service, τα νευρα μου

Θέματα σχετικά με Microsoft Windows και τα PC.

Re: service, τα νευρα μου

Δημοσίευσηαπό isikol » 09.09.11, 10:18 am

mari0s έγραψε: Isi...κρατίεμαι τόσο καιρό ρε φίλε...κρατιέμαι...ξέρεις εσύ :P

Μιλάς για κάτι πράσινο? :P
http://isikol.deviantart.com
--------------------
(my personal gallery)
Άβαταρ μέλους
isikol
Master Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 09.09.11, 12:06 pm

isikol έγραψε:
mari0s έγραψε: Isi...κρατίεμαι τόσο καιρό ρε φίλε...κρατιέμαι...ξέρεις εσύ :P

Μιλάς για κάτι πράσινο? :P

Νομίζω οτι έγινε λαχανί πλέον :P
Πότε θα έχεις λάσκα να πιούμε κανα καφεδάκι ρε φίλε? Πάει καιρός.
"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό unholy » 09.09.11, 7:49 pm

snb21srf έγραψε:Με την ευκαιρια να ρωτησω, εχει καταφερει κανεις κατι με το ΙΝΚΑ?

Εγώ μια φορά το είχα χρησιμοποιήσει για να πιέσω το e-shop να μου αντικαταστήσει ένα router που πίστευα ότι είναι μεταχειρισμένο (επειδή είχε γρατσουνιές το CD που το συνόδευε) και τα κατάφερα. μη νομίζεις βέβαια πως θα ακούσουν ΙΝΚΑ και θα κάνουν κωλοτούμπες...
Άβαταρ μέλους
unholy
Junior Member

Δημοσίευσηαπό obsession » 10.09.11, 1:15 am

Η εγγύηση "ό,τι κ αν συμβεί" για να ισχύει πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί μέσα σε 20 μέρες (αν θυμάμαι καλά) από την αγορά.

Το laptop είναι στο service του Πλαισίου ή της Toshiba;
obsession
Member

Δημοσίευσηαπό snb21srf » 10.09.11, 3:26 pm

obsession έγραψε:Η εγγύηση "ό,τι κ αν συμβεί" για να ισχύει πρέπει να έχει ενεργοποιηθεί μέσα σε 20 μέρες (αν θυμάμαι καλά) από την αγορά.

Το laptop είναι στο service του Πλαισίου ή της Toshiba;

Η εγγυηση ο,τι κι αν συμβει σημαινει πως ο,τι κι αν συμβει θα το επισκευασουν οχι θα το αντικαταστησουν.
Εμενα μου λενε οτι θα το επισκευασουν αλλα το θεμα ειναι το ποτε θα γινει αυτο.
Παντως παρα την πιεση και τις φωνες δεν κανουν αντικατασταση και λενε οτι αυτη τη φορα θα επισκευαστει σιγουρα.
Μεσα στην εβδομαδα θα μου το στειλουν.
Το λαπτοπ αρχικα οταν το πηγα στο πλαισιο μου ειπαν να το παω σε εναν εξουσιοδοτημενο τεχνικο της toshiba εδω στη θεσσαλονικη αλλα μετα απο 3-4 αποτυχημενες προσπαθειες επισκευης αυτος ο τεχνικος το εστειλε στα κεντρικα της toshiba στην Αθηνα.
Ενα αλλο παραξενο ειναι οτι αν και ο τεχνικος εδω ειναι εξουσιοδοτημενος απο την toshiba τα κεντρικα της Αθηνας λεει οτι δεν εχει καμια ευθυνη για οτι εκανε αυτος και δεν ασχολουντε με το τι ενεργειες εχει κανει .
Θελω να πω οτι δεν τους ενδιαφερει που αυτος αλλαξε 2 φορες τη μητρικη,αυτοι προχωρανε ξανα (δευτερη φορα γιατι και αυτοι εχουν ειδη αλλαξει μια φορα μητρικη) σε αλλαγη της μητρικης.Ουσιαστικα εχουν αλλαξει 4 φορες μητρικη και 2 ή 3 φορες επεξεργαστη και μνημες. :wall :wall
I See Your Fears
snb21srf
Member

Δημοσίευσηαπό obsession » 10.09.11, 8:22 pm

Η εγγύηση ό,τι κ αν συμβεί καλύπτει και αντικατάσταση αν κριθεί απαραίτητο.

Νομίζω ότι είσαι κομματάκι άτυχος...
1. γιατί τα Toshiba γενικώς είναι αρκετά καλά κ για να σου πω την αλήθεια είναι η πρώτη φορά που ακούω τέτοια προβλήματα
2. γιατί το Πλαίσιο είναι εξουσιοδοτημένο service της Toshiba και θα έπρεπε σε 7 μέρες max να είναι έτοιμο ή να σου το αντικαταστήσουν και όχι να σε στείλουν αλλού! προφανώς έπεσες κ σε βλάκα στο κατάστημα

Στείλε mail ή ακόμα καλύτερα πάρε τηλ. στον υπεύθυνο του service του Πλαισίου στα κεντρικά τους στη Μαγούλα Αττικής κ της Toshiba και απαίτησε αντικατάσταση.

Σου στέλνω και pm
obsession
Member

Δημοσίευσηαπό snb21srf » 11.09.11, 3:36 pm

obsession έγραψε:
Σου στέλνω και pm

Κι εγω.
I See Your Fears
snb21srf
Member

Δημοσίευσηαπό snb21srf » 16.09.11, 2:47 pm

Λοιπόν σήμερα ξαναμίλησα μαζί τους γιατί υποτίθεται οτι μέχρι σήμερα θα το είχαν έτοιμο.
Για άλλη μια φορά όμως τα ανταλλακτικά που περίμεναν δεν κανανε τίποτα και μου είπαν πως έχουν παραγγέλλει άλλα που θα έρθουν από βδομάδα.
Εγώ την ψώνισα και τους είπα να μου στείλουν το λαπτοπ σήμερα χωρίς να το έχουν φτιάξει.
Μου είπαν ότι για να το κάνουν αυτό πρέπει να τους το ζητήσω εγγραφος με ένα email.
Τους είπα οκ και άρχισα να γράφω ενα γράμμα στο όποιο έκανα ξανά παράπονα και όλα τα σχετικά.
Αφού το έγραψα ξεκίνησα να το γράφω και στα αγγλικά για να το στείλω στα κεντρικά της Γερμανίας.(Στο πρώτο γράμμα που έστειλα στην Γερμανια δεν πήρα απάντηση αλλά σήμερα έμαθα οτι η Γερμανία επικοινώνησε με την Αθήνα σχετικά με το θέμα μου.
Πριν τελειώσω το γράμμα στα αγγλικά (μου έβγαλε την ψυχή) με πήραν τηλέφωνο από Αθήνα και μου ζήτησαν να τους στείλω την απόδειξη αγοράς για να προχωρήσουμε σε αντικατάσταση . :D :D
Τώρα περιμένω τη δευτέρα να με πάρουν για να τους πω πιο λαπτοπ θέλω.
Εννοείτε ίδιας αξίας με το λαπτοπ που είχα αγοράσει πριν 9 μήνες.
Δεν θέλω να χαρώ και πολύ πριν τελειώσουν όλα αλλά ελπίζω οτι η ταλαιπωρία μου φτάνει στο τέλος.
Αν δεν γινόταν αυτό σήμερα είχα σκοπό να στείλω το γράμμα σε όσους φορείς καταναλωτών έβρισκα σε Ελλάδα και εξωτερικό για να κάνω γνωστή την υπόθεση.
Αντε να δουμε τι θα γινει τη Δευτέρα.
I See Your Fears
snb21srf
Member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο VIII.III Windows & Pc

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων