Κοστολόγηση gift box?

Μεθοδολογία, παράμετροι και τρόπος κοστολόγησης. Ερωτήσεις πάνω σε θέματα αμοιβής.

Κοστολόγηση gift box?

Δημοσίευσηαπό jdran » 30.10.10, 4:30 am

Γειά σας,

Είμαι νέος στον χώρο και ακόμα δεν ξέρω που παν τα 4.. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε αν μπορείτε για μια κοστολόγηση δύο "gift box" τις συσκευασίες δηλαδή των προιόντων του πελάτη. Ανάπτυγμα υπάρχει ήδη, αυτό που θα αναλάβω είναι η γραφιστική σχεδιαση των κουτιών μόνο. Ευχαριστώ.
jdran
Member

Re: Κοστολόγηση gift box?

Δημοσίευσηαπό zoridesign » 30.10.10, 7:28 am

Kαλημερα, καλως ήρθες και καλη δύναμη.
Μια μικρη παρατήρηση, για να παίρνεις σαφεις απαντησεις, πάντα είναι βασικό να βάζεις σαφείς ερωτήσεις. Το θεμα της κυτιοποιίας, ειναι εξιδεικευμενο. Πρόσεξε το γιατι δεν ειναι φυλλάδιο, και αν γίνει πατάτα, μετα δεν σώζεται. :superman:
Ζούμε σε εποχές μάταιων επιδόσεων
Άβαταρ μέλους
zoridesign
Old Member

Re: Κοστολόγηση gift box?

Δημοσίευσηαπό jdran » 31.10.10, 4:48 am

Ευχαριστώ πολύ.
Πως θα μπορούσα να κάνω πιο συγκεκριμένη την ερώτηση μου; Αυτό που έχω κληθεί να κάνω..είναι.. πως να το πώ, φανταστείτε να αγοράζετε ενα κινητό sony erricson ή ακόμα καλύτερα έναν εκτυπωτή για τις δουλειές σας :D . Αυτά βρίσκονται μέσα σε κουτιά τα οποία έχουν γραφιστική επένδυση απ' έξω, καθώς και πληροφορίες για το προϊόν.

ΥΓ. Gift Box δεν ονομάζονται αυτά; Πως τα λέμε στην κοινότητά μας;
jdran
Member

Επιστροφή στο IΙI.III Κοστολόγηση Εργασιών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων