Αναζήτηση Μηχανημάτων για στάμπες

Pre-Press, CTP, Press, Post-Press, OffSet, Digital Printing, Υλικά, Φλεξογραφία, Μεταξοτυπία, Βαθυτυπία, Χαρτί, PDF

Αναζήτηση Μηχανημάτων για στάμπες

Δημοσίευσηαπό handplan » 12.05.09, 10:51 am

Καλημέρα,

Κάνω έρευνα για αγορά ενός μικρού κοπτικού το οποίο θα χρησιμοποιώ για κόψιμο βινυλλίου για στάμπες, χαρτιών θερμομεταφοράς, stickers, stencils. Bρήκα το craft robo (A4 cutter), έχει κανείς αποψη πάνω στο θέμα; επίσης βρήκα και τα CandiCut (από την leadertronix.gr) σε διάφορες διαστάσεις και σε κάλες τιμές. Όσον αφορά τις γνωστές μαρκες της αγοράς όπως Roland, Summa κ.λ.π. τι λέτε;
Επίσης αναζητώ μία καλή πρέσσα θερμομεταφοράς.
Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω συγκεκριμένα στα παραπάνω μηχανήματα;
Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με στάμπες θα μου ήταν χρήσιμη για το νέο ξεκίνημα.

Ευχαριστώ
:Respect the old and Create the New:
Άβαταρ μέλους
handplan
Member

Re: Αναζήτηση Μηχανημάτων για στάμπες

Δημοσίευσηαπό mari0s » 12.05.09, 1:12 pm

Απο 2-3 γνωστούς ξέρω ότι τα summa είναι τα καλύτερα κοπτικά. Είναι σκυλιά. Τα roland φημιζονται για τα εκτυπωτικά τους. Αυτό που χρησιμοποιούμε εδώ κάνει και εκτυπώσεις - κόψιμο το ίδιο άψογα.
"Λεφτά υπάρχουν… Ο Τσακ Νόρις ξέρει πού βρίσκονται!"
Άβαταρ μέλους
mari0s
Old Member

Δημοσίευσηαπό penlix » 12.05.09, 4:40 pm

Να σας θυμήσω και την Graphica 2009: http://graphicaexpo.gr/ στο τέλος του Μάη :)
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό StampaHouse » 12.05.09, 5:43 pm

Σου εχω στειλει PM αν δεν σου εχει ερθει στειλε μου εσυ!!!
StampaHouse
Member

Δημοσίευσηαπό jimstamos » 31.07.09, 7:00 pm

Έχω κάνει μια έρευνα γιατί ανοίγω σύντομα δικό μου σταμπάδικο και έχω καταλλήξει στα εξής:
Πρέσα: Sprint Clam Heat Press Auto Open 40x40cm
http://www.targettransfers.com/dynamic/ ... tment=PR02

Κοπτικό: Graphtec CE5000-60
http://www.mdpsupplies.co.uk/ce5000packb.asp

Δεν έχω καταλλήξει ακόμα στον εκτυπωτή, αλλά για αυτά που σου έγραψα είμαι πλέον σίγουρος πώς είναι από τα καλύτερα μετά από θετικά σχόλια που έλαβα (και από επαγγελματίες στο εξωτερικό).

Ελπίζω να βοήθησα

(Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον εκτυπωτή στείλτε μου mail: jimstamos@gmail.com)
Ευχαριστώ
jimstamos
Member

Επιστροφή στο I.V Γραφικές Τέχνες / Εκτύπωση / Συσκευασία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων