προσωπικο logo & business card

Παρουσιάστε στο φόρουμ το Portfolio σας, ή ζητήστε την άποψη / κριτική για μια εργασία σας.

προσωπικο logo & business card

Δημοσίευσηαπό Panoskapa » 08.03.09, 6:44 am

kalispera sas !!!

Auth eine i prwth apopira pou kanw , tha ithela tis simvoules sas parakalo .

http://pan8s.deviantart.com/art/personal-card-115119533
Άβαταρ μέλους
Panoskapa
Member

Προσωπικό λογότυπο

Δημοσίευσηαπό zoridesign » 08.03.09, 12:14 pm

Δεν θα κάνω, αρχικά κάποια κριτική.

Το λογότυπο πρέπει να είναι εκτυπώσιμο και σε τεράστια μορφή, και σε μεγεθος πολύ μικρό, ας πουμε 2 cm.

Mε αυτή την βασική αρχη στο μυαλό σου, προχώρησε...

Καλή συνέχεια
Ζούμε σε εποχές μάταιων επιδόσεων
Άβαταρ μέλους
zoridesign
Old Member

Δημοσίευσηαπό penlix » 08.03.09, 1:53 pm

Εικόνα

Μου θυμίζει κάτι:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Re: προσωπικο logo & business card

Δημοσίευσηαπό Panoskapa » 14.05.09, 9:49 pm

Αυτο εινε το καινουριο λογοτυπο που εφτιαξα . προκοιτε να χρισιμοπιειθει σε μια ιστοσελιδα που θα κανω για εργασια πανεπιστιμιου .

http://pan8s.deviantart.com/art/new-log ... -122500180
Άβαταρ μέλους
Panoskapa
Member

Δημοσίευσηαπό heinrich » 15.05.09, 10:46 am

εγώ θα σου πρότεινα να μην κάνεις στρογγυλή κάρτα. Μπορεί εσύ και εγώ να την βρίσκουμε χαριτωμένη αλλά δεν θα βολέψει καθόλου τους μελλοντικούς πελάτες σου.
"What is elegance? Soap and water!" Cecil Beaton
Άβαταρ μέλους
heinrich
Old Member

Δημοσίευσηαπό VaLKyRiE » 15.05.09, 1:09 pm

heinrich έγραψε:εγώ θα σου πρότεινα να μην κάνεις στρογγυλή κάρτα. Μπορεί εσύ και εγώ να την βρίσκουμε χαριτωμένη αλλά δεν θα βολέψει καθόλου τους μελλοντικούς πελάτες σου.

συμφωνω πως μπορει να ναι χαριτωμενη αλλα δε μπαινει σε καρτοθηκη-πορτοφολι πραγμα που την κανει περισσοτερο...σουβερ παρα καρτα. Ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου εμαθαν και τα ειδα και στη πραξη, ειναι πως αν θελεις κατι να ειναι χρησιμο πρεπει να ακολουθουν "συνηθισμενες" σχετικα προδιαγραφες οσο κι αν δε μας αρεσει!!!! φαντασου πχ ενα φολντερ να ανοιγει αναποδα η να εχει μεγεθος μεγαλυτερο απο το συνηθισμενο! δε θα χωρουσε σε χαρτοφυλακα και ο παραληπτης του θα το γυρνουσε γυρω γυρω μεχρι να δει πως ανοιγει, και ακομα χειροτερα θα το επαιρνε για...λαθος και οχι για πρωτοτυπια!!!!!
Nothing Lasts Forever...!
Άβαταρ μέλους
VaLKyRiE
Master Member

Δημοσίευσηαπό Panoskapa » 15.05.09, 8:13 pm

καταρχας ευχαριστω για τις απαντισεις που μου δινετε . Και εγω πιστευω οτι λιτουργικα ειναι δισκολο να χρισιμοπιοιθει μια καρτα σε σχιμα κικλου . Αν και θελω να ξεφιγω απο τα συνιθισμενα οπως φενετε πολες φορες το απλο εινε και πιο προσιτο . θα ειθελα επισεις να σχολιασετε και το λογοτιπο ειτε εινε αυτο θετικα ειτε οχι . καπιες συμβουλες αν γινετε ?οσο για τα στοιχεια που δινω στο πισω μερος εινε αρκετα ? το μεγεθος ?
Άβαταρ μέλους
Panoskapa
Member

Δημοσίευσηαπό PASPARTU » 19.11.12, 12:20 pm

Οι 7 εντολές για «θεϊκές» επαγγελματικές κάρτες στο παρακάτω link:
http://www.paspartu.com.gr/ell/article/31
PASPARTU
Member

Δημοσίευσηαπό ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ » 19.11.12, 1:23 pm

Panoskapa έγραψε:καταρχας ευχαριστω για τις απαντισεις που μου δινετε . Και εγω πιστευω οτι λιτουργικα ειναι δισκολο να χρισιμοπιοιθει μια καρτα σε σχιμα κικλου . Αν και θελω να ξεφιγω απο τα συνιθισμενα οπως φενετε πολες φορες το απλο εινε και πιο προσιτο . θα ειθελα επισεις να σχολιασετε και το λογοτιπο ειτε εινε αυτο θετικα ειτε οχι . καπιες συμβουλες αν γινετε ?οσο για τα στοιχεια που δινω στο πισω μερος εινε αρκετα ? το μεγεθος ?

Καλημέρα
πρόσεξε την ορθογραφία.
ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Old Member

Επιστροφή στο IΙI.V Κριτική, Feedback & Portfolio

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων