Κριτική Portfolio

Παρουσιάστε στο φόρουμ το Portfolio σας, ή ζητήστε την άποψη / κριτική για μια εργασία σας.

Κριτική Portfolio

Δημοσίευσηαπό andykar21 » 22.02.12, 1:29 pm

Καλησπέρα, θα ήθελα κάποια σχόλια για το portfolio μου. Τι σας αρέσει και τι όχι, τι πρέπει να βελτιωθεί και γενικότερα την κριτική σας. Ευχαριστώ!

Το link ειναι το εξής
www.akdesign.me
andykar21
Member

Re: Κριτική Portfolio

Δημοσίευσηαπό penlix » 22.02.12, 1:52 pm

Καλημέρααα!

- γιατί έχεις bullets στο menu σου; http://penlix.com/MuRO
- γιατί τόσο empty space στο header; Οποιοσδήποτε με μια μέτριου μεγάθους οθόνη πρέπει να σκρολάρει για να δει το περιεχόμενο που επιλέγει, ενώ στο header δεν υπάρχει τίποτα ουσιαστικά χρήσιμο πέραν του CV και του menu. Θα το συμμάζευα στη θέση σου
- το tweet button σου θα μπορούσε να κάνει share και το όνομα του project που θέλω να μοιραστώ, όχι μόνο AK Design: http://penlix.com/vO9Z

Το σημαντικό είναι οτι έχεις ένα portfolio online, πλήρες και φαίνεται το επίπεδο της δουλειάς σου. Κάτι που αρνείται να κάνει ο μέσος Έλλην γραφίστας.

Καλή συνέχεια!
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό prototypia.p » 22.02.12, 2:11 pm

andykar21 έγραψε:Καλησπέρα, θα ήθελα κάποια σχόλια για το portfolio μου. Τι σας αρέσει και τι όχι, τι πρέπει να βελτιωθεί και γενικότερα την κριτική σας. Ευχαριστώ!

Το link ειναι το εξής
http://www.akdesign.me

Πλάκα κάνεις?
Αλλά αφού θέλεις να το ακούσεις....ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!!
prototypia.p
Member

Δημοσίευσηαπό kosbarts » 22.02.12, 3:02 pm

Μου αρέσει πολύ και είναι εύχρηστο και λειτουργικό. Μπράβο
"Το να γνωρίζεις δεν είναι τίποτα. Το να φαντάζεσαι είναι το παν..." Anatole France

follow me on twitter
find me on behance
Άβαταρ μέλους
kosbarts
Junior Member

Δημοσίευσηαπό kostas_sk8 » 22.02.12, 3:30 pm

Όμορφη δουλειά, και ωραία παρουσιασμένη.
Προσωπικά με χαλάει λίγο το project Orbit, κυρίως στη διαχείριση του κειμένου σου.
Καλή συνέχεια!
Άβαταρ μέλους
kostas_sk8
Junior Member

Δημοσίευσηαπό andykar21 » 22.02.12, 5:30 pm

Ευχαριστώ για τα σχόλια σας...

Penlix θα διορθώσω τα bullets όπως και το tweet να είναι σωστό. Όσον αφορά την διάταξη σκέφτηκα να εγκαταλείψω το οριζόντιο menu επειδη το χρησιμοποιούσα στην προηγουμενη έκδοση και ετσι το έφτιαξα κάθετο. Γενικότερα ήθελα να είναι καθάρο και εύκολο για τον χρήστη για αυτο και άφησα αρκετό μαυρο κενό. Το scroll για τα works με προβλημάτισε και εμένα αλλα τελικα κατέληξα ότι δεν με πειράζει να κάνει scroll ο χρήστης, εφόσον δεν ξαναφορτώνει η σελίδα οταν πατάς σε μια δουλειά, κι έτσι κανεις μια φορα scroll και βλέπεις όλες τις δουλειές.
andykar21
Member

Επιστροφή στο IΙI.V Κριτική, Feedback & Portfolio

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων