Κριτική

Παρουσιάστε στο φόρουμ το Portfolio σας, ή ζητήστε την άποψη / κριτική για μια εργασία σας.

Κριτική

Δημοσίευσηαπό dimitris b » 23.09.12, 3:23 am

Χαίρεται θα ήθελα όποιος έχει το χρόνο και την διάθεση να ρίξει μια ματιά στα έργα μου.Οποιοδήποτε feedback θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο και θα το εκτιμούσα.
Cheers.
Πιο οργανωμένες δουλειές εδώ http://dimibouskos.daportfolio.com/
Όποιος επιθυμεί να ρίξει και μια ματιά στο blog μου (λειτουργεί περισσότερο ως sketchblog)
http://blackbirdesigns.wordpress.com/
dimitris b
Member

Re: Κριτική

Δημοσίευσηαπό Vaggar » 23.09.12, 5:58 pm

Η ανατομία σου και η γραμμή σου, θέλουν πολύ δουλειά.
Vaggar
Junior Member

Re: Κριτική

Δημοσίευσηαπό kostas_sk8 » 24.09.12, 2:18 am

Δεν ειμαι κανενας ειδικος στην εικονογραφηση και στο σχεδιο, οσον αφορα το σχεδιασμο στο χερι, αλλα για καποιες γραφιστικες δουλειες σου που ειδα (πχ black bird) θα σου ελεγα να προσπαθησεις να ξεφυγεις λιγο απο το τι αρεσει σε εσενα, και να σκεφτεσαι τι ειναι λειτουργικο και τι θα αρεσει στο κοινο στο οποιο θα απευθυνεται το συγκεκριμενο λογοτυπο, η οτι αλλο ειναι.
Καποια σχεδια σου μου αρεσαν, κυριως αυτα με το χρωμα, θα ηθελα ομως να δω περισσοτερη αληθινη γραφιστικη, και οχι τοσες συνθεσεις και κολλαζ στο photoshop.
Γνωμη μου ειναι επισης να αλλαξεις την αρχικη εικονα στη σελιδα σου, θεωρω πως ειναι καπως επιθετικη προς τον επισκεπτη, θα χρησιμοποιουσα κατι πιο γαληνιο, αν θες να το πεις ετσι.
Καλη προσπαθεια, και καλη συνεχεια.
Άβαταρ μέλους
kostas_sk8
Junior Member

Επιστροφή στο IΙI.V Κριτική, Feedback & Portfolio

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων