που μου λενε γιατι θα κανω καταγγελια στο συνηγορο του πολιτη μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι η εταιρεια εχει κλεισει και δεν μπορουν να εκτυπωσουν παραστατικα
Kallilouk
Member

Re: Εξαπατηση απο το πλαισιο και την τοσιμπα με λαπτοπ

Δημοσίευσηαπό snb21srf » 10.10.16, 4:16 pm

διαβασε τη δικη μου ιστορια με την τοσιμπα.
εγω εβγαλα ακρη τελικα και με την τοσιμπα και με την ιντεαλ

viewtopic.php?f=85&t=21166
I See Your Fears
snb21srf
Member

Δημοσίευσηαπό Kallilouk » 10.10.16, 5:31 pm

Μπορεις να μου στειλεις τα email απο τα κεντρικα της τοσιμπα στα οποια εστειλες για το θεμα σου?
Kallilouk
Member

Δημοσίευσηαπό snb21srf » 11.10.16, 12:22 pm

δεν τα εχω δυστυχώς αλλα αν ψαξεις λιγο στο ιντερνετ θα βρεις.
εγω εστειλα το ιδιο email σε καμια 10αρια κεντρα της τοσιμπα ευρωπη αμερικη και ασια
I See Your Fears
snb21srf
Member

Επιστροφή στο VIII.III Windows & Pc

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων