Δημιουργία portfolio

Παρουσιάστε στο φόρουμ το Portfolio σας, ή ζητήστε την άποψη / κριτική για μια εργασία σας.

Δημιουργία portfolio

Δημοσίευσηαπό Eva02 » 15.02.16, 12:21 pm

Καλησπέρα σας! Δουλέυω τα τελευταία 3 χρόνια σε εκδοτική εταιρεία με περιοδικά ως σελιδοποιός. Ξεκίνησα από αυτή τη δουλειά μετά την σχολή ως πρακτική και συνεχίζω να εργάζομαι σε αυτήν ως σήμερα. Θέλω να φτιάξω το portfolio μου και θα ήθελα βοήθεια σχετικά με τον τρόπο που πρέπει να παρουσιάσω την δουλειά μου ... δεν έχω πολλά πράγματα να δείξω εκτός από περιοδικά και πελατειακές καταχωρήσεις γιατί πάνω σε αυτά έχω εργαστεί κατά βάση. Στην περίπτωση του online portfolio πρέπει να έχω όλη την έκδοση σε ηλεκτρονική μορφή ή αρκούν κάποιες σελίδες από κάθε περιοδικό? Και όσον αφορά τον παραδοσιακό τρόπο? θα πρέπει να κουβαλάω μαζί μου τα περιοδικά??? Είναι πολλάα.. Help!!!!
Eva02
Member

Re: Δημιουργία portfolio

Δημοσίευσηαπό tzertzis » 15.02.16, 4:39 pm

Αρχικά θα πρέπει να ζητήσεις την άδεια από το περιοδικό για να βάλεις στο portfolio σου δουλειές που έκανες όσο εργαζόσουν εκεί

μετά καλό θα είναι να κάνεις επιλογή των εργασιών που θεωρείς ως καλύτερες, δεν πρέπει να είναι πολλές ούτε ολόκληρο το περιοδικό
όταν δείχνεις όλο τον όγκο της δουλειάς σου θα δείξεις και δουλειές υποδεέστερες
Άβαταρ μέλους
tzertzis
Old Member

Δημοσίευσηαπό Eva02 » 16.02.16, 11:24 am

Υπάρχει περίπτωση να μην μου επιτρέψουν να βάλω τις δουλειές που έκανα στο portfolio μου;;;
Eva02
Member

Δημοσίευσηαπό Cassidy » 17.02.16, 12:06 am

Απλό, θα ζητήσεις από τον εργοδότη σου την άδεια να πάρεις σε pdf μεμονωμένα τα φύλλα εργασίας σου.
Cassidy
Member

Δημοσίευσηαπό tzertzis » 22.02.16, 8:27 pm

Eva02 έγραψε:Υπάρχει περίπτωση να μην μου επιτρέψουν να βάλω τις δουλειές που έκανα στο portfolio μου;;;

ναι υπάρχει
Άβαταρ μέλους
tzertzis
Old Member

Επιστροφή στο IΙI.V Κριτική, Feedback & Portfolio

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων