Παλιές φωτογραφίες

Νόμιμα αρχεία που αναζητάτε ή που θέλετε να μοιρασθείτε με τα μέλη του φόρουμ.

Re: Παλιές φωτογραφίες

Δημοσίευσηαπό ar_ia » 23.05.10, 8:19 pm

SADINISTAS έγραψε:αν και άθεος ευχαριστώ εθιμοτυπικά :pray :yes_master :pray :yes_master

1ον Πολύχρονος έστω και καθυστερημένα! :)

2ον Η είσαι άθεος η δεν είσαι. Δεν έχει άθεος με ολίγη.....:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Εγώ ποτέ δεν γιορτάζω :wink:
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!!!!!!!
ar_ia
Senior Member

Δημοσίευσηαπό SADINISTAS » 25.05.10, 3:48 pm

ar_ia έγραψε:
SADINISTAS έγραψε:αν και άθεος ευχαριστώ εθιμοτυπικά :pray :yes_master :pray :yes_master

1ον Πολύχρονος έστω και καθυστερημένα! :)

2ον Η είσαι άθεος η δεν είσαι. Δεν έχει άθεος με ολίγη.....:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Εγώ ποτέ δεν γιορτάζω :wink:

αγαπημένη μου Αριστέα οι λοιποί πλειοψηφία των Ελλήνων που είναι λίγο ή πολύ και χριστιανοί έχουν ως επίσημη γιορτή την ονομαστική μας.
άρα την παρασκευή που ήταν η γιορτή του μεγαλύτερου σφαγέα (λαών) όλων των εποχών (κων/νου), και 100 άνθρωποι + καμιά 10αριά παπάδες που πέρασαν από το μαγαζί λέγοντας μου χρόνια πολλά, τη να τους πω? ουστ ?
ΠΡΩΗΝ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΝΗΝ (ΚΑΤΑΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΟΡΟ) ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ ΤΟΥ Κ....
Άβαταρ μέλους
SADINISTAS
Old Member

Δημοσίευσηαπό SADINISTAS » 25.05.10, 4:06 pm

SADINISTAS έγραψε:
Dark3go έγραψε:Σαδινίστα, Χρόνια πολλά, τρανσέξουαλ σαλαμάνδρα του Διακονιάρη... :love :love_it

ΥΓ. και γώ Ν. Σμύρνη μένω. Μεσημέρια ΣΚ, στο Grotto, πίνω φρέντους...είμαι και Πανιώνιος γι αυτό λιγα.... :metal

αν και άθεος ευχαριστώ εθιμοτυπικά :pray :yes_master :pray :yes_master
ρε τραβεστί χαμαιλέοντα του ζήτουλα
εσένα θα σε κεράσω πικρό.
υπομονή λίγο παιδιά να δείτε κουστούμι που του ράβω :silenced :silenced :silenced :silenced

εγώ πάντως του κουστούμι (πλάκα) του την έκανα του αγαπημένου μου (αδελφού πλέων), σκοτεινού αυτού (Dark3go), άσχετα αν θα συνεχίζουμε να μπινελικιαζώμαστε για πλάκα, και τον κέρασα και τον πικρό.
αδελφέ Δημήτρη (μωρή αξύριστη πέρδικα της σκοτίας) μάλλον κατάλαβες πλέων ότι ήξερε και η Αριστέα κάνα χρόνο τώρα ότι είμαι για το σκυλογκρέμι. :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SADINISTAS
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 25.05.10, 5:57 pm

Καλή η φάρσα, πετυχημένη...! Γνωριστήκαμε κι απο κοντά πλέον, με τον Νικουαραγουανό Αιγιώτη, και ήπιαμε καφέ Κολομβίας στη Ν. Σμύρνη τη περασμένη Κυριακή.

Αγκαλιαστήκαμαν, φιλιθήκαμαν, και εκλαψαμαν αμφότεροι, αλλά μας διέκοψε η γκαρσόνα, που την αποκάλεσε ξανθιά, ο πιθηκάνθρωπος του Αμαζονίου.

Μιλήσαμε για διάφορα θέματα, όπως το εκτυπωτικό μανιφέστο, ο Τσελεμεντές του καλού γραφίστα, και κάναμε χαρτογράφηση της Αχαίας. Επίσης μιλήσαμε για το vcdc forum.
Και το φτυάρι πήγε σύνεφο... :lol: :lol: Ευχάριστη στιγμή, όταν ένας πλανώδιος nigga με πειρατικά CD, ενώ μας πρότεινε Κιάμο, τον ρωτήσαμε αν έχει τη σουίτα της Αdobe...
"τα ντο νπώ στον αφεντικό να το φέρει" ναι, το CS5 του λέω..."ογκέυ" μου λέει.

Oπότε θα κάνουμε μια κόπια για όλους, ντοντ γουόρι.
The Rime of the Ancient Mariner!
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό SADINISTAS » 25.05.10, 6:58 pm

Dark3go έγραψε:Καλή η φάρσα, πετυχημένη...! Γνωριστήκαμε κι απο κοντά πλέον, με τον Νικουαραγουανό Αιγιώτη, και ήπιαμε καφέ Κολομβίας στη Ν. Σμύρνη τη περασμένη Κυριακή.

Αγκαλιαστήκαμαν, φιλιθήκαμαν, και εκλαψαμαν αμφότεροι, αλλά μας διέκοψε η γκαρσόνα, που την αποκάλεσε ξανθιά, ο πιθηκάνθρωπος του Αμαζονίου.
ε μα παραλίγο να μου χαλάσει την πλάκα η original (ξανθιά), αυτή:δεν κάνουμε τέτοια στο μαγαζί μας, εγώ: (τη τέτοια ρε μπλάνκο στην οθόνη) ένα ραβασάκι κάτω από τον καφέ έβαλα.

Μιλήσαμε για διάφορα θέματα, όπως το εκτυπωτικό μανιφέστο, ο Τσελεμεντές του καλού γραφίστα, στο επόμενο θα αναπτύξουμε και τον τσελεμεντέ του Αναρχικού
και κάναμε χαρτογράφηση της Αχαίας. Επίσης μιλήσαμε για το vcdc forum.
Και το φτυάρι πήγε σύνεφο... :lol: :lol: Ευχάριστη στιγμή, όταν ένας πλανώδιος nigga με πειρατικά CD, ενώ μας πρότεινε Κιάμο, τον ρωτήσαμε αν έχει τη σουίτα της Αdobe...
"τα ντο νπώ στον αφεντικό να το φέρει" ναι, το CS5 του λέω..."ογκέυ" μου λέει.

Oπότε θα κάνουμε μια κόπια για όλους, ντοντ γουόρι.
Άβαταρ μέλους
SADINISTAS
Old Member

Δημοσίευσηαπό ar_ia » 26.05.10, 9:37 am

Έτσι Κωστάκη ε....????
Ήρθες και πήγες με τον φίλο σου για καφέ και στην φιλενάδα σου ούτε ένα τηλέφωνο......καλά....θα το θυμάμαι....... :mrgreen: :mrgreen:
ar_ia
Senior Member

Δημοσίευσηαπό SADINISTAS » 26.05.10, 12:32 pm

ar_ia έγραψε:Έτσι Κωστάκη ε....????
Ήρθες και πήγες με τον φίλο σου για καφέ και στην φιλενάδα σου ούτε ένα τηλέφωνο......καλά....θα το θυμάμαι....... :mrgreen: :mrgreen:

άσπρο πάτο τον ήπιαμε βρε Αριστέα μου. που χρόνος. ταξίδι αστραπή να δει η μάνα μου την άρρωστη αδελφή της.
Άβαταρ μέλους
SADINISTAS
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 26.05.10, 12:46 pm

Ναι, όντως δεν είχαμε το πάσο μας... :?
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό SADINISTAS » 26.05.10, 3:18 pm

SADINISTAS έγραψε:
ar_ia έγραψε:Έτσι Κωστάκη ε....????

άσπρο πάτο τον ήπιαμε βρε Αριστέα μου. που χρόνος. ταξίδι αστραπή να δει η μάνα μου την άρρωστη αδελφή της.

Υ.Γ. και η θειά χειρότερη από γάτα εφτάψυχη, 86 χρονών
τρίτη: ανακοπή
τετάρτη: πνευμονικό οίδημα
πέμπτη: ψέλλιζε
παρασκευή: έβγαζε λόγο (περισσότερες ώρες από τον Κάστρο) :lol: :lol: :lol:
είμαστε σκληρό σόι δεν παθαίνουμε τίποτα.
άρα μην εύχεστε να ψοφολογήσω να γλιτώσετε. την βάψατε :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
SADINISTAS
Old Member

Δημοσίευσηαπό liagasg » 26.05.10, 5:57 pm

Aγαπητέ μου φίλε Sadi,

(ξέρω, αργησα, αλλα με @α@ανε στη δουλεια κ δεν υπάρχει χρόνος για μπλα-μπλα)

Χρονια πολλά
ΥΓΕΙΑ,
ευτυχια κ επιτυχιες.

Ολα τα αλλα, μετα την υγεία έρχονται..

ΥΓ. Ο Μεγας Κων/νος δεν ήταν σφαγέας. Εξυπνότατος πολιτικός ήτανε.
Ούτε έγω είμαι της θρησκείας πλέον, αλλά να λέμε και του Κων/νου το δίκιο :mrgreen:
Τα υπολοιπα απο ορθοδοξια κλπ κλπ, αποδυκνείονται πολιτικες σκοπιμότητες, οι οποιες δεν εχουν καμια σχέση με την αγνή πίστη του καθένα. Είτε αυτή είναι πίστη σε Χριστό, Βούδα, κλπ είτε οτιδήποτε..

Κ πάλι πολύχρωμος κ εντιχοισμένος :P
Λεφτά υπήρχαν, που πήγαν τα λεφτά; - Γ. Παπανδρέου
Άβαταρ μέλους
liagasg
Senior Member

Δημοσίευσηαπό ar_ia » 26.05.10, 10:19 pm

liagasg έγραψε:ΥΓ. Ο Μεγας Κων/νος δεν ήταν σφαγέας.

Όχι δεν ήταν, μερικά από αυτά που έκανε ο "Αγιος" αυτός άνθρωπος ήταν μόνο να κρεμάσει τον πεθερό του καίσαρα Μαξιμιανό το 310 στην Μασσαλία και να δώσει εντολή να σπάσουνε όλα τα αγάλματα και να καταστρέψουνε όλες της εικόνες που τον αναπαριστούσανε.
Να πνίξει τους γαμπρούς του Λικίνιο και Βασιανό δλδ τους άνδρες της Κωνστάντιας και της Αναστασίας (αδελφές του).
Να κάνει τον πρίγκιπα Λικιάνους , γιο του Λικίνιου σκλάβο το 336 στην Καρχηδόνα και να διατάξει να τον μαστιγώσουν και να τον σκοτώσουν .
Να σκοτώσει το 326 τον γιο του Κρισπο , τον οποίο είχε αποκτήσει από την εταίρα Μινέρβα λίγο πριν τον γάμο του με την Φαύστα και μαζί με αυτόν ταυτόχρονα και αρκετούς «φίλους» του!
Σύμφωνα με τον Ευτρόπιο τον δηλητηρίασε πιθανότατα!
Να δώσει εντολή να πνίξουν στο μπάνιο της την Φαύστα, μητέρα τριών αγοριών και δύο κοριτσιών με την κατηγορία ότι τον απατούσε με τον Κρίσπο! Φυσικά με μηδενικές αποδείξεις διότι τα έμαθε από «θεια» αποκάλυψη ,όπως συνηθίζεται σε τέτοιες περιπτώσεις!
Αυτά ήταν κάποια κατορθώματα αυτού του παρεξηγημένου κυριούλη και φυσικά αφού η εκκλησία λέει ότι δεν ήτανε έτσι τα πράγματα εμείς πρέπει να την πιστέψουμε , γιατί ποτέ, μα ποτέ δεν λέει ψέματα και δεν διαστρεβλώνει την ιστορία όπως την βολεύει :wink:
ar_ia
Senior Member

Δημοσίευσηαπό crossbow » 27.05.10, 12:09 am

ar_ia έγραψε:
liagasg έγραψε:ΥΓ. Ο Μεγας Κων/νος δεν ήταν σφαγέας.

Όχι δεν ήταν, μερικά από αυτά που έκανε ο "Αγιος" αυτός άνθρωπος ήταν μόνο να κρεμάσει τον πεθερό του καίσαρα Μαξιμιανό το 310 στην Μασσαλία και να δώσει εντολή να σπάσουνε όλα τα αγάλματα και να καταστρέψουνε όλες της εικόνες που τον αναπαριστούσανε.
Να πνίξει τους γαμπρούς του Λικίνιο και Βασιανό δλδ τους άνδρες της Κωνστάντιας και της Αναστασίας (αδελφές του).
Να κάνει τον πρίγκιπα Λικιάνους , γιο του Λικίνιου σκλάβο το 336 στην Καρχηδόνα και να διατάξει να τον μαστιγώσουν και να τον σκοτώσουν .
Να σκοτώσει το 326 τον γιο του Κρισπο , τον οποίο είχε αποκτήσει από την εταίρα Μινέρβα λίγο πριν τον γάμο του με την Φαύστα και μαζί με αυτόν ταυτόχρονα και αρκετούς «φίλους» του!
Σύμφωνα με τον Ευτρόπιο τον δηλητηρίασε πιθανότατα!
Να δώσει εντολή να πνίξουν στο μπάνιο της την Φαύστα, μητέρα τριών αγοριών και δύο κοριτσιών με την κατηγορία ότι τον απατούσε με τον Κρίσπο! Φυσικά με μηδενικές αποδείξεις διότι τα έμαθε από «θεια» αποκάλυψη ,όπως συνηθίζεται σε τέτοιες περιπτώσεις!
Αυτά ήταν κάποια κατορθώματα αυτού του παρεξηγημένου κυριούλη και φυσικά αφού η εκκλησία λέει ότι δεν ήτανε έτσι τα πράγματα εμείς πρέπει να την πιστέψουμε , γιατί ποτέ, μα ποτέ δεν λέει ψέματα και δεν διαστρεβλώνει την ιστορία όπως την βολεύει :wink:

έλα μωρέ....κλασσικά πράγματα για την εποχή :P
my website: http://www.crossbow.gr
my twitter delirium: http://www.twitter.com/crossbow_design

Δημήτρης Κλάγκος
Άβαταρ μέλους
crossbow
Old Member

Δημοσίευσηαπό liagasg » 27.05.10, 10:23 am

crossbow έγραψε:
έλα μωρέ....κλασσικά πράγματα για την εποχή :P

Aria, αυτο που ειπε ο Crossbow εννοούσα :)
Εξαλλου εκεινη την εποχη, το να σκοτώνεις ειναι οπως πινουμε καφε σημερα :)
Κ οπως προειπα, αλλο πράγμα η εκκλησια που οπως πολυ σωστα ειπες "τα λεει οπως την συμφέρουν", κ αλλο η πολιτικη.

Ο Μεγ. Κων/νος παντως θεωρειται (απο ιστορικους, βυζαντινολογους κλπ) κορυφαιος πολιτικος της εποχης του. Αυτο συμμεριζομαι κ εγω.

Σφαγέας ήταν ο Κομης Δράκουλας που παλουκωσε τους τουρκους..
(ωραιος τυπος..Πρωτοτυπος για την εποχη, δεν λεω..)
Λεφτά υπήρχαν, που πήγαν τα λεφτά; - Γ. Παπανδρέου
Άβαταρ μέλους
liagasg
Senior Member

Δημοσίευσηαπό ar_ia » 27.05.10, 10:57 am

liagasg έγραψε:Σφαγέας ήταν ο Κομης Δράκουλας που παλουκωσε τους τουρκους..
(ωραιος τυπος..Πρωτοτυπος για την εποχη, δεν λεω..)

Αυτός απλά έκανε κοινωνικό έργο, κι εμένα μου άρεσε :lol: :wink: :wink:
ar_ia
Senior Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 27.05.10, 5:01 pm

E, βασικά, αν δε κόψεις και κάνα κώλο, σ εχουν όλοι χεσμένο. Ενας ηγέτης, αν θέλει να τα χει καλά με όλους, τότε δε θα χει κράτος...και τότε αυτό επιβαλόταν
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό crossbow » 27.05.10, 5:25 pm

αν σκότωσε μόνο αυτούς (το σόι του) και λίγους που σκότωσε για την εποχή....Τότε αν δεν είχες ξεπαστρέψει κάνα δύο πόλεις, καμία φυλή βουνίσιων και καμιά 15αρια στρατούς δεν φτούραγες :P
my website: http://www.crossbow.gr
my twitter delirium: http://www.twitter.com/crossbow_design

Δημήτρης Κλάγκος
Άβαταρ μέλους
crossbow
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 27.05.10, 5:33 pm

Ενώ σήμερα αντι να σε κλείνουν φυλακή, σε διαγραφουν απ το κόμμα...χεστήκαμε κι η βάρκα έγειρε, δηλ...γι αυτό πάμε κατα διαόλου...
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο X.IV Downloads. Λήψη ή αναζήτηση αρχείων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων