Καλοκαιρινές Φωτογραφίες 2005

Παρουσιάσεις φωτογραφικών μηχανών αλλά και εξοπλισμός / αξεσουάρ

Καλοκαιρινές Φωτογραφίες 2005

Δημοσίευσηαπό penlix » 29.07.05, 11:01 am

Νομίζω οτι αξίζει να "ταξιδέψουμε" σε περισσότερα μέρη απο αυτά που μπορέσαμε να πάμε οι ίδιοι φέτος! Μερικές φωτογραφίες απο τα μέρη που πήγατε φέτος το καλοκαίρι είναι ότι χρειάζεται.

8)

Εικόνα
Μονεμβασιά

Εικόνα
Ελαφόνησος

Εικόνα
Καλογερολίμανο (Κόρινθος)

Εικόνα
Σπαθί (Κέα)
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό tennisball » 29.07.05, 1:34 pm

Αχ βρε Penlix... μελαγχόλησα

Ελαφόννησος..
Κρίμα τη διαλύσανε .. ο Σίμος πριν το οργανωμένο καμπινγκ άντε και ένα χρόνο μετά ήταν ένα όνειρο.. Και δυστυχώς για εμάς που προτίμουμε το καμπινγκ και ιδιαίτερα το ελεύθερο λιγοστεύουν σιγά σιγά μέρη σαν και αυτό.. :(
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό an1m8or » 29.07.05, 1:52 pm

penlix πότε πρόλαβες και πήγες σ' όλα αυτά τα μέρη φέτος;;;
an1m8or
Old Member

Τοποθεσία: A city called Athens in a country called Greece on a planet we call Earth.In other words I DONT KNOW

Δημοσίευσηαπό penlix » 01.08.05, 8:26 pm

Χμ, όρεξη να χεις και απωθυμένα απο 1,5 χρόνο στο στρατό και κάθε σ/κ είσαι εκτός 8)

Άλλος?
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό vanessa » 01.08.05, 8:31 pm

penlix έγραψε:Χμ, όρεξη να χεις και απωθυμένα απο 1,5 χρόνο στο στρατό και κάθε σ/κ είσαι εκτός 8)

¶λλος?

Oraies fotografies penlix...bravo...i Monemvasia einai ola ta lefta...einai toso omorfa pou sou erxetai na voutixeis...(oxxx to kefali mou...) :mrgreen:
vanessa
Άβαταρ μέλους
vanessa
Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 02.08.05, 6:49 am

tennisball έγραψε:Αχ βρε Penlix... μελαγχόλησα

Ελαφόννησος..
Κρίμα τη διαλύσανε .. ο Σίμος πριν το οργανωμένο καμπινγκ άντε και ένα χρόνο μετά ήταν ένα όνειρο.. Και δυστυχώς για εμάς που προτίμουμε το καμπινγκ και ιδιαίτερα το ελεύθερο λιγοστεύουν σιγά σιγά μέρη σαν και αυτό.. :(

Α Α Α!!!

Αγαπητό Τενισόμπαλο εδώ με βρίσκεις ΑΠΟΛΥΤΑ αντίθετο. Έπεσες και στην περίπτωση, καθώς κατά το ήμιση κατάγομαι από τη Νεάπολη Λακωνίας, οπότε γνωρίζω πολύ καλά και το Σίμο και την ευρύτερη περιοχή. Πρώτη φορά πήγα στη συγκεκριμένη παραλία το 1982, μια εποχή όπου ήταν ΕΝΤΕΛΩΣ παρθένα και άγνωστη-ακόμα και στους Λάκωνες ιθαγενείς.

Ξαναπήγα μετά από χρόνια-την εποχή του "ελεύθερου" κάμπινγκ. Την εποχή όπου οι Ελληναράδες μας, βρώμιζαν την παραλία, ενώ δίπλα κότερα με σημαία Valetta, αμόλαγαν jetskis ασύδωτα και σε ορδές και η γνωστή "παράγκα" με τα σαντουϊτσάκια του 2χίλιαρου έκανε-αναγκαστικά-θραύση. Φυσικά δεν σχολιάζω τι γινόταν αν αποφάσιζες να έχεις και πιτσιρίκια μαζί σου οπότε άκουγες και διάφορα χαριτωμένα:

"θείε Γιάννη τι είναι αυτό το μακρύ πράμα που έχει αυτόθ ο χοντρόθ κύριοθ ανάμεθα θτα πόδια του;"

Tι να του απαντήσεις; ότι είναι το σπαθί των Power Rangers;
Γιατί εκτός των άλλων, ήταν-επίσης-και μια αυθαίρετη παραλία γυμνιστών.

Αυθαίρετο κάμπινγκ, αυθαίρετες τιμές, αυθαίρετα τροχόσπιτα, αυθαίρετα παλαμάρια-και όχι μόνο!!

Η τοπική αρχή αποφάσισε-επιτέλους-κάποια στιγμή να δώσει τέλος στην απέραντη χαβούζα του Σίμου, να δημιουργήσει οργανωμένο κάμπινγκ, να τοποθετήσει και ένα ναυαγοσωστικό πύργο και να οργανώσει καλύτερα τα δρομολόγια των 2-πλέον-πορθμείων, που συνδέουν Νεάπολη με Ελαφόνησο.

ΚΑΜΙΑ αισθητική παρέμβαση δεν έγινε στην παραλία. Απλώς εξαφανίστηκε το Yunanistan που όλως τυχαίως, "ξεχνούσε" τα Αθηναϊκά του απορρίματα (υλικά, αισθητικά και ψυχολογικά) για να τα μαζέψουν οι βλάχοι, καθώς και οι wannabe Ροβινσώνες Κρούσοι της αλλοδαπής που αποφάσιζαν να ξανα-ανακαλύψουν την Costa Azura. Επίσης η παραλία σήμερα είναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ και ο κόσμος έμαθε να τη σέβεται επιτέλους...

Φυσικά και μπορώ να εικάσω πώς εσύ τουλάχιστον ήσουν συνειδητοποιημένη camper, με αρχές και οικοσυνείδηση..Αλλά οι άλλοι;

Tελικά στο Ελλάντα, συλλογική συνείδηση ακόμα δεν έχουμε αποκτήσει, οπότε καλό είναι να μας λείπουν μερικές ελευθερίες. Γιατί έτσι μας αρμόζει!!!
Υou Can Do Anything You Want As Long As It Makes Sense
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Δημοσίευσηαπό tennisball » 03.08.05, 10:57 am

Αγαπητε Sokalegga,
επιτέλους μπορώ να σου απαντήσω. Από εχτές το παιδεύω αλλά συνέχεια κάτι βγαίνει στη δουλειά.. ενιγουέι..

Αναφορικά με την Ελαφόνησο.. τα πράματα δεν ειναι ακριβώς έτσι...
Δεν ξέρω πως είναι τώρα ακριβώς ο Σίμος, εξάλλου εγώ έχω να πάω απο το 2002. Όμως, το συγκεκριμένο νησί το είχα δει χωρίς το οργανωμένο καμπινγκ, την χρονιά που αυτό πρωτοδημιουργήθηκε και ενα χρόνο μετά -τότε που απογοητεύτηκα τελείως..

Ναι είναι αλήθεια ότι το ελεύθερο κάμπινγκ μπορεί να είναι κακό για το περιβάλλον αλλά πίστεψε με δεν είναι τα σκουπίδια που αφήνουμε πίσω μας. Η πλειοψηφία των κάμπερς που είμασταν εκεί - και σε άλλα μέρη - σεβόμαστε το μέρος που μας φιλοξενεί και αυτό είναι ευνόητο μιας και το ότι επιλέγουμε το ελεύθερο έχει να κάνει με το ότι αγαπάμε πολυ τη φύση! Δεν είναι - συνήθως - τυχαία επιλογή το ελεύθερο.. μιας και δεν είναι πρώτα πρώτα καθόλου εύκολο. Συμφωνείς? Φυσικά υπάρχει και η άλλη κατηγορία τουριστών- κάμπερς και όχι μόνο- που πάντοτε όομως θα λειτουργούν με τον ίδιο ασυνείδητο τρόπο.

Ο Σίμος δεν είχε μόνο εμάς αλλά και τουρίστες απο το κυρίως νησί της Ελαφονήσου οι οποίοι επισκέπτονταν καθημερινά την παραλία με ένα καραβάκι - το μοναδικό τότε τρόπο πρόσβασης στην παραλία. Όταν λοιπόν, οι κύριοι αυτοί εφευγαν το απόγευμα πίστεψε με, μας άφηναν πολλά "ενθύμια" τα οποία για λόγους δικής μας υγιεινής και μόνο φροντίζαμε να απομακρύνουμε.

Τέλος πάντων .. μακρυγορώ.

Απλώς θέλω να σου θέσω μερικά ερωτήματα.
Γιατί όταν δημιουργήθηκε το καμπινγκ και για τον επόμενο τουλάχιστον χρόνο επιτρεπόταν η χρήση των ντους και των άλλων κοινόχρηστων χώρων απο εμάς?(ήταν διαφήμιση στα τοπικά ραδιόφωνα)

Γιατί ενώ οι αρχές τριγυρίζανε ανάμεσα μας τη δεύτερη και τρίτη χρονιά δεν έλεγαν τίποτε για τους γυμνιστές? Μήπως δεν ήταν και τόσο αυθαίρετο?

Γιατί ενώ δεν επιτρεπόταν ρητά από τις αρχές το ελευθερο καμπινγκ την τρίτη χρονιά οι ταξιδιωτικοί οδηγοί ανέφεραν την παραλία του Σίμου ως ιδανικό προορισμό για οργανωμένο και ελεύθερο κάμπινγκ (και οι αρχές όταν εγώ είχα επικοινωνήσει πριν παω για διακοπές μαζί τους τηλεφωνικά)

Γιατί σε γνώση των αρχών λειτουργούσε μπάρ που προσέφερε με κόστος 50λεπτων ντους?(μην μου πείς γι'αυτους που πηγαίνανε εκεί για ημερήσια εκδρομή!)

Τέλος, μιας και είσαι γνώστης θα ξέρεις ότι υπάρχει πλεον πρόσβαση και απο την ξηρά. Δεν ξέρω πως είναι τώρα αλλα το 2002 οι δρόμοι ήταν επιεικώς απαράδεκτοι. Επίσης, για να δημιουργηθούν υπήρξε μια ψιλοεπέμβαση στο τοπίο δεν νομίζεις?

Το 2001 - με το οργανωμένο καμπινγκ - η βραχονησίδα της Ελαφονήσου με τις παραλίες του Σίμου και της Παναγιας ήταν ένας παράδεισος ηρεμίας. Το 2002 η Παναγιά παρέμενε πάνω κάτω το ίδιο. Ο Σίμος έιχε πλέον το συφερτό της Μυκόνου που είχε έρθει, διότι, ήταν ξαφνικά "must"(μέχρι και η Μαστροκώστα εκεί ήταν!!!) την καντίνα που είχες δει και εσύ, 2 μπάρ, ένα οργανωμένο καμπινγκ και ατελείωτες ουρές από αυτοκίνητα. Μιας και το καραβάκι είχε καταργηθεί και μόνο με ΙΧ μπορούσες να έχεις πρόσβαση.

Χαίρομαι που η παραλία παραμένει πεντακάθαρη και που υπάρχει ναυαγοσωστικός πύργος.
Όμως δεν είμαι και τόσο σίγουρη για τις προθέσεις της τοπικής αρχής - διότι, όπως και να το κάνουμε ο Σίμος ήταν μια πολύ ωραία πίττα που δεν ετρωγε κανένας.
Δεν θα ήταν πολύ διαφορετικά να υπήρχε το οργανωμένο - πολυ καλό μέχρι και την τελευταία φορά που πήγα - καμπινγκ, ακόμη πιο ανεπτυγμένο με απαγορευμένο το ελεύθερο χωρίς όλα τα υπολοιπα?

Διότι, εγώ δεν βλέπω πως μάθανε οι Έλληνες να σέβονται την παραλία με όλα αυτά που έγιναν.
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό penlix » 03.08.05, 11:47 am

Ελεύθερο πολυπληθές camping ακούω, φωτογραφίες δεν βλέπω!

Να παραθέσω φωτογραφία απο Κ. Δευτέρα στην Ελαφόνησο και για την Tennisball και για τον Soka:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό tennisball » 03.08.05, 2:06 pm

Ακριβώς επάνω από τις τελευταίες ομπρέλες είχα στήσει την τελευταία φορά τη σκηνή μου! (ευτυχώς είχα μια πολύ καλή τέντα)
Εκείνες οι φωτογραφίες .. penlix.. πλέον είναι -δυστυχώς και κάκιστα- σε μια χωματερή πολλά πολλά πολλά πολλά και μικρά μικρά κομματάκια.. :roll:

Φέτος αν και έχω πάει κάπου και εγώ.. δεν έχω φωτογραφική και έχω αμελλήσει να τις μαζέψω ..

Δεν γίνεται να λέμε που πήγαμε και τις εντυπώσεις μας ακόμη και αν δεν έχουμε φωτογραφίες κάποιοι?

εεεεεεεεε??? φανταστικοί συμφορουμίστες??? :D
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 03.08.05, 6:02 pm

"tennisball"]Αγαπητε Sokalegga,
επιτέλους μπορώ να σου απαντήσω. Από εχτές το παιδεύω αλλά συνέχεια κάτι βγαίνει στη δουλειά.. ενιγουέι..

Δεν ξέρω πως είναι τώρα ακριβώς ο Σίμος, εξάλλου εγώ έχω να πάω απο το 2002. Όμως, το συγκεκριμένο νησί το είχα δει χωρίς το οργανωμένο καμπινγκ, την χρονιά που αυτό πρωτοδημιουργήθηκε και ενα χρόνο μετά -τότε που απογοητεύτηκα τελείως..

Ναι είναι αλήθεια ότι το ελεύθερο κάμπινγκ μπορεί να είναι κακό για το περιβάλλον αλλά πίστεψε με δεν είναι τα σκουπίδια που αφήνουμε πίσω μας. Η πλειοψηφία των κάμπερς που είμασταν εκεί - και σε άλλα μέρη - σεβόμαστε το μέρος που μας φιλοξενεί και αυτό είναι ευνόητο μιας και το ότι επιλέγουμε το ελεύθερο έχει να κάνει με το ότι αγαπάμε πολυ τη φύση! Δεν είναι - συνήθως - τυχαία επιλογή το ελεύθερο.. μιας και δεν είναι πρώτα πρώτα καθόλου εύκολο. Συμφωνείς? Φυσικά υπάρχει και η άλλη κατηγορία τουριστών- κάμπερς και όχι μόνο- που πάντοτε όομως θα λειτουργούν με τον ίδιο ασυνείδητο τρόπο.

Ο Σίμος δεν είχε μόνο εμάς αλλά και τουρίστες απο το κυρίως νησί της Ελαφονήσου οι οποίοι επισκέπτονταν καθημερινά την παραλία με ένα καραβάκι - το μοναδικό τότε τρόπο πρόσβασης στην παραλία. Όταν λοιπόν, οι κύριοι αυτοί εφευγαν το απόγευμα πίστεψε με, μας άφηναν πολλά "ενθύμια" τα οποία για λόγους δικής μας υγιεινής και μόνο φροντίζαμε να απομακρύνουμε.

Αγαπητή μου, αυτά που έβλεπα στην παραλία μέχρι τη δημιουργία του οργανωμένου κάμπινγκ μαρτυρούσαν το αντίθετο. Φυσικά και δεν αντιλέγω ότι η παρέα σου και εσύ κάνατε το καλύτερο δυνατόν για την παραλία, αλλά ένας κούκος δεν έφερνε την άνοιξη...
Τέλος πάντων .. μακρυγορώ.

Απλώς θέλω να σου θέσω μερικά ερωτήματα.
Γιατί όταν δημιουργήθηκε το καμπινγκ και για τον επόμενο τουλάχιστον χρόνο επιτρεπόταν η χρήση των ντους και των άλλων κοινόχρηστων χώρων απο εμάς?(ήταν διαφήμιση στα τοπικά ραδιόφωνα)

Γιατί ενώ οι αρχές τριγυρίζανε ανάμεσα μας τη δεύτερη και τρίτη χρονιά δεν έλεγαν τίποτε για τους γυμνιστές? Μήπως δεν ήταν και τόσο αυθαίρετο?

Γιατί ενώ δεν επιτρεπόταν ρητά από τις αρχές το ελευθερο καμπινγκ την τρίτη χρονιά οι ταξιδιωτικοί οδηγοί ανέφεραν την παραλία του Σίμου ως ιδανικό προορισμό για οργανωμένο και ελεύθερο κάμπινγκ (και οι αρχές όταν εγώ είχα επικοινωνήσει πριν παω για διακοπές μαζί τους τηλεφωνικά)

Γιατί σε γνώση των αρχών λειτουργούσε μπάρ που προσέφερε με κόστος 50λεπτων ντους?(μην μου πείς γι'αυτους που πηγαίνανε εκεί για ημερήσια εκδρομή!)

Όλα αυτά που αναφέρεις είναι-δυστυχώς-τα στάδια αποδιοργάνωσης και προσαρμογής ενός συστήματος που περνά μια φάση αλλαγής. Λογικό είναι να βλέπουμε τις ασυναρτησίες-που όπως είπς-συνέβησαν ΚΑΤΑ τη μετάβαση από το μη οργανωμένο κάμπινγκ στο οργανωμένο...

Τέλος, μιας και είσαι γνώστης θα ξέρεις ότι υπάρχει πλεον πρόσβαση και απο την ξηρά. Δεν ξέρω πως είναι τώρα αλλα το 2002 οι δρόμοι ήταν επιεικώς απαράδεκτοι. Επίσης, για να δημιουργηθούν υπήρξε μια ψιλοεπέμβαση στο τοπίο δεν νομίζεις?

Η πρόσβαση από την ξηρά, γίνεται πλέον με έναν ωραιότατο ασφαλτοστρωμένο δρόμο, που ουδεμία αλλαγή δεν επέφερε στο τοπίο. Εκτός και αν προτιμούσες το red-dust effect, από τη σκόνη που σήκωνε ο πηλός!!!!!...Ειλικρινά προτιμώ τις αναρτήσεις του αυτοκινήτου μου σε καλή κατάσταση και όχι να τρίζουν!!!

Το 2001 - με το οργανωμένο καμπινγκ - η βραχονησίδα της Ελαφονήσου με τις παραλίες του Σίμου και της Παναγιας ήταν ένας παράδεισος ηρεμίας. Το 2002 η Παναγιά παρέμενε πάνω κάτω το ίδιο. Ο Σίμος έιχε πλέον το συφερτό της Μυκόνου που είχε έρθει, διότι, ήταν ξαφνικά "must"(μέχρι και η Μαστροκώστα εκεί ήταν!!!) την καντίνα που είχες δει και εσύ, 2 μπάρ, ένα οργανωμένο καμπινγκ και ατελείωτες ουρές από αυτοκίνητα. Μιας και το καραβάκι είχε καταργηθεί και μόνο με ΙΧ μπορούσες να έχεις πρόσβαση.

Και έπρεπε δηλαδή να μείνει στη μοίρα του ο τόπος, πλίνθοι τε και κέραμοι ατάκτως ερριμένοι, ώστε να παραμείνει αναλλοίωτως για τους Ροβινσώνες εξ Αθηνών; Συγγνώμη αλλά την ράτσα των νεορομαντικών-εξερευνητών δεν την έχω καταλάβει ακόμα..άν ΔΕΝ ξεκαθαρίσετε ΤΙ ακριβώς θέλετε μια ζωή θα ψάχνεστε άνευ ουσίας...

Χαίρομαι που η παραλία παραμένει πεντακάθαρη και που υπάρχει ναυαγοσωστικός πύργος.
Όμως δεν είμαι και τόσο σίγουρη για τις προθέσεις της τοπικής αρχής - διότι, όπως και να το κάνουμε ο Σίμος ήταν μια πολύ ωραία πίττα που δεν ετρωγε κανένας.
Δεν θα ήταν πολύ διαφορετικά να υπήρχε το οργανωμένο - πολυ καλό μέχρι και την τελευταία φορά που πήγα - καμπινγκ, ακόμη πιο ανεπτυγμένο με απαγορευμένο το ελεύθερο χωρίς όλα τα υπολοιπα?

Αγαπητή μου, η κατάσταση ΣΗΜΕΡΑ είναι ακριβώς όπως θα την ήθελες. Το οργανωμένο κάμπινγκ έχει ΚΑΙ ιατρείο και όλες τις ανέσεις που θα επιθυμούσε κάποιος σήμερα. ΚΑΙ η παραλία είναι καθαρή και ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ σκηνές υπάρχουν τριγύρω.

Πιό συγκεκριμένα άν δεν υπήρχε ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας, ΟΥΤΕ ρεύμα θα είχε ο Σίμος, ΟΥΤΕ ασφαλτοστρωμένο δρόμο, ΟΥΤΕ το ΔΕΥΤΕΡΟ οχηματαγωγό που εξυπηρετεί τη διαδρομή Βιγκλάφια Νεάπολη, ΟΥΤΕ εστιατόριο και μάρκετ (εντός του κάμπινγκ αλλά ελέυθερο για όλους) θα υπήρχε, ούτε καφετέρια (επίσης εντός του κάμπινγκ ) ούτε τίποτε άλλο.

Άν θέλεις να μάθεις και κάτι άλλο, η συγκεκριμένη περιοχή της Λακωνίας είναι από τις πλέον υπανάπτυκτες!!! Και προτιμώ να τα παίρνουν οι ντόπιοι από τους τουρίστες για να τα ξαναρίξουν στον τουρισμό (πάντα με γνώμονα τις ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ υπηρεσίες του Κάμπινγκ), παρά να κάνουν αρπαχτές-όπως έκαναν προ 10ετίας, τη "ρομαντική" περίοδο που ανέφερες.

Και μακάρι τα σχέδια της ξενοδοχειακής εταιρείας Hayat Regency να ευοδοθούν και να δημιουργηθεί και μεγάλο ξενοδοχείο στην Λεύκη.

Μακάρι να κλέψουμε λίγο από τον τουρισμό της Μυκόνου.

Μακάρι να γίνει μια από τις πιό ξακουστές παραλίες της Μεσογείου!!!

Άν πάλι θέλεις να ηρεμήσεις μπορείς-κυριολεκτικά-να πάρεις τα βουνά της χώρας μας που θα σου προσφέρουν υπέροχες στιγμές αρμονίας και ηρεμίας. Και να δείς κάτι το διαφορετικό.

Έλεος πιά με την κινδυνολογία και τον πανικό!!! Ξυπνάτε...
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Δημοσίευσηαπό parsec_dev » 03.08.05, 9:57 pm

έχω μπερδευτεί λίγο.
Στην ελαφόνησο αναφέρεστε στην Κρήτη ή υπάρχει και αλλού απλά δεν το ξέρω....
Σορρυ αλλά έχω μπερδευτεί.
Υπάρχει πάντως Ελαφονήσι και στην Κρήτη, και μάλιστα από τις πιο εξωτικές παραλίες της Ευρώπης!

Parsec
Coding is the closest thing we have to a superpower.
Άβαταρ μέλους
parsec_dev
Senior Member

Δημοσίευσηαπό sirca » 04.08.05, 2:23 am

parsec_dev έγραψε:έχω μπερδευτεί λίγο.
Υπάρχει πάντως Ελαφονήσι και στην Κρήτη, και μάλιστα από τις πιο εξωτικές παραλίες της Ευρώπης!

Parsec

Carlo το πιο πιθανό είναι τα παιδιά να αναφέρονται στην Ελαφόνησο του Νομού Λακωνίας...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sirca
Site Admin

Δημοσίευσηαπό tennisball » 04.08.05, 8:27 am

[quote="sokalegga"][quote="tennisball"]Αγαπητε Sokalegga,

[/quote]

Καλημέρα,

Το μόνο που θα σου πώ είναι να ξαναδιαβάσεις την απάντηση μου και μετά τη δική σου. 'Επειτα θα' θελα να σκεφτείς τι θα σου απαντούσες είτε συμφωνουσες είτε διαφωνούσες με τα αναγραφόμενα.

και πάλι καλημέρα.
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό tennisball » 04.08.05, 8:30 am

[quote="sirca33"][quote="parsec_dev"]έχω μπερδευτεί λίγο.

Parsec[/quote]

Carlo το πιο πιθανό είναι τα παιδιά να αναφέρονται στην Ελαφόνησο του Νομού Λακωνίας...[/quote]

Όντως στην Ελαφόνησο της Λακωνίας αναφερόμαστε. Το ελαφονήσι είναι στα Χανιά και είναι πράγματι πολυ όμορφο.
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό angelx » 05.08.05, 3:32 pm

Για να επιστρέψουμε στην φωτογραφική μας περιήγηση.

Et voila…

Η αγαπημένη μου Σίφνος

Εικόνα

Εικόνα

Πλατύς Γιαλός

...και κάποιες Σιφνέικες καλλιτεχνικές ανησυχίες....

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
angelx
Member

Δημοσίευσηαπό penlix » 05.08.05, 3:53 pm

Σίφνος, Αργώ, Μπότζι, Καλημέρα... Μου θυμίζεις διάφορα τώρα 8)
Άβαταρ μέλους
penlix
Adminilicious

Δημοσίευσηαπό george_l » 08.08.05, 12:07 pm

Καλημέρα λεπόν..

Ρε sokka πατριώτης είσαι?..

Φεύγω λοιπόν Τετάρτη για Μονεμβασιά και Πέμπτη είμαι Ελαφόνησο... Οπότε φοτό μετά την Τρίτη..

Συμφωνώ και διαφωνώ πάντως για την Ελαφόννησο..Εγώ 2 χρονιές ελεύθερο δεν είδα κανέναν ασυνήδητο εκεί τριγύρω αλλα σίγουρα υπάρχουν.. Όσο για τους γυμνιστές δεν νομίζω οτί μπορεί κάποιος να τους επιβάλει που και πως θα κάνουν μπάνιο...Τεσπά

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ και όποιος περάσει από τα λημέρια μας κερνάμε καφέ
τους φόβους που σε τρέφουν να τους κάνεις κάτι άλλο
κάνε τους ποίηση/ ή μηχανήματα σπουδαία
μη γυρνάς τη πλάτη μη ζεις στο ψέμα
πολέμησε το άδικο/ και κάθε είδους βία
σκέψου θετικά
και μη γελάς με ηλίθια αστεία
Άβαταρ μέλους
george_l
Senior Member

Δημοσίευσηαπό tennisball » 08.08.05, 2:37 pm

[quote="george_l"]Καλημέρα λεπόν..

Ρε sokka πατριώτης είσαι?..

Φεύγω λοιπόν Τετάρτη για Μονεμβασιά και Πέμπτη είμαι Ελαφόνησο... Οπότε φοτό μετά την Τρίτη..

Συμφωνώ και διαφωνώ πάντως για την Ελαφόννησο..Εγώ 2 χρονιές ελεύθερο δεν είδα κανέναν ασυνήδητο εκεί τριγύρω αλλα σίγουρα υπάρχουν.. Όσο για τους γυμνιστές δεν νομίζω οτί μπορεί κάποιος να τους επιβάλει που και πως θα κάνουν μπάνιο...Τεσπά

[size=18]ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ[/size] και όποιος περάσει από τα λημέρια μας κερνάμε καφέ[/quote]

Καλά να περάσεις βρε!
Πες και ένα στην υγειά μου αν κάτσεις στον Παντελή για Σαγκρία.

(Εγώ φωτογραφίες από Σεπτέμβριο, από Χανιά και Εύβοια. 4 και σήμερα..προς το παρόν πάω να πάρω τα δοκίμια μου.. :( )
Άβαταρ μέλους
tennisball
Junior Member

Δημοσίευσηαπό george_l » 09.08.05, 11:14 am

tennisball έγραψε: Καλά να περάσεις βρε!
Πες και ένα στην υγειά μου αν κάτσεις στον Παντελή για Σαγκρία.

(Εγώ φωτογραφίες από Σεπτέμβριο, από Χανιά και Εύβοια. 4 και σήμερα..προς το παρόν πάω να πάρω τα δοκίμια μου.. :( )

Thanx και εσύ tennisball καλά να περάσεις και στην υγειά σου από τώρα. Πιες και εσύ μια ρακί για μένα..Αχ Χανιά ρε γμτ...ΑΑΑΑΑ Φάε και μια κρέπα στη Ρωξάνη, και αν πας βράδυ πες ένα γεια στον Ψηλό..

Ποιος είναι όμως ο Παντελής? Έχω χάσει κάτι τόσα χρόνια που κατεβαίνω? :shock: :shock:

Άντε Καλές διακοπές σε όλους και τα λέμε από Τρίτη..
τους φόβους που σε τρέφουν να τους κάνεις κάτι άλλο
κάνε τους ποίηση/ ή μηχανήματα σπουδαία
μη γυρνάς τη πλάτη μη ζεις στο ψέμα
πολέμησε το άδικο/ και κάθε είδους βία
σκέψου θετικά
και μη γελάς με ηλίθια αστεία
Άβαταρ μέλους
george_l
Senior Member

Δημοσίευσηαπό sokalegga » 09.08.05, 4:18 pm

georgel Από που είσαι βρε αθεόφοβε;

Λοιπόν, καλές διακοπές σε όλους...εγώ καθότι ελεύθερος επαγγελματίας, ντεν έχει διακοπές..

Ιδιαίτερα καλές διακοπές και φιλάκια στην tennisball, που την στενοχώρησα λίγο... :oops:
Άβαταρ μέλους
sokalegga
Master Member

Επόμενο

Επιστροφή στο VII.I Φωτογραφικές Μηχανές & Εξοπλισμός

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων