Designer Pets

Συναντήσεις, δραστηριότητες & επικοινωνία των μελών! Νέος / Νέα στο φόρουμ ? Πες ένα γεια εδώ !

Designer Pets

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 17.11.05, 12:34 pm

Δουλεύει κανείς άλλος μαζί με το κατοικίδιο του στο γραφείο η στο σπίτι? Έχετε ζωάκια εκπαιδευμένα στο Photoshop, Illustrator η σε κάποιο άλλος software? Αν ναι, παρακαλώ μοιραστείτε μαζί μας μια φωτώ τους…

Εικόνα
Κάνω την αρχή. Αυτή είναι η Μέλι και είναι βέρα Ιταλίδα από την Bologna. Είναι άριστη στο 3d Max, αλλά έχει και αρκετά καλή γνώση Photoshop. Στον ελεύθερο χρόνο της βλέπει cartoon του Disney και γαβγίζει.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Old Member

Δημοσίευσηαπό tsevis » 17.11.05, 12:39 pm

Είναι γλύκα. Να σου ζήσει.
Δυστυχώς δεν έχω pet, μόνο κάτι virtual.

Χ.
Good design = Good business
We'll always be together
Together in Electric Dreams
Άβαταρ μέλους
tsevis
Master Member

Δημοσίευσηαπό nat » 17.11.05, 1:00 pm

Μια κουκλίτσα είναι!! :D

Αχ τι μου θυμίζεις...
Ήταν δύσκολη η χρονιά που μας πέρασε :cry:
Άβαταρ μέλους
nat
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 17.11.05, 1:08 pm

Ευχαριστώ πολύ εκ μέρους της.
:D

Λόγο βροχής έχουμε ένα μικρό πρόβλημα, και είμαστε όπως μας βλέπετε στην φωτογραφία.
Αλλά το θέμα είναι να δούμε και τα δικά σας …όσοι έχετε… κάντε post παιδιά…
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Old Member

Δημοσίευσηαπό penlix » 17.11.05, 1:19 pm

Μελι, how u doinn :wink: :wink:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό angelx » 17.11.05, 3:57 pm

Αυτή είναι η Boule, βέρα Γαλλίδα Griffone. Για χάρη της έμαθα τα λίγα Γαλλικά που ξέρω και τώρα την μαθαίνω σιγά σιγά ελληνικά. Θα γίνει μία δίγλωσση σκύλα... :lol:

Εικόνα

Λόγω του φόρτου εργασίας από την εκμάθηση της ξένης γλώσσας δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον για το photoshop το corel κτλ. αλλά μικρή είναι ακόμα που θα πάει θα βρει το δρόμο της... :idea:

Είναι φιλική σε οποιον μπαίνει στο σπίτι σε τέτοιο βαθμό που έχω την εντύπωση ότι αν μπει κλέφτης θα του κάνει και αυτού χαρές και παιχνίδια... :?:

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα σκυλιά δεν αγαπάνε πάντα κατά προτεραιότητα το αφεντικό τους .... και μια και συμβαίνει αυτό έχω συχνά "ζηλίτσες" από την αφεντικιά της ....γιατί προτιμά εσένα και όχι εμένα και άλλες γυναικείες ανασφάλειες, %$%τριψίματα ενίοτε και καμιά ιπτάμενη παντόφλα :cry:

Εγώ πάντα ήθελα ένα μεγάλο σκυλί: ένα Μεγάλο Δανό, ένα Βέλγικο Λυκόσκυλο ή έστω ένα σαν .... του Κώστα ..... αλλά την αγαπάω πιά την άτιμη το ομολογώ :D
Άβαταρ μέλους
angelx
Member

Δημοσίευσηαπό nina » 17.11.05, 6:20 pm

Με συγκινείτε βρε άτιμα...
Μόλις χθες έδωσα το pet μου για υιοθεσία, γιατί καθόταν όλη μέρα μόνο του σπίτι..... :cry: :cry:
Ήταν ένα νανάκι κουνελάκι - η Μιράντα - που τελικά αποδείχθηκε αρσενικό :roll: (το ένστικτο της μάνας,άλλα έλεγε... :lol: )

Photos αύριο γιατί είμαι ακόμα στη δουλειά.
Α, και από γραφιστικής άποψης, ήταν σκράπας... Καμία επικοινωνία...
Άβαταρ μέλους
nina
Member

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 17.11.05, 6:51 pm

Τι ωραία.
Βλέπω ότι αρχίζουμε και μαζευόμαστε…
Πάντως και εγώ για την Μέλι είχα μάθει μερικά Ιταλικά angelx. Τώρα πια έμαθε όμως ελληνικά. Έχει ένα χρόνο εδώ…
:D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Old Member

Δημοσίευσηαπό zelda » 17.11.05, 8:41 pm

δημητρη δεν μπορω να δω το ζωακι σου!! τα αλλα τα γλυκουλια τα βλεπωω και ειναι πανεμορφα παιδιαα!!να σας ζησουν!!

με τα λυπης,αναφερω οτι καποτε ειχα και φροντιζα 10 γατες...αλλα μετακομοισαμε..αλλες φυγανε μονες τους..αλλες τις πηγαμε σε παρκο..και εχουν μινει τωρα η λολιτα μου και η μελιτα μου..και ενα μικρο νιανιαρο που εχει εγκατασταθει στην βεραντα..του πρωιν σπιτιου! ευτιχως ειναι εκει η γιαγια και τις ταιζει..παμε και εμεις βεβαια! :D ...αλλα αυτες ειναι εκπαιδευμενες καλα!! λιονταρακιαα!! η λολιτα μου οταν ενιωθε οτι δεν της διναμε σημασια ερχοταν στο παραθυρο της κουζινας ή στην βεραντα και μας εφερνε ποντικια που τα ειχε σκοτωσει και μας τα εδιχνε και νιαουριζε.."κοιτατε με τι εκανα εγω για εσας!!ταιστε με!!"τις αεχω να πιανουν κυριολεκτικα πουλια στον αερα!! η λολιτα και η μελιτα και ο luigi(που μετακομισε,δεν ξερω που :( ) ηταν παιδια της ημιαιμης σιαμεζας τιτικας μου!!!! με καταγαλανα ματακια!!! και την χασαμε :cry: :cry: ..και την ειχαμε στιρωσει..που πηγε?? να γκομενισει παντως οχι!! αφου αμα στιρωθουν τα γατια τερμα τα γκομενακια!
ειχα και τον χοντρουλι..τον ειχα βρει νεογεννητο το μωρακι μου..τον μεγαλωσα με ενα μπουκαλι απο κολιριο για μπιμπερο..με ξυπνουσε την νυχτα να τον ταισω...!!μπουλι τον ειχα κανει,ηταν η ωρα του να ζευγαρωσει και δεν εφευγε απο το σπιτι να ψαξει για νυφη! λες και τον ειχα στειρωσει....ψυχουλα ομως..και η εβελινα μου..οπου πηγαινε ο χοντρουλης απο πισω..τον ειχε σαν μπαμπα,σαν προστατη...ηταν και ο batman..μας τον σκοτωσαν :cry:
καθε φορα που γυρνουσα στο σπιτι απο καπου και εβλεπα ενα μικρο αδεσποτο γατακι το μαζευα..η μητερα μου ουρλιαζε και ελεγε "οχι αλλα γατια" και καθε φορα που εφερνα και ενα,μου ελεγε,"ααα τι γλυκα! ε να το μεγαλωσουμε και μετα να το αφησουμε ελευθερο"...καπως ετσι η γατοοικογενεια μεγαλωσε..και πραγματικα μου λυπει...
Mama, just killed a man
-------------------------------------------------------------------------------
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zelda
Old Member

Δημοσίευσηαπό miltos » 17.11.05, 9:18 pm

Βρε που την έχω βάλει; … βρε που την έχω βάλει τη φωτογραφία; … βρε που την έχω βάλει τη φωτογραφία του αφεντικού μου; Και δεν μπορώ να την βρω!!!
:lol: :lol: :lol:
... United we Stand, Divided we Fall ...
Άβαταρ μέλους
miltos
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 18.11.05, 12:11 am

Zelda δεν φαίνεται το pet μου επειδή έπεσε ο server που έχει την σελίδα μου. :shock:
Αν πάρω τηλέφωνο τώρα είναι αργά άραγε?
:?
Try again αύριο.
Και αύριο όλοι με τα pet σας η έστω κάτι που το έχετε για pet…αυτό μπορεί να είναι ότι θέλετε…
:twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Old Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 18.11.05, 9:27 am

Εγω έχω 4 γατιά, ράτσας felix grecis keramidogatous vulgaris. Λόγω ελλείψεως χώρου στο διαμέρισμα, τριγυρίζουν στην πυλωτή της πολυκατοικίας μαζί με τη μαμά τους. Το κακό με αυτά τα χαζόγατα είναι το design mackerel camo που έχει η γούνα τους. Δλδ είναι καφετί-γκρί με 80% μαύρες ρίγες, με αποτέλεσμα να είναι κυριολεκτικά αόρατα στη "ζούγκλα" που δημιουργούν οι βραγιές του κήπου.
Παιδιά, μια μέρα τα έψαχνα και ήταν μπροστά μου-με κοιτούσαν με απορία!! Αλλά που να τα δω μέσα στα χόρτα!!

Θα τα νοικιάσω στους καταδρομείς...μπορεί να τους φανούν χρήσιμα.... :lol:

Παλαιότερα είχα ένα γάτο τον Μάκη (από το Μάκης Τριανταφυλόπουλος, Μάκης Γιομπαζολιάς, Μάκης Ψωμιάδης) γιατί ήταν, πραγματικά μεγάαααλο κάθαρμα.
Είχε σχεδόν κόκκινη τρίχα, μυώδη κατασκευή και φουντωτά μάγουλα σε στύλ Bugs Bunny. Αγαπημένα του χόμπι οι καταδύσεις σε κάδους απορριμάτων για fast food και η επετεία!! Ναι δεν κάνω πλάκα!!
Με το που έβλεπε μια κοπελίτσα από την απέναντι πολυκατοικία, πήγαινε κάτω από το μπαλκόνι της και άρχιζε την καντάδα-μια γατοκακοφωνία απερίγραπτη-μέχρι να του πετάξουν κανένα κοψίδι. Η πλάκα είναι, πώς καθημερινά του αγόραζα μια κονσέρβα friskies!! Τι να πω..
Ενίοτε έφερνε και την παρέα του. Πήγαινε σε διπλανές πολυκατοικίες, μάζευε τους άλλος γάτους και τους έφερνε στη δική μας για βόλτα!!
Μια μέρα εξαφανίστηκε. Δεν ξέρω που πήγε, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα περνάει καλά το τομάρι :twisted:
Υou Can Do Anything You Want As Long As It Makes Sense
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Δημοσίευσηαπό tennisball » 18.11.05, 10:04 am

Να σας ζήσουν παιδιά, είναι όλα πανέμορφα :)

Εγώ έχω ψαράκια, είναι όμως μόλις ενός μήνα - δήλαδη μέγεθος μύγας- και μαύρα οπότε είναι αδύνατον να φανούνε σε φωτογραφία...
Δυστυχώς, λόγω του νερού, δεν υπάρχει η δυνατότητα εκμαθησης photoshop.
'Ομως εκτιμούν την καλή μουσική- ιδιαίτερη δραστηριότητα έχει παρατηρηθεί δε, με depech mode.

(Παλιότερα είχα μια φοβερή γατα, όμως έγκαιρα συνειδητοποίησα ότι θα περνούσε καλύτερα σε άλλο περιβάλλον, όποτε εδώ και 10 χρόνια βρίσκεται στο χωριό όπου και την περνάει ζάχαρη!)
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό MoutzaHeadin » 18.11.05, 10:05 am

Εγώ έχω τον Μίτσο…τουλάχιστον δεν λερώνει και πάντα με υπακούει

Εικόνα
Brain Defragment
Άβαταρ μέλους
MoutzaHeadin
Member

Δημοσίευσηαπό evig » 22.11.05, 10:15 am

Τυνχάνει να έχω μια ιδιαίτερη αγάπη σε όλα τα ζωάκια,κατα καιρούς από το σπίτι μου (για κακή τύχη των γονειών μου)πέρασαν πολλά κ διάφορα,όπως λέμε κουτσά στραβά στο αγ.παντελεήμονα...κάπως έτσι!
Τώρα έχω 2 γάτες από τισ οποίες ο ένας είναι κεραμιδόγατος!και η άλλη είναι μπασταρδάκι αγκύρας με περσίας και όπως καταλαβένεται είναι τόσο μεγάλη που δε χωράει η φωτογραφίας της εδω μέσα!@!!χεχεχε!Θα το προσπαθήσω όμως!
:?
Άβαταρ μέλους
evig
Junior Member

Δημοσίευσηαπό an1m8or » 29.11.05, 10:45 am

να και ο αλητόβιος, λαμόγιοβιος, μουρλοκομείος κος Ρίκο!
(από το Enrique έτσιιιιιι;;;; το σκυλί έχει ιταλικές καταβολές)

είναι μαλτέζ - γκριφόν

χύμα στο κύμαααα:
Εικόνα

όταν είχε χτυπήσει:
Εικόνα

λίγο πριν πάει γήπεδο (του χω βγάλει διαρκείας.. με είχε πρήξει):
Εικόνα

μανα μανά.. του ρουυυ ρουρουρου:
Εικόνα

Α!!! αν καμμιά μέρα τον δείτε μπροστά σας απαγορεύονται οι λέξεις

μπισκότο
βόλτα
ποιός ήρθε

χάνει τον έλεγχο!
an1m8or
Old Member

Τοποθεσία: A city called Athens in a country called Greece on a planet we call Earth.In other words I DONT KNOW

Δημοσίευσηαπό alexandra » 29.11.05, 12:15 pm

μα ειναι γλύυυυυκα... ολα τους!

εγω δυστυχως δεν μπορω να εχω σκυλακι στην πολυκατοικια που μενω εχω όμως τον Παντελή!
Ο Παντελής είναι ενα καναρίνι κιτρινο με άσπρο και ειναι κουκλος!
Θα του βγαλω μια φωτο και θα σας την δειξω! :wink:
http://www.twomatch.gr

++live for design and design for life++
Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό an1m8or » 29.11.05, 12:19 pm

τώρα που είπες Παντελής...

εμείς παλιότερα είχαμε ένα καναρίνι τον Ιορδάνη.... :shock:
Θεός 'χωρέστον :cry:
an1m8or
Old Member

Τοποθεσία: A city called Athens in a country called Greece on a planet we call Earth.In other words I DONT KNOW

Δημοσίευσηαπό alexandra » 29.11.05, 12:23 pm

an1m8or έγραψε:τώρα που είπες Παντελής...

εμείς παλιότερα είχαμε ένα καναρίνι τον Ιορδάνη.... :shock:
Θεός 'χωρέστον :cry:

:wink: :wink: ειναι πολυ αστειο να δινεις ονοματα ανθρωπων σε κατοικιδια... το καναρινι που εχουν οι γονεις μου το λενε Λευτερη :lol:
http://www.twomatch.gr

++live for design and design for life++
Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό TaGGeR » 29.11.05, 12:40 pm

an1m8or έγραψε:
λίγο πριν πάει γήπεδο (του χω βγάλει διαρκείας.. με είχε πρήξει):
Εικόνα

χαχαχαχα, ΔΕΝ τον έχεις φέρει γήπεδο, έτσι; :lol: :lol: :lol:
..::Color&Code::..
Άβαταρ μέλους
TaGGeR
Member

Επόμενο

Επιστροφή στο IV.IV VCDC Members

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων