μαρκα υπολογιστη

Δελτία τύπου, ανακοινώσεις, εμπορικές παρουσιάσεις, προσφορές υλισμικού.

μαρκα υπολογιστη

Δημοσίευσηαπό Myr » 18.09.13, 9:01 pm

Καλησπερα σας!

Θα ηθελα την γνωμη σας παρακαλω για την μαρκα του υπολογιστη(σταθερο) που θελω να αγορασω για το γραφειο μου. Ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη?
και μαζι με αυτο ποιο πολυμηχανημα μεγεθους Α3 (εκτυπωτη και scanner) μου προτεινετε?

Ευχαριστω πολυ!
Myr
Member

Re: μαρκα υπολογιστη

Δημοσίευσηαπό ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ » 18.09.13, 10:48 pm

Η ερωτηση σου ειναι γενικη, γινε πιο συγκεκριμενος π.χ. τι χρηση θα εχει;
ΚΛΗΜΗΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Old Member

Δημοσίευσηαπό Myr » 19.09.13, 11:48 am

Εχετε δικιο, δεν ημουνα σαφης. Υπολογιστη με προδιαγραφες για γραφιστα. Να εχει δηλαδη καλη καρτα γραφικων, 4gb(?) ram, μεγαλη χωριτικοτητα μνημης, κ οτι αλλο δεν μπορω να σκεφτω που να χρειαζεται ενας γραφιστας για να δουλεψει σωστα!
Myr
Member

Δημοσίευσηαπό theoasim » 21.09.13, 12:03 pm

Καλησπέρα,

δώσε μου λίγο χρόνο να ψάξω επειδή η τεχνολογία εξελίσεται πλέον τόοοοσο γρήγορα που καταργούνται κάποια μοντέλα πάρα πολύ σύνομτα από τις εταιρείες.

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη μια μάρκα. Δεν θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιον έτοιμο υπολογιστή όπως π.χ. DELL.
eArtboard blog | The Creative blog
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό kinq1 » 22.09.13, 11:26 am

Από υπολογιστή: Apple imac 21''
Καλύτερα να μη πάρεις πολυμηχάνημα, αλλά ξεχωριστό scanner και εκτυπωτή, για πολυμηχάνημα προτείνω το konica-minolta bizhub C224e
Άβαταρ μέλους
kinq1
Member

Επιστροφή στο IX.II Υλισμικό (Hardware)

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων