βοηθεια με κινηση συμφωνα με τον κερσορα του ποντικιου

Adobe Photoshop, Flash, DreamWeaver, FireWorks, Contribute, FreeHand, Director.

βοηθεια με κινηση συμφωνα με τον κερσορα του ποντικιου

Δημοσίευσηαπό CARPEDIEM26 » 30.06.10, 6:07 pm

Καλησπέρα

Έχω αναλάβει μια πτυχιακή για την δημιουργία μιας πολυμεσικης εφαρμογής και ειμαι λιγο εως πολυ νεος με την χρηση του (με το director)και έχω κολλήσει σε κάποια σημεία ας.Εχω ενα κυκλικο σχεδιο για μενου και πανω στον κυκλο καποια εικονιδια που ειναι τα υπομενου μου, στην μεση ενασ μεγενθητικος φακος ο οποιοσ θα κινητε αναμεσα απο αυτα ,θέλω ο μεγεθυντικός φακός να κινείτε με το ποντικι και να μπορώ να έχω πρόσβαση στα επομένου μου > δοκίμασα την επιλογή του turn towards mouse αλλά δεν είναι λειτουργικό….
CARPEDIEM26
Member

Re: βοηθεια με κινηση συμφωνα με τον κερσορα του ποντικιου

Δημοσίευσηαπό theoasim » 01.07.10, 4:17 am

Καλημέρα,

θέλεις με drag and drop να μετακινείται μεζί με τον κέρσορα ή ο κέρσορας να αλλάζει σε bitmap και να κινείται με το ποντίκι;
eArtboard blog | The Creative blog
theoasim
Master Member

Δημοσίευσηαπό vpapadopoulos » 01.07.10, 11:50 am

CARPEDIEM26 έγραψε:Καλησπέρα

Έχω αναλάβει μια πτυχιακή για την δημιουργία μιας πολυμεσικης εφαρμογής και ειμαι λιγο εως πολυ νεος με την χρηση του (με το director)και έχω κολλήσει σε κάποια σημεία ας.Εχω ενα κυκλικο σχεδιο για μενου και πανω στον κυκλο καποια εικονιδια που ειναι τα υπομενου μου, στην μεση ενασ μεγενθητικος φακος ο οποιοσ θα κινητε αναμεσα απο αυτα ,θέλω ο μεγεθυντικός φακός να κινείτε με το ποντικι και να μπορώ να έχω πρόσβαση στα επομένου μου > δοκίμασα την επιλογή του turn towards mouse αλλά δεν είναι λειτουργικό….

Καλησπέρα και καλώς ήρθες,

Λίστα Ελέγχου Ευγένειας:
Καλησπέρα > Pass
Παρακαλώ > Fail
Ευχαριστώ > Fail

Γενική Λίστα Ελέγχου:
Ορθογραφία > Fail
Μετάδοση Πληροφορίας > Fail

Τελικό Αποτέλεσμα > Fail

Καλή συνέχεια

P.S. Και καλό μήνα!
Άβαταρ μέλους
vpapadopoulos
Senior Member

Δημοσίευσηαπό CARPEDIEM26 » 02.07.10, 1:34 pm

Καλημέρα και πάλι …
Και πάντα θετικός και αυτός ο μήνας

Ευχαριστώ που ασχοληθήκατε με το πρόβλημα μου ……Όσο για τα κάποια λάθη μου στο Πόστ να με συγχωρείτε …Παρακάτω σας έχω και την εικόνα μου….(Ελπίζω μην έκανα πάλι καμία πατάτα που έστειλα έτσι την εικόνα)και έτσι ανάλογα το κάτω μέρος του φακού είναι σταθερά στο κέντρο και ο φακός να μπορεί να κάνει αυτή την ημικυκλική κίνηση ακλουθώντας το ποντίκι ανάλογα με το που θέλουμε να μπούμε.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

ps. ελπίζω να ήταν καλύτερη η μετάδοση της πληροφορίας

Εικόνα
CARPEDIEM26
Member

Επιστροφή στο II.II Δημιουργικό λογισμικό σχεδίασης για τα ψηφιακά μέσα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων