Million Dollar PCs

Θέματα σχετικά με Microsoft Windows και τα PC.

Re: Million Dollar PCs

Δημοσίευσηαπό isikol » 24.07.09, 12:41 pm

Dark3go έγραψε:Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα....

Ασ μπορούσαν και τα pc να χωρέσουν σε μια οθόνη όλο το hardware - (iMac) - όπου να είναι ικανό να τρέξει τα γραφιστικά προγράμματα, σε επαγγελματικό επίπεδο και μετά ν ασχολιθούν με καγκουρο-αυστραλο-πιθικισμούς για εντυπωσιασμό.

Γιατί αν αυτό δεν είναι μπροστά σε σχεδιασμό τότε τι είναι?

ελα μεγάλε...είσαι πολύ πίσω...να ενημερώνεσαι πιο συχνα σε παρακαλώ....

Εικόνα
http://isikol.deviantart.com
--------------------
(my personal gallery)
Άβαταρ μέλους
isikol
Master Member

Δημοσίευσηαπό ModeZero » 24.07.09, 12:46 pm

spyros_1 έγραψε:That's the point... Δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάρτα γραφικών στο iMac! Θα κάνεις τη δουλειά σου με αυτή την κάρτα για όσα χρόνια έχεις τον υπολογιστή... :wink:
Να διευκρινήσω οτι μιλάμε για δουλειά... Όχι για παιχνίδια... Αν θες παιχνίδια παίρνεις pc ή playstation!!

Η βλακεία είναι οτί δεν παίρνει δίσκους μέσα τουλάχιστον.. Να μπορούσες να βάλεις κάναν raptor κάνα SSD αργότερα...

Anyways..

Εγώ λέω να πάρω ξανά Wii να χάσω και κάνα κίλο.. Πήρα κιλάκια και με χαλάει :P

Τον Imac θα μου τον κάνει δώρο ο spyros :P
Σέβομαι το ότι μπορείς να στραφείς στην θρησκεία για τα προβλήματα σου και για απαντήσεις... Απλά εγώ για τέτοια θέματα χρησιμοποιώ το Google

Τώρα και σε νέα έκδοση με iPhone 3G! Spam από όπου και αν είμαι!
Άβαταρ μέλους
ModeZero
Member

Δημοσίευσηαπό spyros_1 » 24.07.09, 1:05 pm

ModeZero έγραψε:Τον Imac θα μου τον κάνει δώρο ο spyros :P

pc users - pc users, όλο Mac για δώρο μου ζητάτε!!! :P :P :P :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
spyros_1
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 24.07.09, 1:33 pm

ModeZero έγραψε:Για να ξεκαθαρίσουμε και κάτι άλλο... όταν θα μπορέσεις να αλλάξεις τις κάρτες η να προσθέσεις στον iMac hardware.. τότε μιλάμε.. :P :dance :dance :dance

Μια χαρά μπορείς αμα θέλεις να φτιάξεις το ίδιο σε PC. η διαφορά είναι ότι στο PC συνήθως προσθέτεις και πράματα ;)

Το σωστό να λέγεται +1

Ερώτηση. Αν θέλω να βάλω πισίνα στο PC μου, θέλω άδεια απ την πολεοδομία...?!?!

Ερώτηση. Κάθε πότε αλλάζετε το νερό στα υδροηλεκτρικά PC...?

Ερώτηση. Το σηφώνι που βγάζει? Στο κεντρικό δίκτυο, ή σε βόθρο?

Ερώτηση. Η ΕΥΔΑΠ, πόσο σου ρχεται?

Ερώτηση. Αν δουλεύω ώρες, και ζεσταθεί ο φραπές, το PC κόβει παγάκια για να μη τρέχω στη κουζίνα?

Ερώτηση. Σε περίπτωση διαροής, ο κατασκευαστής σου παρέχει vettex και σφουγγαρίστρα μαζί με την εγγύηση?

Ερώτηση. Κουβά?

Ερώτηση. Αν η ΕΥΔΑΠ μου κόψει το νερό, μπορώ να κατουρήσω μέσα, για να δουλέψω, η να βγώ να μαζέψω δροσοσταλίδες?

:dance
The Rime of the Ancient Mariner!
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό spyros_1 » 24.07.09, 1:47 pm

Dark3go έγραψε:
ModeZero έγραψε:Για να ξεκαθαρίσουμε και κάτι άλλο... όταν θα μπορέσεις να αλλάξεις τις κάρτες η να προσθέσεις στον iMac hardware.. τότε μιλάμε.. :P :dance :dance :dance

Μια χαρά μπορείς αμα θέλεις να φτιάξεις το ίδιο σε PC. η διαφορά είναι ότι στο PC συνήθως προσθέτεις και πράματα ;)

Το σωστό να λέγεται +1

Ερώτηση. Αν θέλω να βάλω πισίνα στο PC μου, θέλω άδεια απ την πολεοδομία...?!?!

Ερώτηση. Κάθε πότε αλλάζετε το νερό στα υδροηλεκτρικά PC...?

Ερώτηση. Το σηφώνι που βγάζει? Στο κεντρικό δίκτυο, ή σε βόθρο?

Ερώτηση. Η ΕΥΔΑΠ, πόσο σου ρχεται?

Ερώτηση. Αν δουλεύω ώρες, και ζεσταθεί ο φραπές, το PC κόβει παγάκια για να μη τρέχω στη κουζίνα?

Ερώτηση. Σε περίπτωση διαροής, ο κατασκευαστής σου παρέχει vettex και σφουγγαρίστρα μαζί με την εγγύηση?

Ερώτηση. Κουβά?

Ερώτηση. Αν η ΕΥΔΑΠ μου κόψει το νερό, μπορώ να κατουρήσω μέσα, για να δουλέψω, η να βγώ να μαζέψω δροσοσταλίδες?

:dance

ΚαραLOL!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
spyros_1
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dalkyeth » 24.07.09, 1:51 pm

Isikol, μια που βλέπω οτι ασχολεισαι με 3d studio max...
Αυτην την εταιρια την εχεις υπ΄όψιν σου?
http://www.boxxtech.com/
Ειναι στο εξωτερικο και σου φτιάχνει κατι συστηματα.... να παιρνει η μανα και του παιδιου να μην δινει :lol: :lol: :lol:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum auctor tincidunt ligula vitae suscipit. Praesent aliquet blandit sapien eu elementum. Donec scelerisque molestie odio in sollicitudin.
Άβαταρ μέλους
Dalkyeth
Member

Δημοσίευσηαπό ModeZero » 24.07.09, 1:52 pm

Θα το βάλω μπρος να σου απάντησω τα πάντα! Έφυγα να πάω στον δήμο να τσεκάρω! :P :dance :dance :dance

Να σου πώ. Όταν χαλάσει η κάρτα γραφικών στον Imac τι κάνω; Σφάζω κότες και τον πασαλείβω με αίμα μέσα σε μια πεντάλφα; Η τον πάω στο support της Apple; Τι είναι καλύτερο; :P :dance :dance
Σέβομαι το ότι μπορείς να στραφείς στην θρησκεία για τα προβλήματα σου και για απαντήσεις... Απλά εγώ για τέτοια θέματα χρησιμοποιώ το Google

Άβαταρ μέλους
ModeZero
Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 24.07.09, 2:05 pm

αυτη η Boxx technologies ωραία κλουβιά φτιάχνει... :lol:

Είμαι σίγουρος, ότι εκεί έχουν κλεισμένο τον Πάσαρη και τον Ταζμάνιαν Ντέβιλ...

ε, θα βάλουν και τον Isikol σε λίγο, να γλυτώσουμε κι απ αυτόν ... :D :P

Να σου πώ. Όταν χαλάσει η κάρτα γραφικών στον Imac τι κάνω; Σφάζω κότες και τον πασαλείβω με αίμα μέσα σε μια πεντάλφα; Η τον πάω στο support της Apple; Τι είναι καλύτερο; :P :dance :dance

Να χαλάσει κάρτα γραφικών στο Μac????
Είναι πιο εύκολο να σου επιτεθεί puma στο Σύνταγμα...!
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό ModeZero » 24.07.09, 2:20 pm

Τώρα εξηγούνται όλα... Να γιατί ο Νίκος έιχε νυχιές.. πρέπει να πέρναγε απο το σύνταγμα! :P

Άβαταρ μέλους
ModeZero
Member

Δημοσίευσηαπό razz » 24.07.09, 2:25 pm

ModeZero έγραψε:Θα το βάλω μπρος να σου απάντησω τα πάντα! Έφυγα να πάω στον δήμο να τσεκάρω! :P :dance :dance :dance

Τον προηγούμενο μήνα μου χάλασε η κάρτα γραφικών στο MacBookPro. Πήγα στο Applestore, τον κρατήσανε, μου είπαν οτι παρόλο που δεν έχω εγγυηση θα μου την αλλάξουν τζάμπα αν δεν είναι δικό μου φταίξιμο. Μου είπαν σε εφτά εργάσιμες. Το ίδιο βράδυ με πήραν τηλέφωνο οτι είναι έτοιμο και να περάσω να τον πάρω. Αν δεν το κάναν δωρεάν θα κόστιζε πάνω από 700 λίρες. Και ένα μήνα εγγύηση αν ξανασυμβεί κάτι. Τους αγάπησα :)
Άβαταρ μέλους
razz
Junior Member

Δημοσίευσηαπό ModeZero » 24.07.09, 2:46 pm

razz έγραψε:Τον προηγούμενο μήνα μου χάλασε η κάρτα γραφικών στο MacBookPro. Πήγα στο Applestore, τον κρατήσανε, μου είπαν οτι παρόλο που δεν έχω εγγυηση θα μου την αλλάξουν τζάμπα αν δεν είναι δικό μου φταίξιμο. Μου είπαν σε εφτά εργάσιμες. Το ίδιο βράδυ με πήραν τηλέφωνο οτι είναι έτοιμο και να περάσω να τον πάρω. Αν δεν το κάναν δωρεάν θα κόστιζε πάνω από 700 λίρες. Και ένα μήνα εγγύηση αν ξανασυμβεί κάτι. Τους αγάπησα :)

Και εσύ περνούσες απο το σύνταγμα; :P

Σε ποια χώρα έγινε αυτό το θαύμα με το service;:p

Άβαταρ μέλους
ModeZero
Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 24.07.09, 2:52 pm

Πρώτη φορά το ακούω ρε παιδιά, για δίσκο έχω ακούσει, αλλα για κάρτα...?!

Και σεις παραπάνω, κρύβετε λόγια ρε... :D
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό razz » 24.07.09, 2:56 pm

ModeZero έγραψε:
razz έγραψε:Τον προηγούμενο μήνα μου χάλασε η κάρτα γραφικών στο MacBookPro. Πήγα στο Applestore, τον κρατήσανε, μου είπαν οτι παρόλο που δεν έχω εγγυηση θα μου την αλλάξουν τζάμπα αν δεν είναι δικό μου φταίξιμο. Μου είπαν σε εφτά εργάσιμες. Το ίδιο βράδυ με πήραν τηλέφωνο οτι είναι έτοιμο και να περάσω να τον πάρω. Αν δεν το κάναν δωρεάν θα κόστιζε πάνω από 700 λίρες. Και ένα μήνα εγγύηση αν ξανασυμβεί κάτι. Τους αγάπησα :)

Και εσύ περνούσες απο το σύνταγμα; :P

Σε ποια χώρα έγινε αυτό το θαύμα με το service;:p

Ο υπολογιστης είναι αγορασμένος από systemgraphs αλλά το service το έκανα στο Λονδίνο. Δεν θα το έλεγα θαύμα πάντως. Ξέρω άπειρο κόσμο πολύ ευχαριστημένο από το service τους. Μην βιαζόμαστε να κρίνουμε... :P
Άβαταρ μέλους
razz
Junior Member

Δημοσίευσηαπό ModeZero » 24.07.09, 3:02 pm

razz έγραψε:Ο υπολογιστης είναι αγορασμένος από systemgraphs αλλά το service το έκανα στο Λονδίνο. Δεν θα το έλεγα θαύμα πάντως. Ξέρω άπειρο κόσμο πολύ ευχαριστημένο από το service τους. Μην βιαζόμαστε να κρίνουμε... :P

Στην Βρετανία όλα καλά... Στην Ζιμπαμπούε που είμαστε εμείς; :P

Άβαταρ μέλους
ModeZero
Member

Δημοσίευσηαπό razz » 24.07.09, 3:07 pm

ModeZero έγραψε:
razz έγραψε:Ο υπολογιστης είναι αγορασμένος από systemgraphs αλλά το service το έκανα στο Λονδίνο. Δεν θα το έλεγα θαύμα πάντως. Ξέρω άπειρο κόσμο πολύ ευχαριστημένο από το service τους. Μην βιαζόμαστε να κρίνουμε... :P

Στην Βρετανία όλα καλά... Στην Ζιμπαμπούε που είμαστε εμείς; :P

Αυτό είναι άλλο θέμα αν και δεν θα έλεγα την Ελλάδα Ζιμπάμπουε. Δεν έχω καταλάβει αν υπάρχουν καν applestores εδώ που να ανήκουν στην μαμά εταιρία όπως στις άλλες χώρες. Και νομίζω οτι από εκεί είναι το πρόβλημα εδώ.
Άβαταρ μέλους
razz
Junior Member

Δημοσίευσηαπό razz » 24.07.09, 3:23 pm

Dark3go έγραψε:Πρώτη φορά το ακούω ρε παιδιά, για δίσκο έχω ακούσει, αλλα για κάρτα...?!

Και σεις παραπάνω, κρύβετε λόγια ρε... :D

Από οτι μου είπαν από την συγκεκριμένη παρτίδα κάποιες βγήκαν με πρόβλημα και για αυτό το κάνουν δωρεάν, παρόλο την έλλειψη εγγύησεις...
Άβαταρ μέλους
razz
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Dalkyeth » 24.07.09, 5:23 pm

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum auctor tincidunt ligula vitae suscipit. Praesent aliquet blandit sapien eu elementum. Donec scelerisque molestie odio in sollicitudin.
Άβαταρ μέλους
Dalkyeth
Member

Δημοσίευσηαπό Dalkyeth » 24.07.09, 5:24 pm

Άβαταρ μέλους
Dalkyeth
Member

Δημοσίευσηαπό Dalkyeth » 24.07.09, 5:25 pm

Ενα mouse για πολυ gothic καταστασεις!!!
http://www.thebestcasescenario.com/foru ... nextnewest
Άβαταρ μέλους
Dalkyeth
Member

Δημοσίευσηαπό Dalkyeth » 24.07.09, 5:26 pm

και ιδου τι κανει η Ελλαδα στο modding

http://www.xtremesystems.org/FORUMS/sho ... p?t=203511
Άβαταρ μέλους
Dalkyeth
Member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο VIII.III Windows & Pc

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων