Ντροπή για όλους μας!

Κουβέντα γύρω από θέματα της οπτικής επικοινωνίας αλλά και τα σοβαρότερα θέματα της επικαιρότητας.

Ντροπή για όλους μας!

Δημοσίευσηαπό doctor_john » 29.10.07, 11:30 am

Απαγορεύτηκε η μετάδοσή του από τα μέσα μαζικής ενημέρωσης...

Προσοχή "σκληρό" θέαμα

Παραθέτω το email όπως το έλαβα:

> From: admin@pitbull.gr
> > Αυτό είναι ένα email από τον χρήστη 'The Official Greek Pitbull Site'
> Μήνυμα:
> Δε χρειάζεται να δείτε το βίντεο. Απλά στείλτε παντού το όνομα του βασανιστή, ως ελάχιστη τιμωρία, μιας και τα MME απαγορεύεται να το δημοσιοποιήσουν.... Ο τύπος είναι ψυχοπαθής κι επικίνδυνος!
> http://www.youtube.com/watch?v=8_avyVTv-Cw
>
> Edw o kyprios (kamia empa8eia me ayto) foithths
> Panagiwths Kyriakou (Παναγιώτης Κυριάκου)
> pou spoudazei sth XIO sto tmhma "Mhxanikwn Oikonomias kai Dioikhshs tou Panepisthmiou AIgaiou" vasanizei me kayto ladi ena adespoto skyli...
> Kai afta einai a) to mail tou Foititikou Syllogou sto sygekrimeno tmima b) to mail tis grammateias tou.
>
> Nomizo oti efoson toulaxiston emmesa dysfimizei to Panepistimio, tha borousame na steiloume merika minymata zitontas na paroun thesi kai na min deixoun epieikia.
>
> FoititikosSyllogos@fme.aegean.gr
>
> fme@aegean.gr

8)
Θέλω να σχεδιάσω τίτλους σε ταινία!!!
Άβαταρ μέλους
doctor_john
Old Member

Δημοσίευσηαπό spyros_1 » 29.10.07, 12:43 pm

Αμα του έριχνα εγώ λάδι του κυρίου, την άλλη μέρα θα ήμουν φυλακή. Αυτός είναι δυνατόν να μην τιμωρηθεί? Επειδή το έκανε σε σκύλο? Αίσχος. Τουλάχιστον να τον διώξουν από τη σχολή. Το λιγότερο. Άσε που λογικά θα έχει φάει ήδη ξύλο... και λίγο του είναι.
Άβαταρ μέλους
spyros_1
Old Member

Δημοσίευσηαπό toxic187cp » 29.10.07, 12:50 pm

Μπα! δυστ. δεν εχει φαει ξύλο...
γιατι το ΓΑΜ*Κ*ΛΟΠΑΙΔΙ το ΚΕΡΑΤΑ, που να του Γαμ***** ΜΑΝΑΓΚΟΜεΝακαιΟΛΑμαζι... είναι κ πλουσιομουνόπανο.. και είναι στας ΑΓΓΛΙΑΣ κ κανει ΔΙΑΚΟΠΕΣ η κατι τετοιο...

Οχι μόνο ΦΥΛΑΚΗ.. αλλα κ πολύ ξύλο απο συγκρατούμενος θα τωγε αν το εκανες...

ΝΑ ΤΟ ΣΑΠΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ +λίγο καυτό-καυτό λαδάκι στο πρόσωπο..

---ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΕΘΑΝε ΜΕΤΑ ΚΑΤΙ ΩΡΕΣ---- (καννάλι τοπικό)
*^#@$%^&@&**$΅$##^&
Creative Pollution
Άβαταρ μέλους
toxic187cp
Member

Δημοσίευσηαπό PAN » 29.10.07, 12:54 pm

Ποιο ειναι το ζωο αραγε???

ΝΤΡΟΠΗ ΟΝΤΩΣ - ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ (?) ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΤΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΝΕ ΣΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ
Άβαταρ μέλους
PAN
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Staff » 30.10.07, 11:14 am

Πριν 15 χρόνια περίπου, έτρεχα τρία χρόνια στα δικαστήρια γιατί περιποιήθηκα έναν τέτοιο τύπο που κλώτσησε ένα αδέσποτο. Η υπόθεση μου στοίχισε 300 χιλιάρικα τότε, αλλά δεν με πείραξε καθόλου. Ευχαρίστως θα το ξαναέκανα.

:]-"
Άβαταρ μέλους
Staff
Old Member

Δημοσίευσηαπό isikol » 30.10.07, 11:28 am

προχτές μου εστειλαν ενα mail.....το χειρότερο ίσως που εχω λάβει στη ζωή μου....έδειχνε live πώς θανατώνουν τις φώκιες και πώς παίρνουν το δέρμα τους ενώ είναι ακόμα ζωντανές.... :? :? :?

το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μάθουμε στα παιδιά μας την αξία της ζωής...της οποιαδήποτε μορφή ζωής....

τέτοιοι τύποι υπάρχουν δυστυχώς πολλοί...

και όσο και να τους δείρεις, μυαλό δεν βάζουν...
Άβαταρ μέλους
isikol
Master Member

Δημοσίευσηαπό Staff » 30.10.07, 11:41 am

isikol έγραψε:
...και όσο και να τους δείρεις, μυαλό δεν βάζουν...

Καλημέρα Ισίδωρε, μυαλό δεν έχουν έτσι και αλλιώς, καταλαβαίνουν όμως πολύ καλά πως είναι να είσαι στην θέση του ανυπεράσπιστου ζώου...

:]-"
Άβαταρ μέλους
Staff
Old Member

Δημοσίευσηαπό silencefi » 30.10.07, 11:51 am

ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil:

ΑΥΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΝ ΑΚΟΜΑ????????
τι παει να πει ειναι στο Λονδινο??!!
να στειλουν εξωδικη προσκληση στο σπιτι του στη Χιο! δε ξερω, καπως κατι να γινει! αν ειναι δυνατον!!! :evil: :evil: :evil:
"life is art, and art is my life!"

www.efitheohari.com
www.coroflot.com/efi
Άβαταρ μέλους
silencefi
Old Member

Δημοσίευσηαπό Theo » 30.10.07, 8:38 pm

Δυστυχώς υπάρχουν και χειρότερα παιδιά:
http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=89043304

Να αναφέρουμε επίσης και τους χιλιάδες "Ράμπο" που ζωσμένοι με τα φυσεκλίκια και τις καραμπίνες τους εξασκούν νόμιμα το "σπόρ" τους.
Theo
Senior Member

Δημοσίευσηαπό motormount » 30.10.07, 9:04 pm

Το πήρα και εγώ το παραπάνω mail.

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα από που προέκυψε η ταυτότητα του δίποδου,και σε τι εξυπηρετεί η διαπόμπευση του.

Ελπίζω τουλάχιστον να ισχύει το όνομα...
Άβαταρ μέλους
motormount
Old Member

Δημοσίευσηαπό doctor_john » 30.10.07, 9:15 pm

H δημοσιοποίηση του ονόματός του είναι επώνυμη όπως φαίνεται.

H διαπόμπευσή του μπορεί να προκαλέσει (πέρα από τα 5χρόνια φυλάκισης χωρίς δικαίωμα αναστολής που προβλέπει ο νόμος), την διαπαντώς αποβολή του από τα ανώτερα εκπαιδευτικά υδρύματα ώς επικίνδυνος για την δημόσια υγεία.

Nα σου είμαι ειλικρινής το προτιμώ από τις πρότασεις που άκουσα να τον επικυρήξουν για 20000ε

8)
Θέλω να σχεδιάσω τίτλους σε ταινία!!!
Άβαταρ μέλους
doctor_john
Old Member

Δημοσίευσηαπό sirca » 30.10.07, 9:23 pm

motormount έγραψε:Το πήρα και εγώ το παραπάνω mail.

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα από που προέκυψε η ταυτότητα του δίποδου,και σε τι εξυπηρετεί η διαπόμπευση του.

Ελπίζω τουλάχιστον να ισχύει το όνομα...

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλα οποιος και να είναι θέλει κρέμασμα το παλιοκάθαρμα!

Στο αβοήθητο το σκυλάκι πάει και κάνει μαγκιές ο λεχρίτης?

Κάτι τέτοιοι έπρεπε να τιμωρούνται παραδειγματικά.

Τι ψυχή έχει ένας τέτοιος τύπος δηλαδή? Που κυκλοφορεί ελεύθερος? και ποιος μου λέει οτι αν του δωθεί η ευκαιρία δεν θα κάνει κάτι ανάλογο και σε άνθρωπο.. για μένα όλα αυτά τα μ**νόπανα είναι στην ίδια κατηγορία με αυτούς που βιάζουν και επιτήθενται σε κόσμο επειδή έτσι γουστάρουν!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sirca
Site Admin

Δημοσίευσηαπό maril1 » 30.10.07, 9:36 pm

Τι ψυχή έχει ένας τέτοιος τύπος δηλαδή? Που κυκλοφορεί ελεύθερος? και ποιος μου λέει οτι αν του δωθεί η ευκαιρία δεν θα κάνει κάτι ανάλογο και σε άνθρωπο.. για μένα όλα αυτά τα μ**νόπανα είναι στην ίδια κατηγορία με αυτούς που βιάζουν και επιτήθενται σε κόσμο επειδή έτσι γουστάρουν!

συμφωνώ απολύτως!
είναι χιλίαδες που πράττουν έτσι κ όχι μόνο δεν τους κάνει τπτ κανείς
αλλά δεν τους παίρνει και χαμπάρι κανείς!!!!!!είναι χιλιάδες που καθημερινά ρίχνουν φόλες σε ανυπεράσπιστα ζωάκια....και μετα κοιμούνται ήρεμα το βράδυ ανενόχλητοι..και θα συμφωνήσω με τον Διονύση αυτοί δεν διαφέρουν σε τπτ απο έναν που επιτήθεται η απο ένα Βιαστή!εφόσον βρίσκουν και τα κάνουν σε ανηπεράσπιστα όντα και δεν τους παίρνει χαμπάρι κανείς!!!κάνουν κ αυτοί ότι γουστάρουν!!!το γιατι?νομίζω πως θα μιλάμε για ώρες ολόκληρες...
Δεν ανηκω στο φορουμ αυτο, και δεν συμμετεχω. Εχω ζητησει την διαγραφη μου αλλα ποτε δεν εγινε αποδεχτη...
maril1
Senior Member

Δημοσίευσηαπό motormount » 30.10.07, 9:57 pm

doctor_john έγραψε:H διαπόμπευσή του μπορεί να προκαλέσει (πέρα από τα 5χρόνια φυλάκισης χωρίς δικαίωμα αναστολής που προβλέπει ο νόμος), την διαπαντώς αποβολή του από τα ανώτερα εκπαιδευτικά υδρύματα ώς επικίνδυνος για την δημόσια υγεία.

Είναι απαραίτητη η διαπόμπευση-ακόμα και του συγκεκριμένου δίποδου- για να ισχύσουν τα νόμιμα και αυτονόητα;

Nα σου είμαι ειλικρινής το προτιμώ από τις πρότασεις που άκουσα να τον επικυρήξουν για 20000ε

...

για μένα όλα αυτά τα μ**νόπανα είναι στην ίδια κατηγορία με αυτούς που βιάζουν και επιτήθενται σε κόσμο επειδή έτσι γουστάρουν!

Συμφωνώ.

Να κοινοποιούμε δηλ τα ονόματα όλων των παραπάνω;

Και μετά τι να τους κάνουμε;(Προφανώς τα ίδια και χειρότερα)

Και μόνο σ'αυτούς ή και στις οικογένειες τους; (δε μπορεί,θα έχουν κι'αυτές την ευθύνη τους,έτσι; )

Άλλο ο βρασμός ψυχής,άλλο η απονομή δικαιοσύνης και άλλο η εκδίκηση-και η διαπόμπευση συνάμα-...

:roll:
Άβαταρ μέλους
motormount
Old Member

Δημοσίευσηαπό billys_z » 30.10.07, 10:13 pm

Ντρέπομαι που το ξεστομίζω όμως το πιο πιθανό είναι να την γλιτώσει έτσι και να συνεχίσει το χομπυ του εις τους αιώνες των αιώνων...
:evil: Μακάρι να βγώ ψεύτης...
Εκτός και εαν το κάνει στον δικό μου σκύλο... οπότε θα μάθει ο κ.λ.ς του καράτε στο λεπτό!
Ή σε κάποιο σκυλί που δεν είναι αδέσποτο... και τον πιάσει στα χέρια του ο ιδιοκτήτης...

Αλλιώς... Ελλάδα...
Όπως έλεγε και ένας γνωστός μακριά από τον κ.λ. μου και άς είναι και 2 μέτρα...
billys_z
Member

Δημοσίευσηαπό Enzo » 30.10.07, 10:17 pm

Aπαγορεύεται η κοινοποίηση των στοιχείων καθαρμάτων που εγκληματούν απέναντι σε ανυπέρασπιστα ζώα, κινηματογραφόντας παράλληλα το έγκλημα τους ?
Μήπως χάνουμε το θέμα μας?
Εικόνα

Art is not a reflection of reality, it’s the reality of that reflection
Άβαταρ μέλους
Enzo
Junior Member

Δημοσίευσηαπό maril1 » 30.10.07, 10:21 pm

billys_z έγραψε:Ντρέπομαι που το ξεστομίζω όμως το πιο πιθανό είναι να την γλιτώσει έτσι και να συνεχίσει το χομπυ του εις τους αιώνες των αιώνων...
:evil: Μακάρι να βγώ ψεύτης...
Εκτός και εαν το κάνει στον δικό μου σκύλο... οπότε θα μάθει ο κ.λ.ς του καράτε στο λεπτό!
Ή σε κάποιο σκυλί που δεν είναι αδέσποτο... και τον πιάσει στα χέρια του ο ιδιοκτήτης...

Αλλιώς... Ελλάδα...
Όπως έλεγε και ένας γνωστός μακριά από τον κ.λ. μου και άς είναι και 2 μέτρα...

όπα συνάδελφος!!!
συμφώνω os master!
Δεν ανηκω στο φορουμ αυτο, και δεν συμμετεχω. Εχω ζητησει την διαγραφη μου αλλα ποτε δεν εγινε αποδεχτη...
maril1
Senior Member

Δημοσίευσηαπό d Koletsis » 31.10.07, 3:18 am

:( :( :(

εμενα ο σκυλος μου πηγε απο φολα
εδω στην αυλη του σπιτιου μας :(

ο νομος στην Εελλαδα για τα ζωντανά
είναι πολύ άδικος

αν κανω εγω τα ιδια σε αυτον τον κακούργο 8α με πάνε μεσα για αποπήρα ανθρωποκτονίας 15 χρόνια και βαλε

ΘΑΝΑΤΟΣ σε αυτούς που κακοποιούν ζώα, παιδιά και κα8ετι ανήμπορο να αντιδράσει

:(
Άβαταρ μέλους
d Koletsis
Old Member

Δημοσίευσηαπό crosti » 31.10.07, 3:49 am

Εγώ το θέμα πάντως το είδα στη Νετ...

...

Τουλάχιστον είπαν ότι το κακόμοιρο το σκυλάκι ζει (ποιός ξέρει με τι προβλήματα...)
:cry:
Άβαταρ μέλους
crosti
Old Member

Δημοσίευσηαπό lemon » 31.10.07, 10:24 am

Εγώ ελπίζω να τον δω στην ΝΕΤ να τον σέρνουν στον εισαγγελέα...
(ναι καλά)
καλό σου ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
lemon
Senior Member

Επόμενο

Επιστροφή στο IV.V VCDC Διάλογος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων