λογότυπο "ελεύθερου τύπου"

Νόμιμα αρχεία που αναζητάτε ή που θέλετε να μοιρασθείτε με τα μέλη του φόρουμ.

λογότυπο "ελεύθερου τύπου"

Δημοσίευσηαπό marilou » 22.12.09, 9:48 pm

Καλησπέρα σας και Καλές Γιορτές!
Για ακόμα μια φορά χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας!! Μήπως γνωρίζει κανείς ποιά είναι η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται στο λογότυπο του "νέου" Ελεύθερου Τύπου?
(σορρυ αλλά προσπαθώ και δε μπορώ να βάλω το logo....μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και σε αυτο?? :P )
it's never too late to start all over again...
Άβαταρ μέλους
marilou
Member

Re: λογότυπο "ελεύθερου τύπου"

Δημοσίευσηαπό zero2one » 23.12.09, 5:29 pm

ισως μπορεσω να σου το βρω απο τους ιδιους αλλα μπορω να ρωτησω σε τι θα χρησιμοποιηθει? Ισως με ρωτησουν και δεν μπορω να πω "κανω συλλογη" :mrgreen:
Staff έγραψε:Όταν παίζεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάσεις, όταν δεν παίζεις δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να κερδίσεις.
:]-"
Άβαταρ μέλους
zero2one
Member

Δημοσίευσηαπό marilou » 23.12.09, 6:25 pm

εε...όχι εντάξει! ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ για την εξυπηρέτηση, αλλά μάλλον δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε τόσο μεγάλο κόπο (και μάλλον θα με βρίσουν και αυτοί, αλλά και εσύ ο ίδιος αν σου πω γιατί το θέλω....).
Απλώς θέλω να φτιάξω κάτι προσκλητήρια γάμου, τα οποία μου είπαν ότι θέλουν να παραπέμπουν σε πρωτοσέλιδο εφημερίδας, και σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω ένα υπάρχον λογότυπο και να επέμβω πάνω σε αυτό. Απλώς να είναι οι ίδιες γραμματοσειρές, ώστε να γίνει κατά κάποιον τρόπο ένας παραλληλισμός. Πίστευα ότι θα μπορούσα να βρω μια γραμματοσειρά να μοιάζει με αυτήν της εφημερίδας, αν πάλι δε μπορώ, ελπίζω να κατεβάσω μία άλλη ιδέα... :P
Σε υπέρ-ευχαριστώ πάντως!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
marilou
Member

Δημοσίευσηαπό zero2one » 23.12.09, 9:41 pm

χεχε :) Ειμαι σιγουρος οτι θα καταφέρεις να δημιουργησεις κατι άλλο καλό. Αλλωστε θα ηταν δυσκολο να χρησιμοποιησεις το logo τους όταν θα επρεπε να κρατησεις τη λέξη "τυπος", κιετσι το τελικό δικό σου θα ηταν υπερβολικά όμοιο με το κανονικο.
Παντως με μια μικρη ερευνα που εκανα για να δω το logo τους ειδα οτι ξαναγυρισαν σε μια παραλλαγη παλιου τους. Mπλιαχ :P
Staff έγραψε:Όταν παίζεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάσεις, όταν δεν παίζεις δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να κερδίσεις.
:]-"
Άβαταρ μέλους
zero2one
Member

Δημοσίευσηαπό marilou » 24.12.09, 1:05 am

Βασικά στο νέο τους λογότυπο αναφερόμουν, θέλοντας να μετατρέψω τη λέξη "τύπος" σε λέξη "γάμος", επειδή μου ταίριαζαν σαν αριθμός γραμάτων...και τα δύο τελείωναν σε -ος...αλλά δεν ξέρω ακόμα...το έψαχνα μήπως προχωρούσε αυτή η ιδέα,αλλά μάλλον μου κόβεις τα φτερά :P δεν πειράζει, μυαλό έχουμε (ελπίζω), χρόνο αρκετό έχουμε (ξανά ελπίζω!), ...κάτι θα κατεβάσει η κούτρα μας! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως που προσφέρθηκες να βοηθήσεις!
Άβαταρ μέλους
marilou
Member

Επιστροφή στο X.IV Downloads. Λήψη ή αναζήτηση αρχείων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων