ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Συζητήσεις για θέματα σχεδίασης, οπτ. επικοινωνίας, εφαρμ. τεχνών και διαφήμισης

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό HLIANA23 » 17.07.08, 12:18 am

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΕ ΙΕΚ ΦΕΤΟΣ,ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗ ΦΥΣΙΚΑ,ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΤΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! :cry:
HLIANA23
Member

Δημοσίευσηαπό Βάλια » 17.07.08, 9:09 am

Σου αρέσει η γραφιστική?
Όλες οι δουλειές έχουν τις δυσκολίες τους, αλλά όταν αγαπάς κάτι και προσπαθείς να γίνεσαι συνεχώς καλύτερος και να εξελίσσεσαι, τότε οι δυσκολίες περιορίζονται.
Κατά τη γνώμη μου, μη διαλέγεις ένα επάγγελμα καθαρά με τη λογική, αλλά πιο πολύ με το συναίσθημά σου.
Τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα είναι για τον κέθε ένα σχετικά, το θέμα είναι τι αρέσει καθαρά σε 'σένα. :)
"I am war, I am pain/I am all you've ever slain/I am tears in your eyes/I am grief, I am lies
I am the cosmic storms/I am the tiny worms/I am fear in the night/I am bringer of the light"
Άβαταρ μέλους
Βάλια
Junior Member

Δημοσίευσηαπό HLIANA23 » 17.07.08, 9:44 am

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗ!ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ.ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΛΕΠΤΟ!ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΜΙΚΡΟΣ!!ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ.. ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! :D :D :D
HLIANA23
Member

Δημοσίευσηαπό GiBil » 17.07.08, 9:55 am

Μια παράκληση αγαπητή HLIANA23,

Γράφε κανονικά (Πεζοκεφαλαία) Τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ σημειολογικά σημαίνουν "φωνάζω - ξεφωνίζω". Βέβαια και πάλι είναι προτιμότερα από τα Γκρηκλισ
Ευχαριστώ
GiBil
Senior Member

Δημοσίευσηαπό HLIANA23 » 17.07.08, 10:00 am

Είμαι καινούρια και δεν τα ξέρω αυτά!ΟΚ!Μικρά απο εδώ και πέρα και πάντα ελληνικά!! :D :D Ευχαριστώ!
HLIANA23
Member

Δημοσίευσηαπό notis » 17.07.08, 1:03 pm

Ειδικά αν έχεις το κουράγιο να προχωρήσεις (εκτός από το print) και στο web design, τότε οι δυσκολίες περιορίζονται πολύ περισσότερο αφού αντίστοιχα μεγαλώνουν οι ορίζοντες και οι ευκαιρίες για δουλειά!

Πάνω απ' όλα όμως, αυτό που σου είπαν:
Αγάπησέ το και γίνε πολύ καλή!
Καλή επιτυχία! :)
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό HLIANA23 » 17.07.08, 3:04 pm

Ευχαριστώ πολύ!!Γράφτηκα σήμερα και στη σχολή και είμαι πολύ ενθουσιασμένη αλλα και αγχωμένη.Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!
HLIANA23
Member

Δημοσίευσηαπό Garakatsamol » 17.07.08, 4:05 pm

notis έγραψε:Ειδικά αν έχεις το κουράγιο να προχωρήσεις (εκτός από το print) και στο web design, τότε οι δυσκολίες περιορίζονται πολύ περισσότερο αφού αντίστοιχα μεγαλώνουν οι ορίζοντες και οι ευκαιρίες για δουλειά!

Αντίστοιχα όμως διευρύνεται και το γνωστικό πεδίο.

Καλή συνέχεια HLIANA23
Όλοι βιτριόλι...
Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Senior Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 17.07.08, 4:35 pm

notis έγραψε:Ειδικά αν έχεις το κουράγιο να προχωρήσεις (εκτός από το print) και στο web design, τότε οι δυσκολίες περιορίζονται πολύ περισσότερο αφού αντίστοιχα μεγαλώνουν οι ορίζοντες και οι ευκαιρίες για δουλειά!

Πάνω απ' όλα όμως, αυτό που σου είπαν:
Αγάπησέ το και γίνε πολύ καλή!
Καλή επιτυχία! :)

...Kαι να μάθει και Joomla, δεν της είπες!!

:P :P :P :lol: :lol: :lol:
Υou Can Do Anything You Want As Long As It Makes Sense
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Δημοσίευσηαπό joe » 17.07.08, 4:55 pm

HLIANA23 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ!!Γράφτηκα σήμερα και στη σχολή και είμαι πολύ ενθουσιασμένη αλλα και αγχωμένη.Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Mην αγχωνεσαι! Θυμαμαι οταν ειχα πρωτοπαει στην σχολη, νομιζα πως θα ειναι ολοι τρελοι καλλιτεχνες που θα ξεπετανε απιστευτα θεματα με μια μολυβια και εγω θα τρεχω να τους πιασω. Ναι ειναι γελοιο το ξερω αλλα το αγχος κανει πολλα. Στο πρωτο μαθημα ελευθερου σχεδιου ημουν κυριολεκτικα στην τσιτα, μιας και ποτε δεν ειχα ασχοληθει με φροντιστηρια κτλ. Εριξα μερικες ματιες τριγυρω τι εκαναν οι αλλοι και απλα ηρεμησα οταν ειδα οτι δεν ηταν ολοι μικροι Frazetta αλλα φυσιολογικοι ανθρωποι :lol: :lol: .

Το οτι υπαρχουν χωροι σαν το vcdc σημερα, που μπορεις να μιλησεις με ανθρωπους του χωρου ή και παρακολουθωντας να καταλαβαινεις τι τρεχει στο επαγγελμα ειναι ενα πλεονεκτημα που μακαρι να το ειχα οταν ξεκινουσα. Τουλαχιστον εχεις την δυνατοτητα να κανεις τις επιλογες σου, εχοντας μια καλη πληροφορηση και ρεαλιστικη βαση.

Αντε καλη αρχη!
Sailor on the seas of fate

“I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.”
Άβαταρ μέλους
joe
Old Member

Δημοσίευσηαπό HLIANA23 » 17.07.08, 11:28 pm

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!
HLIANA23
Member

Επιστροφή στο I.I Γραφιστική / Διαφήμιση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων