κατι επικαιρο απο το Δ. Κολετση | Απόψεις Επικαιρότητας...

Κουβέντα γύρω από θέματα της οπτικής επικοινωνίας αλλά και τα σοβαρότερα θέματα της επικαιρότητας.

κατι επικαιρο απο το Δ. Κολετση | Απόψεις Επικαιρότητας...

Δημοσίευσηαπό adworks » 07.12.08, 3:23 pm

Καθε Κυριακή οταν ειναι ελευθερη, σκαλίζω blogs, κοιτάζω δουλειές άλλων συναδέλφων, και γενικά ενημερώνομαι. Σήμερα είναι μια διαφορετική μέρα, λόγω της δολοφονίας του 16χρονου. Ακόμα κι άν δε θές να το μυρίσεις στον αέρα, κατι υπάρχει.
Ο φίλος μας ο Δημήτρης Κολέτσης λοιπόν, είχε σχεδιάσει κάτι όχι προφητικό, αλλα διαχρονικό.
Εικόνα

και δυστυχώς είναι λυηρό, γιατι όντως ειναι παιδιά

=========================================
9/12/08 | admin edit: Μετά την τροπή που πήρε η κουβέντα, έγινε προσθήκη στον τίτλο "Απόψεις Επικαιρότητας". Παρακαλούμε για νηφάλιο και χωρίς ακραίους χαρακτηρισμούς διάλογο.
ο τελευταίος να κάνει edit
Άβαταρ μέλους
adworks
Senior Member

Δημοσίευσηαπό arma » 07.12.08, 8:14 pm

Ο δρόμος είναι ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα φίλε μου! Εγώ το μόνο που έχω να πω για το θέμα που πολύ σωστά έθιξες είναι πως ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ! Και φυσικά δεν αναφέρομαι τόσο στο θανάσημο & δυσάρεστο περιστατικό αλλά στην απίστευτη και απαράδεκτη συμπεριφορά των "γνωστών-αγνώστων" :evil:
Άβαταρ μέλους
arma
Member

Δημοσίευσηαπό adworks » 07.12.08, 9:03 pm

ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ

δε βλαπτει η πολλή ελευθερία, αλλά η ασυδοσία του χαρακτήρα κάποιου που είτε προτάσσει το όπλο και σκοτώνει, είτε κρύβεται πίσω απο κόσμο, κουκούλες και κράνη για να κάνει τα "ψώνια της εβδομάδας".

Θα ήθελα να μείνω όμως μόνο στη θεματολογία του σχεδίου του συναδέλφου μας, γιατί απλά ...μια ΜΑΚΕΤΑ - 1000 λέξεις
ο τελευταίος να κάνει edit
Άβαταρ μέλους
adworks
Senior Member

Δημοσίευσηαπό arma » 08.12.08, 12:51 am

Δεν είδα να αναφέρεσαι στους βανδαλισμούς των κωλ**παιδων! Εκεί δεν μιλάμε έτσι;;
Άβαταρ μέλους
arma
Member

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 08.12.08, 5:37 am

Η ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ Ε ? ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΤΑΤΗ. :lol: ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Old Member

Δημοσίευσηαπό VaLKyRiE » 08.12.08, 9:43 am

οκ. τοτε ας παρουμε ελευθερια απο...ολίγη! :?
Nothing Lasts Forever...!
Άβαταρ μέλους
VaLKyRiE
Master Member

Δημοσίευσηαπό Βάλια » 08.12.08, 10:05 am

Δεν νομίζω πως θα έπρεπε να πιστεύουμε ότι η πολλή ελευθερία βλάπτει, όταν η χώρα μας έχει περάσει από απολυταρχικό καθεστώς, έχουν σκοτωθεί και βασανιστεί άνθρωποι, και έχει πληγωθεί ένα έθνος με αυτόν τον τρόπο και μάλιστα όχι και πολλά χρόνια πριν.
Νομίζω πρέπει να μιλάμε πως η πολλή εξουσία βλάπτει, και μάλιστα στα χέρια ανθρώπων αμόρφωτων, χωρίς κανένα ενδιαφέρον και με φουσκωμένα μυαλά επειδή έχουν ένα όπλο στα χέρια τους...
Όσο για τους βανδαλισμούς...Μας πειράζει που απλώς ευθέως κάποιοι νεαροί έκαψαν καταστήματα και αυτοκίνητα έτσι?Που δεν υπολόγισαν την περιουσία κάποιων ανθρώπων, έτσι?
Μία ερώτηση:Γιατί δεν μας πειράζει που καθημερινά η ίδια η κυβέρνηση και οι τράπεζές της, κλέβουν στην κυριολεξία περιουσίες, σπίτια, κόπους και κατακτήσεις ετών, αγώνες ανθρώπων μόνο και μόνο βγάζοντας ή καταργόντας νομοσχέδια, κάνοντας παιγνίδι μεταξύ τους και με τους παπάδες?Γιατί δε μας πειράζει που ολόκληρο αγ.όρος διαχειρίζεται δις.στην πλάτη τη δική μας κοροϊδεύοντάς μας κατάμουτρα?
Αυτούς γιατί δεν τους λέμε απλώς κωλόπαιδα όπως τους νεαρούς που έκαψαν την Αθήνα και άλλες πόλεις, και είχαν περισσότερο δίκιο από κάθε άλλον και περισσότερη απελπισία?
Όλοι οι υπόλοιποι γιατί μένουν ατιμώρητοι και δεν κάνουμε τπτ για αυτό παρά ρίχνουμε το φταίξιμο σε μερικές χιλιάδες απλών καθημερινών πολιτών?

Οι πολιτικοί δεν είναι κωλόπαιδα?Οι παπάδες δεν είναι κωλόπαιδα?Οι μπάτσοι που δέρνουν συνταξιούχους και τραβάνε όπλο όποτε τους καπνίσει δεν είναι κωλόπαιδα?Οι τραπεζίτες δεν είναι κωλόπαιδα?Γιατί?Επειδή όλα τα κάνουν εμμέσως και μεσχέδιο και δεν φαίνονται?Μήπως τλκ άλλους πρέπει να αντιμετωπίσουμε σαν κωλόπαιδα και τα έχουμε μπερδέψει λίγο????

Την καλημερα μου σε όλους.
"I am war, I am pain/I am all you've ever slain/I am tears in your eyes/I am grief, I am lies
I am the cosmic storms/I am the tiny worms/I am fear in the night/I am bringer of the light"
Άβαταρ μέλους
Βάλια
Junior Member

Δημοσίευσηαπό citylop » 08.12.08, 10:39 am

Βάλια δεν μπορούσες να με έχεις καλύψει περισσότερο.
~~Μην πεις κάτι, για να πεις κάτι~~
Άβαταρ μέλους
citylop
Junior Member

Δημοσίευσηαπό mitridi_g » 08.12.08, 10:40 am

Ωραία, cool, θεωρείς σωστό όμως εσύ ότι, επειδή
σκοτώθηκε, έφταιγε δεν έφταιγε, ο πιτσιρικάς,
που βρέθηκε την λάθος στιγμή στο λάθος σημείο,
πρέπει να βγει ο κάθε κομπλεξικός και πανηλίθιος
και να σπάσει το δικό μου αμάξι, το δικό μου μαγαζί
και να κινδυνεύσει η δική μου σωματική μου ακεραιότητα?

Αν θεωρείς ότι είναι σωστό, πάσο...!

Θεωρείς ότι υπάρχουν ανάμεσά τους άνθρωποι με πνέυμα
και ιδιοσυγκρασία?
Άνθρωποι που μόχθησαν για ότι έχουν?
Άνθρωποι που έχουν ιδανικά και αρχές?
Άνθρωποι που σέβονται την δημοκρατία και τον δίπλα τους?

Ε όχι δεν το δέχομαι ότι είναι τέτοιοι άνθρωποι
και είναι απλά άστοχο να τους συγκρίνουμε με τους
Ανθρώπους που θυσίασαν την ζωή τους για ιδανικά,
αρχές, δημοκρατία και πατρίδα.
mitridi_g
Old Member

Δημοσίευσηαπό VaLKyRiE » 08.12.08, 10:43 am

ενα "τσαφ' θελουνε ολοι αυτοι για να αρχισουνε να σπανε... αυτη ειναι η ασχολια τους. Στο ηρακλειο το βραδυ γινανε τα ιδια στα χανια, παντου. πεσανε τηλεφωνα προφανως και ειπανε" ελατε να κανουμε ενα πανελληνιο χαμο"...Δε ντρεπονται...ενας απο αυτους δε θα εχει μανα-αδερφη-γκομενα που να εργαζεται σε καταστημα και θα χασουν μεροκαματα-δουλεια κλπ για τις μ@λ@κιες τους? ελεος δηλαδη.
Nothing Lasts Forever...!
Άβαταρ μέλους
VaLKyRiE
Master Member

Δημοσίευσηαπό ar_ia » 08.12.08, 11:06 am

mitridi_g έγραψε:Ωραία, cool, θεωρείς σωστό όμως εσύ ότι, επειδή
σκοτώθηκε, έφταιγε δεν έφταιγε, ο πιτσιρικάς,
που βρέθηκε την λάθος στιγμή στο λάθος σημείο,
πρέπει να βγει ο κάθε κομπλεξικός και πανηλίθιος
και να σπάσει το δικό μου αμάξι, το δικό μου μαγαζί
και να κινδυνεύσει η δική μου σωματική μου ακεραιότητα?

Αν θεωρείς ότι είναι σωστό, πάσο...!

Θεωρείς ότι υπάρχουν ανάμεσά τους άνθρωποι με πνέυμα
και ιδιοσυγκρασία?

Ε όχι δεν το δέχομαι ότι είναι τέτοιοι άνθρωποι
και είναι απλά άστοχο να τους συγκρίνουμε με τους
Ανθρώπους που θυσίασαν την ζωή τους για ιδανικά,
αρχές, δημοκρατία και πατρίδα.

Ακριβώς!!!
Απλά εκμεταλεύονται πάντα μια κατάσταση για να δείξουν ακόμη μία φορά το πόσο Αλήτες είναι!!!!
Αν είναι απλά παιδιά που τους πνίγει μια αδικία και απλά διαμαρτύρονται και δεν είναι αυτοί που τα σπάνε τότε για πιο λόγο φοράνε κράνη και κουκούλες?????
Αυτοί για μένα που τους κατατάσσουν ως παιδιά που απλά βγάζουν την οργή τους για μία αδικία που έγινε, απλά δεν είχε ο μπαμπάς τους κάποιο κατάστημα εκεί και μιλάνε εκ του ασφαλούς!!!
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο.....
Θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα κερδίσει λόγω πείρας!!!!!!!!!
ar_ia
Senior Member

Δημοσίευσηαπό Βάλια » 08.12.08, 11:11 am

Δε συμφωνώ σε καμμία περίπτωση με αυτήν τις καταστροφές.Αλλά δε θα μπω και στο τρυπάκι να το συζητήσω.Όχι γιατί δε μ'ενδιαφέρει αλλά γιατί αυτό ακριβώς θέλουν "κάποιοι άλλοι" να κάνω.
Να επικεντρωθώ σε αυτό και να ξεχάσω το φόνο ενός παιδιού, που ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!Ό,τι και να έκανε.Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να αφαιρεί ανθρώπινη ζωή.
Επίσης εμένα προσωπικά μου παραβρωμάει το όλο θέμα που έσκασε ξαφνικά, από το φόνο μέχρι τις καταστροφές.Και γιατί μου βρωμάει??
ΒΑΤΟΠΕΔΙ.Πως θα ξεχνιόταν όλο αυτό????
Με έναν απλό φόνο ενός παιδιού, και μερικές καταστροφούλες, κι έχουν τα media πολλή τροφή για τις επόμενες 2 βδομάδες να ασχολούνται.
Το βατοπέδι ξεχνιέται, τα δις.ξεχνιούνται, και συνεχίζουμε τη ζωούλα μας όπως έγινε και με το Ζαχόπουλο.Ή μήπως δε θυμόμαστε ούτε το όνομά του????

Λυπάμαι πολύ για τις δουλειές που καταστράφηκαν, αλλά αυτά δεν είναι τπτ μπροστά στο εργοστάσιο Λαμπράκη που έκλεισε και έφερε Ρουμάνους εργολαβία, τπτ μπροστά στην Ideal Standard, Μαίλλης(αλουμίνια), και πόσα άλλα εργοστάσια που έκλεισαν εδώ στην περιοχή από Χαλκίδα μέχρι ΒΙ.ΠΕ. Οινοφύτων και απολύθηκαν άνθρωποι χωρίς αποζημίωση, 2 χρονιά για να συμπληρώσουν σύνταξη κλπ κλπ.Και τώρα έχουμε καθαρίστρια μία φορά τη βδομάδα παρακαλώ για 6 ώρες( :shock: ) που ήθελε 2 χρόνια για ναβγει στη σύνταξη!!

Πρόφανως λοιπόν και δεν πρόκειται να μπω σε αυτήν τη λογική.Το μόνο γεγονός εδώ είναι ότι κάποιοι έκλεψαν δισεκατομμύρια ευρώ, δε θα τιμωρηθούν ΠΟΤΕ, ένα παιδί σκοτώθηκε, δε θα τιμωρηθούν ΠΟΤΕ οι ένοχοι, η κυβέρνηση μας κατακλέβει στην κυριολεξία, στα μούτρα μας μπροστά, και τι γίνεται????
Μας πείραξαν μερικά καμμένα κτίρια.Για μένα αυτό είναι απλώς αυτό που κατάφεραν ακόμη μια φορά οι κυβερνούντες:ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ.
Μας καροϊδεύουν, πολύ απλά.

Και ένα τελευταίο:Ας αναρωτηθούμε:Από που τελικά "έπεσαν τα τηλέφωνα?"
"I am war, I am pain/I am all you've ever slain/I am tears in your eyes/I am grief, I am lies
I am the cosmic storms/I am the tiny worms/I am fear in the night/I am bringer of the light"
Άβαταρ μέλους
Βάλια
Junior Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 08.12.08, 11:15 am

Η άποψη της Βάλιας με καλύπτει απόλυτα.

Εάν δεν το έχουμε καταλάβει, η σύγχρονη Ελλάδα εμφανίζει τα χαρακτηριστικά μιας κοινωνίας, όπως αυτές που έχουν εδραιωθεί εδω και δεκαετίες στη Λατινική Αμερική:

Η κοινωνία χωρίζεται στα εξής στρώματα:

-Σε αυτούς τους πολιτικούς που μέσω του πλούτου, της διαφθοράς, της ψυχολογική τρομοκρατίας και των υπόγειες συμφωνίες δημιουργούν την κυβέρνηση.

-Στο παρα-κράτος. Εδω ανήκουν όλα τα κωλοσφούγγια που μην έχοντας ικανότητες προσπαθούν ως Βαράνοι του Κομμόντο να ανέβουν την κοινωνική κλίμακα εξυπηρετόντας τα συμφέροντα του κράτους και των οικονομικών υποστηρικτών τους: εδω θα βρείτε από διαφημιστικά γραφεία και γραφίστες, μέχρι υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους, πολιτικούς μηχανικούς, καθηγητές σχολείων και Ανωτάτων Ιδρυμάτων.

Είναι αυτοί που πάντα τα παίρνουν με τις περίφημες απευθείας "αναθέσεις" έργων.

Είναι αυτοί που πάντα κάνουν το σταυρό τους, φτάνει να φαίνονται δίπλα σε προέδρους, Νομάρχες , Δημάρχους και πάσας μορφής προέδρους.

Είναι αυτοί που θα στελεχώσουν μελλοντικές κυβερνήσεις και οργανισμούς.

-Στην Αστυνομία η οποία στηρίζει τα 2 προαναφερθέντα στρώματα και μάλιστα τα ενισχύει μέσω της πώλησης ναρκωτικών, της σωματεμπορίας και των "κλήσεων" όποτε το ταμείο είναι μείον.

-Στα περίφημα ΜΜΕ, που κατευθύνουν εμένα κι εσάς και όλους μας εκεί ακριβώς που θέλουν. Το αποκορύφωμα είναι η τελευταία διαφήμιση περι φορολογικής συνείδησης. Εν μέσω όλων των σκανδάλων από κράτος και εκκλησία πρέπει και ο πολίτης να νοιώθει ένοχος. Να μπει στο ίδιο σακί.
Καργιόλες!!!

-Στον "απλό κόσμο". Ο λαός, ο κοσμάκης, ο "εσυ κι εγώ".
Εδω έχουμε διάφορες υποκατηγορίες
1) Σε αυτούς που έχουν την ψευδάισθηση της υπερβολικής ελευθερίας
2) Σε αυτούς που κατά βάθος γουστάρουν το υπερδιαστατικό μπουρδέλο που έχει δημιουργηθεί και αγοράζουν υλικά αγαθά για να "δείχνουν" ότι είναι ομόσταβλοι της άρχουσας τάξης.
Αυτοί οι μπάσταρδοι-γαμώ -το σπίτι-τους-γαμώ, είναι που έπαιξαν και έχασαν με το κόλπο των διεφθαρμένων τραπεζικών συστημάτων, που είχαν 5-6 πιστωτικές κάρτες μονίμως χρεωμένες. Εϊναι αυτοί για τους οποίους αναρωτιέσαι "Μα που τα βρήκε τόσα πλούτη" ;
Είναι αυτοί που γλύφουν όλους τους αποπάνω για μια θέση στο Δημόσιο άνευ ΑΣΕΠ και άλλων-σχετικά-αδιάβλητων διαδικασιών.
Εϊναι αυτοί που δεν τοποθετούνται και κρατούν σιγή ιχθύος.
Είναι η ηλικιωμένη κυρία που έφαγε την πέτρα χθες στο δρόμο. Αλλά της άξιζε γιατί η γενιά της δημιούργησε το αίσχος του εμφυλίου και του Εθνικού Διχασμού, που ακόμα μας στοιχειώνει.

Η τελευταία κατηγορία είμαστε όλοι εμείς που τα βλέπουμε και σκάμε!

Το μόνο που λείπει είναι η κοκαϊνη, αλλά η Περήφανη Κρήτη, η Ηρωϊκή Αρκαδία, η Δοξασμένη Ηλεία και η Ιστορική Μεσσηνία πουλάνε το χασίσι με τους τόνους, από τα Εξάρχεια μέχρι τη Θεσσαλονίκη και από την Κρήτη στο Άμστερνταμ.

Εγω προτείνω στα νέα παιδιά να τα γκρεμίσουν όλα, γιατί τα θεμέλια έχουν σαπίσει!!!

ΥΓ: Ο Βαράνος του Κομόντο είναι ένα ερπετό με εξαιρετικά τοξικό σάλιο. Τρώει και ανθρώπους.

ΥΓ2: όσο για τη μακέτα του Δημήτρη Κολέτση, υπάρχει πρόβλημα. Η κυρία pacman δεν έτρωγε τα παιδιά της, αλλά πόντους. Δεν ήταν κανίβαλος.
Υou Can Do Anything You Want As Long As It Makes Sense
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Δημοσίευσηαπό Βάλια » 08.12.08, 11:18 am

Επίσης για αυτό πιστεύω ότι φτάσαμε σε αυτό το σημείο:Δικό μου, δικό σου, δικό του.
Αυτό το κτητικό μας έφτασε εδώ που είμαστε.Αρκεί να μην πάθουμε κάτι εμείς, δεν πα να καούνε όλα!

Εντελώς προσωπική μου άποψη:Είμαστε ακόμη στην αρχή.Τα χειρότερα έπονται.Να μην αυταπατόμαστε καθόλου.Όσο σκύβουμε σε κόμματα και ασχολούμαστε μόνο με την πάρτη μας, θα χειροτερέψει το πράγμα.Όλα πάνε προς το χειρότερο.Αλλαγή?Δεν πρόκεται.

Η ιστορία έχει αποδείξει ανά τους αιώνες ότι αλλαγή χωρίς αίμα δε γίνεται.
Μην κοιτάτε που ΄νομίζουμε πως είμαστε πιο μπροστά, πιο πολιτισμένοι, έχουμε 3ple play και κάτι έγινε.Αλλαγή με συζήτηση, νομοσχέδια, και πολιτισμό, ούτε μία στο εκατομμύριο δε θα γίνει.
Μόνο με αίμα.Έτσι είμαστε οι άνθρωποι.
Άβαταρ μέλους
Βάλια
Junior Member

Δημοσίευσηαπό lara » 08.12.08, 12:24 pm

Από προχτες το βράδυ που το έμαθα δε μπορώ να ηρεμήσω.

Πόσο στεναχωριέμαι που δεν είμαι κι εγώ στην Αθήνα να κάψω και να πετάξω λεμόνια και γλάστρες.
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 08.12.08, 12:34 pm

θα απαντήσω σε μερικές ερωτήσεις σου:
mitridi_g έγραψε:Θεωρείς ότι υπάρχουν ανάμεσά τους άνθρωποι με πνέυμα
και ιδιοσυγκρασία?

Θεωρείς ότι η κοινωνία μας, η άρχουσα τάξη και οι θεσμοί μας, κυβερνούνται από ανθρώπους του πνεύματος;

Πόσοι στην Ελλάδα μοχθούν για ότι έχουν; Εϊναι δυσανάλογος ο πλούτος πολλών Ελλήνων σε σχέση με την εργασία που κάνουν. Άρα κλέβουν για να έχουν ότι έχουν.

Οι άνθρωποι με ιδανικά και αρχές στην Ελλάδα είναι μια μικροσκοπική μειοψηφία. Υπάρχει πολύ υποκρισία από ανθρώπους που ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ Άγιοι, δυστυχώς.

Βγες μια βόλτα με το αυτοκίνητό σου να δεις πόσοι θα σε σεβαστούν στο δρόμο

Άσε, ήμουν Αγγλία και έχω δει ευνομούμενες χώρες...

σκ*τά είμαστε...
Υou Can Do Anything You Want As Long As It Makes Sense
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Δημοσίευσηαπό XarisR » 08.12.08, 12:38 pm

Καλημέρα σας,
Πιστεύω ότι όλα αυτά είναι τα πρώτα σημάδια από αυτό που έρχεται. Που ΠΡΕΠΕΙ να έρθει!
Έχουμε καταντήσει όλοι πρόβατα, που αποχαυνωμένα παρακολουθούμε τους διάφορους κατάπτυστους να μας σχεδιάζουν τη ζωή μας. Να μας επιβάλλουν απίστευτους και άδικους φόρους τη στιγμή που χαρίζουν χρέη δισεκατομμυρίων στους "μεγάλους". Να μας επιβάλλουν ένα άθλιο μέλλον, χωρίς καμία ελπίδα για κάτι καλύτερο.
Κι όμως, όλα αυτά τα παρακολουθούμε από την τηλεόραση, σας να μη πρόκειται για μας, αλλά για τους ήρωες του σήριαλ!
Και όταν, όπως είπε και η Βάλλια, μας αγγίξει η κατάσταση πιο άμεσα (γιατί χάσαμε τη δουλειά μας, για παράδειγμα...), αρχίζουμε να φωνάζουμε, να διαμαρτυρόμαστε, να βγαίνουμε στα παράθυρα για να βρούμε το δίκιο (;) μας. Δεν καταλαβαίνουμε όμως, ότι η φωνή μας δεν μπορεί πια να ακουστεί, είναι χαμένη ανάμεσα στο πλήθος. Και κανείς δεν ενδιαφέρεται να την ακούσει, όχι αρμόδιος, ούτε συνάδελφος-συνάνθρωπος. Αυτός θα ενδιαφερθεί μόνο αν η κατάσταση αγγίξει τον ίδιο...

Αφού, λοιπόν, χθες δεν ήμασταν ΟΛΟΙ στην πορεία (προσοχή: όχι στα επεισόδια!), μάλλον έχουμε ακόμα αντοχή-ανοχή στο γ@@@@@ που τρώμε!

Συγγνώμη για την έκταση
Άβαταρ μέλους
XarisR
Member

Δημοσίευσηαπό isikol » 08.12.08, 12:41 pm

Στα περίφημα ΜΜΕ, που κατευθύνουν εμένα κι εσάς και όλους μας εκεί ακριβώς που θέλουν. Το αποκορύφωμα είναι η τελευταία διαφήμιση περι φορολογικής συνείδησης. Εν μέσω όλων των σκανδάλων από κράτος και εκκλησία πρέπει και ο πολίτης να νοιώθει ένοχος. Να μπει στο ίδιο σακί.
Καργιόλες!!!

μόνο σε αυτό να δώσει καποιος λίγη σημασία θα καταλάβει πολλά....ΕΥΓΕ ρε sogo για τις και γαμώ τις εύστοχες παρατηρήσεις!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
isikol
Master Member

Δημοσίευσηαπό Βάλια » 08.12.08, 12:56 pm

Επίσης για τα ιδανικά, ένα έχω να πω:Μηδ'ένα προ του τέλους μακάριζεν..
Γιατί η ίδια Δαμανάκη που φώναζε μέσα από το Πολυτεχνείο τότε, η ίδια γ@@@@@κε από όλα τα κόμματα για να περνάει αυτή καλά κι εμείς χειρότερα.Και πόσοι άλλοι...Εκτός αν είναι καμμιά σωσίας της.
Άρα ο άνθρωπος αλλάζει.Πολύυυυυυυ......
Άβαταρ μέλους
Βάλια
Junior Member

Δημοσίευσηαπό Κούλης » 08.12.08, 12:56 pm

Και τώρα περιμένω να ακούσω και το περίφημο "αν δε σ' αρέσει η Ελλάδα, γιατί δε φεύγεις;" για να δέσει το γλυκό... Εύγε... Λαϊκιστικές φανφάρες πάνω στο πτώμα ενός εφήβου που κατά πάσα πιθανότητα θα γινόταν πιο "normal" κι απ' τους "normal"...

Και όπως διάβασα και σε διάφορα sites "Τι ήθελε 15 χρονών στα Εξάρχεια;"... Δε θα το πούμε αυτό εδώ μέσα;

Αχ, συγνώμη... Ξεχάστηκα... Εδώ λέμε για τα κωλόπαιδα που καίνε την περιουσία του κοσμάκη...

:evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Κούλης
Member

Επόμενο

Επιστροφή στο IV.V VCDC Διάλογος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων