logo eurolab

Νόμιμα αρχεία που αναζητάτε ή που θέλετε να μοιρασθείτε με τα μέλη του φόρουμ.

logo eurolab

Δημοσίευσηαπό mathitria » 26.05.10, 7:23 pm

καλησπερα.μηπως εχει καποιος-α το logo eurolab; σε γραμμικο;
εχω κανει αναζητηση αλλα δεν βρηκα κατι.μονο την ευρωγνωση
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Re: logo eurolab

Δημοσίευσηαπό theoasim » 26.05.10, 8:25 pm

Καλησπέρα,

το σχεδιαζω και το στέλνω εδώ για να μπορεί να το πάρει και κάποιος άλλος.
eArtboard blog | The Creative blog
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό vpapadopoulos » 26.05.10, 8:43 pm

Kαλησπέρα,

Ρε παιδιά.... ήμαρτον!
Την έχουμε ξανακάνει τη συζήτηση αυτή δεκάδες φορές σε αυτό το forum.
Μιλάμε για Registered Trademark...

By the way mathitria, το ζήτησες και δε στο έδωσαν?!

Καλή συνέχεια
Άβαταρ μέλους
vpapadopoulos
Senior Member

Δημοσίευσηαπό theoasim » 27.05.10, 1:20 am

Καλησπέρα,

παρατήρησε κάνοντας κλικ εδώ

Να είμαστε και δίκαιοι.
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό mathitria » 27.05.10, 8:49 am

καλημέρα.ναι το ζήτησα αλλά ηταν αργά και ο-η υπάλληλος που θα μου το εστελνε ειχε σχολασει.εγω ηθελα να τυπωσω χθες το βραδυ.
το λινκ που μου δωσατε το ειδα πριν ποσταρω.εχει μονο την ευρωγνωση.τουλαχιστον εγω αυτο βλέπω.τελος πάντων εγω το σχεδίασα και εγινε η δουλεια μου.απλα ημουν πτωμα απο τις 6 το πρωι στο ποδι και ειπα οτι θα το εβρισκα εύκολα
πάντως αν δεν υπάρχει το logo θα το στείλω μολις μπορεσω.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Δημοσίευσηαπό theoasim » 27.05.10, 11:46 am

Καλημέρα,

Συγνώμη αλλά είχα πρόβλημα με την σύνδεση του νετ χθες και δεν πρόλαβα να το στείλω. :?
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό mathitria » 31.05.10, 9:56 am

πως μπορω να επισυναψω το συγκεκριμενο logo;
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Δημοσίευσηαπό theoasim » 31.05.10, 12:39 pm

Καλησπέρα,

ανέβασε το το αρχείο εδώ και βάλε το λινκκ που θα σου εμφανίσει εδώ στο πόστ σου.

Ευχαριστώ. :)
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό mathitria » 01.06.10, 10:03 am

logo ευρωγνωση eurolab
http://www.MegaShare.com/2176956
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Δημοσίευσηαπό theoasim » 01.06.10, 10:27 am

Καλημέρα,

ευχαριστώ πολύ!
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό vpapadopoulos » 01.06.10, 1:11 pm

Καλησπέρα,

Ο Spaccaballe γύρισε! εγώ είμαι αυτός

Σε περίπτωση που δεν έγινα σαφής την προηγούμενη φορά να παραθέσω κατ' αρχάς το παρακάτω link >
viewtopic.php?f=44&t=18427

Το συγκεκριμένο θέμα είχε, εν τέλει, ξεχειλώσει -όπως και πολλά άλλα στο καλό μας forum- σημασία, όμως, έχει να γίνει αντιληπτό το νόημα των γραπτών. Με μία απλή αναζήτηση μπορεί κάποιος να βρει και πολλά άλλα παρόμοια θέματα.

Η γενική ιδέα είναι ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αντιγραφή, μετατροπή, αναδημιουργία, επανασχεδιασμός, αναδημοσίευση κλπ λογοτύπου ή κατατεθέντος σήματος.

Είναι αδιανόητο να βγαίνετε και να λέτε:
'τελος πάντων εγω το σχεδίασα και εγινε η δουλεια μου.απλα ημουν πτωμα απο τις 6 το πρωι στο ποδι και ειπα οτι θα το εβρισκα εύκολα
πάντως αν δεν υπάρχει το logo θα το στείλω μολις μπορεσω'

Επίσης, -με πάσα επιφύλαξη διότι το έχεις ανεβάσει σε .cdr και είμαι 2-3 εκδόσεις πίσω στο draw- αυτό που έχεις φτιάξει είναι γεμάτο ατέλειες και σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί πιστό αντίγραφο του πρωτότυπου. Μπορείς να το μετατρέψεις σε .pdf για να είμαι πιό σίγουρος?

Τέλος, μας είχες γράψει: 'το ζήτησα αλλά ηταν αργά και ο-η υπάλληλος που θα μου το εστελνε ειχε σχολασει.εγω ηθελα να τυπωσω χθες το βραδυ'
Τώρα στο έστειλαν? Είναι αυτό που ανέβασες? Tres pale...

Καλή συνέχεια
Άβαταρ μέλους
vpapadopoulos
Senior Member

Δημοσίευσηαπό mathitria » 02.06.10, 9:08 am

δεν εκλεψα, δεν αντεγραψα, δεν παραποιησα .το βρηκα στο ιντερνετ κυριε βλαχοπουλε.δεν εκανα τιποτα προς οφελος μου.μια χορηγεια της εν λογω επιχειρησης ηταν σε μια εκδηλωση που γινοταν την αλλη μερα.και ως συνηθως η παραγγελια μου δοθηκε τελευταια στιγμη.
εν πασει περιπτωσει ας διαγραφτει το λιγκ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Δημοσίευσηαπό psaRoui » 02.06.10, 10:31 am

mathitria έγραψε:τελος πάντων εγω το σχεδίασα και εγινε η δουλεια μου.απλα ημουν πτωμα απο τις 6 το πρωι στο ποδι και ειπα οτι θα το εβρισκα εύκολα

mathitria έγραψε:δεν εκλεψα, δεν αντεγραψα, δεν παραποιησα.το βρηκα στο ιντερνετ κυριε βλαχοπουλε.δεν εκανα τιποτα προς οφελος μου.

:think :think
τουλάχιστον να συμφωνήσουμε ότι παρανομούμε! για οποιοδήποτε λόγο χρειάζεται να αντιγράψουμε ένα λογότυπο! και επιτέλους αν δεν μας το δίνει η εταιρία σε ψηλή ανάλυση.. το βάζούμε μικρό σπασμένο και τα με τα ρέστα στραγαλάκια!
ετσί? :wink:
alldiffeReNt|alleQUaL
psaRoui
Junior Member

Δημοσίευσηαπό vpapadopoulos » 02.06.10, 1:27 pm

mathitria έγραψε:δεν εκλεψα, δεν αντεγραψα, δεν παραποιησα .το βρηκα στο ιντερνετ κυριε βλαχοπουλε.δεν εκανα τιποτα προς οφελος μου.μια χορηγεια της εν λογω επιχειρησης ηταν σε μια εκδηλωση που γινοταν την αλλη μερα.και ως συνηθως η παραγγελια μου δοθηκε τελευταια στιγμη.
εν πασει περιπτωσει ας διαγραφτει το λιγκ

Καλησπέρα,

Το 'κυριε βλαχοπουλε' επευθύνεται σε εμένα?

Καλή συνέχεια
Άβαταρ μέλους
vpapadopoulos
Senior Member

Δημοσίευσηαπό mathitria » 02.06.10, 6:09 pm

το κυριε βλαχοπουλε,για να ειμαι ειλικρινης τωρα που το λες το προσεχω,απλα ετυχε εκεινη την ωρα να μιλω με καποιο βλαχοπουλο συγνωμη παντως που σου αλλαξα το ονομα
psarouli, παρανομουμε οταν παιρνουμε καποιο λογοτυπο και το χρησιμοποιουμε για δικο μας οφελος.σας το ξαναλεω το συγκεκριμενο αφορουσε την ιδια την επιχειρηση.
ζητω συγνωμη για το θεμα που δημιουργησα,απλα πολυ απλα μεσα στο φορουμ υπαρχουν ελευθερα λογοτυπα που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε
και κατι αλλο.ας μου πει καποιος εδω μεσα οτι ειναι καθ ολα νομιμος και εγω θα παρω με τα ρεστα στραγαλακια.

αν προσεξετε την ημερομηνια εγγραφης μου ,εδω και 4 χρονια δεν εκμεταλευτηκα κανεναν δεν ζητησα τιποτα ουτε εκανα την ξυπνια στους νεωτερους
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Δημοσίευσηαπό mathitria » 02.06.10, 6:23 pm

και επειδη δεν μπορω να κανω edit ,να σας πω οτι ουτε εκμεταλευτηκα το φορουμ για να διαφημιστω παρ ολο που εχω ενα απο τα μεγαλυτερα τυπογραφεια της θεσσαλονικης και ουτε καν ειπα κατι αν προτεινοταν και δινοταν τηλ για αλλα τυπογραφεια εδω μεσα απο διαφορα μελη.απλα περιοριζομουν στο να διαβαζω και να μαθαινωτελειωνοντας να πω οτι δεν εμεινα η γραφιστριουλα του γραφειου με τα καθαρα χερακια και τα παχια λογια που ετυχε στα 20 χρονια επιτυχη μενης καριερας να ζητησει ενα λογοτυπο
συγνωμη και παλι για το παραστρατημα
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ
Άβαταρ μέλους
mathitria
Member

Δημοσίευσηαπό vpapadopoulos » 02.06.10, 6:47 pm

Καλησπέρα και πάλι,

Παρακαλώ, κατ' αρχάς για το όνομα. Αν και απ' ότι αντιλαμβάνομαι σου αρέσει ο ρόλος της νονάς - τον psaRoui τον μετονόμασες σε psarouli :)

Και δεν δημιούργησες κανένα θέμα. Όπως ξέρεις με τα τέσσερα χρόνια παρουσίας σου εδώ, ο πολιτισμένος διάλογος είναι η αρχή και το τέλος. Μπορούμε να συζητούμε και να διαφωνούμε όσο θέλουμε, αρκεί να είμαστε ήρεμοι και πολιτισμένοι.

Δεν ξέρω αν διάβασες το θέμα που παρέθεσα παραπάνω.
Το νόημα δεν είναι αν αποκομίζουμε κέρδος αντιγράφοντας, αναδημιουργώντας, αναπαράγωντας ή επανασχεδιάζοντας λογότυπα. Το νόημα είναι ότι κάνουμε κάτι που δεν επιτρέπεται.

Τα λογότυπα (ή κάποια απ' αυτά) που περιφέρονται μέσα σε αυτό το forum, μπορεί, κάλλιστα, να είναι τα επίσημα, συνοδευόμενα από της ευλογίες του νόμιμου κατόχου προς διανομή, αναπαραγωγή κλπ.

Μπορεί, όμως, κάκιστα να υπάρχουν και κάποια που είναι κακοφτιαγμένες απομιμήσεις ή ακόμα και τα επίσημα, που, όμως, δε συνοδεύονται από κανενός τις ευλογίες προς διανομή, αναπαραγωγή κλπ.

Καλό απόγευμα
Άβαταρ μέλους
vpapadopoulos
Senior Member

Επιστροφή στο X.IV Downloads. Λήψη ή αναζήτηση αρχείων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων