Diablo III

Game modding, retro gaming remakes, character design, worldcrafting - παρουσίαση και σχολιασμός videogames !

Diablo III

Δημοσίευσηαπό mari0s » 05.08.11, 4:35 pm

The Big "D" is coming. Toυς πήρε 11 χρονάκια απο το 2 αλλα....είναι το 3. :dance
Αλλά....θα πρέπει να είσαι online :evil: πολύ ξενέρωτη η blizzard.

"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Re: Diablo III

Δημοσίευσηαπό neuton » 05.11.11, 10:06 pm

ε κοιτα μετα απο τοσο πειρατεια που τρεχει δεν υπηρχε περιπτωση να μην το κανουν online.Στην τελικη παντα βαζουν offline mode.Τωρα στην ολη εικονικη αποψη του παιχνιδιου ειναι φανταστικο αν το συγκρινεις με το 2ο το οποιο για την εποχη του ηταν επισης φανταστικο.Αν ειδες το concept art ειναι απιστευτο...Και ανυπομονο για αυτο οπως και για αλλα παιχνιδια :)
Άβαταρ μέλους
neuton
Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 06.11.11, 12:31 am

Δεν το εχω ψάξει πολύ για να δω τι payment θα έχει. Έστειλα για ενα beta key αλλα τζίφος προς το παρόν :P Aλλα αμα είναι πάλι τίποτα μηνιαία συνδρομή θα ξενερώσω.
Παλία 10 ατομα εφτιαχναν ενα παιχνίδι και το πουλαγανε 10 δραχμές
ενώ τώρα 10 άτομα φτιάχνουν ενα παιχνίδι και το πουλάνε 12μήνες χ 5 δραχμές = 60 δραχμές * ? (χρονια) (τα νούμερα είναι ασχετα αλλα καταλαβαίνεις το παράδειγμα)
Δεν νομίζω να έχει να κάνει τόσο με πειρατεία. Αν ήταν μόνο αυτός ο λόγος τότε δεν θα κυκλοφορούσαν καν άλλα παιχνίδια απο τις εταιρείες αν δεν ήταν μόνο για on-line.
Ο λόγος είναι καθαρά για το κέρδος και επειδή πλέον τα παιχνίδια που δεν είναι online είναι βαρετά. Είναι διαφορετικό να παίζεις ενα doom single player και διαφορετικό ενα battlefield 3 multi. Tελος πάντων...θα δείξει.
Για μένα πάντως έχουν αποτύχει γιατί έχασαν μεγάλο κομμάτι της αγοράς με την καθυστέρηση. Όταν είχα παίξει το diablo 2 και ήμουν 20+ είχα πορωθεί...τώρα στα 30+ είμαι λίγο αδιάφορος και πιστευω το ίδιο και οι περισσότεροι της τότε γενιάς που κυκλοφόρησε το παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό Dark3go » 07.11.11, 6:27 pm

Μάριε, αμα σ αρέσει το παιχνίδι, το πληρώνεις και θα το πληρώνεις. Εγώ αυτη την αποψη έχω. H Blizzard, όπως έχει αποδειχτεί, μλκια game δε βγάζει. Το diablo3 το τραινάρει λόγω WOW και μόνο. Aφού ακόμα τα παίρνει απο κεί, γιατί να βγάλει το Diablo3. Τεσπά και γω το περιμένω πως και πως!
The Rime of the Ancient Mariner!
Άβαταρ μέλους
Dark3go
Old Member

Δημοσίευσηαπό mari0s » 07.11.11, 6:59 pm

Nαι συμφωνώ....με το wow τα τσάκισε όλα. Τα τελευταία 7 χρόνια δεν κάνει τίποτα απο το να ανακυκλώνει τα franchise που εχει...(warcfraft k starcraft) Πάνω κάτω με τα expansions του wow είχε έτοιμο τον σκελετό και με λίγη δουλειά έβγαζε 1 νεο χάρτη 1-2 νεα races και classes, 2-3 dungeons/raids και μερικα παπαροquest του τύπου: πήγαινε στο λιβάδι και μάζεψε μήλα και κονομάγανε βαλίτσες με $$ που δεν θα τα βγάζανε ακόμα κ αν κυκλοφορούσαν 3-4 επιπλέον τίτλους το χρόνο. Είχαν την κότα με τα χρυσά αυγά.
Για μένα ο μοναδικός λόγος που κυκλοφορούν τώρα το diablo είναι επειδή είναι σιγουράτζα (Ασσος καρφωτός στο osfp-pao με κανα 2.50 αποδοση :P) και επειδή έχασαν κόσμο που βαρέθηκε να κάνει 8736 χαρακτήρες lvl up στο wow και έφευγαν για άλλες πολιτείες (κανα rift, κάνα DC universe) η και ο φόβος για την μαζική φυγή στο SWKOTOR (δεν ξέρω πως λέγετε το star wars)...εδώ που τα λέμε πρέπει να κοιτάξω απο περιέργεια αν ανακοινώσαν το diablo όταν ανακοινώθηκε το star wars.
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Επιστροφή στο V.IV Game Design & Games

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων