αναζητηση vectors

Συζητήσεις για θέματα σχεδίασης, οπτ. επικοινωνίας, εφαρμ. τεχνών και διαφήμισης

αναζητηση vectors

Δημοσίευσηαπό VENUS » 24.04.07, 11:47 am

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ SITE ΜΕ VECTORS FLORAL KLP.. ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΛΠ?
ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΙΤΕ ΤΟ SHUTTERSTOCK.COM ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΕΦΤΑ.
ΤΙΠΟΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΥΠΑΡΧΕΪ??
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
VENUS
Member

Δημοσίευσηαπό b-positive » 24.04.07, 12:10 pm

...όλα είναι τσάμπα σε αυτή τη ζωή!

Υπάρχει και το www.kathomaikaitokanwmonosmou.gr
Άβαταρ μέλους
b-positive
Old Member

Δημοσίευσηαπό alexandra » 24.04.07, 12:17 pm

b-positive έγραψε:...όλα είναι τσάμπα σε αυτή τη ζωή!

:lol: ειναι πολυ καλη εξασκηση να τα κανεις μονη σου, μαθαινεις να δουλευεις πιο σωστα και να μην βασιζεσε στα ετοιμα...

αλλά απο την άλλη ριξε μια ματιά στο
www.bluevertigo.com.ar

εχει πολλα resources για vector!

a! και ενα tip: τα vector δεν εχουν να κανουν με την αναλυση, δεν εχουν pixel για αυτο εξαλλου και τα λενε vector = διανυσματικα! Σε οποια διασταση και να δουλεψεις δεν χανουν σε ποιοτητα

φιλικα
αλεξανδρα
http://www.twomatch.gr

++live for design and design for life++
Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό nantia » 24.04.07, 12:20 pm

cool link m8 ...! :wink:

υπάρχει και το άλλο... www.plirwnw/kapoionpouxerei/kaitokanei.com
Graphic Design Resources http://www.nantia.co
Άβαταρ μέλους
nantia
Old Member

Δημοσίευσηαπό VENUS » 24.04.07, 12:25 pm

EYXARISTO GIA TIS EIRONIES PAIDIA!!

ALEXANDRA EYXARISTW POLY..
VENUS
Member

Δημοσίευσηαπό alexandra » 24.04.07, 12:38 pm

-------------------------
το παρον thread εχει μεταφερθει στην κατηγορια Γραφιστικη / Διαφημιση μιας και η κατηγορια που βρισκοτανε Λογισμικο, δεν την καλυπτε.

Επισεις αλλαξε ο τιτλος απο 'vectors' σε "αναζητηση vectors" για να ειναι πιο κατανοητος!

αλεξάνδρα

Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό VENUS » 24.04.07, 12:48 pm

DEN MILAO GIA TA APLA CLIP ART. AN MPEITE STO SITE
WWW.SHUTTERSTOCK.COM STA VECTORS THA KATALAVETE TI ENNOO
VENUS
Member

Δημοσίευσηαπό nantia » 24.04.07, 12:59 pm

VENUS έγραψε:DEN MILAO GIA TA APLA CLIP ART. AN MPEITE STO SITE
WWW.SHUTTERSTOCK.COM STA VECTORS THA KATALAVETE TI ENNOO

δεν τα έκανε ο θεός...
τα έκανε ένας μικρός γραφιστάκος... σαν εμένα και σαν εσένα!
και αν το κάνεις μόνο σου
1ο. κερδίζεις μοναδικότητα
2ο. κερδίζεις λεφτά
Άβαταρ μέλους
nantia
Old Member

Δημοσίευσηαπό VENUS » 24.04.07, 1:02 pm

DEN EXV TO XRONO NA ASXOLITHO ALLIOS THA TA EKANA. TELOSPANDON STIN TELIKH THA PLIROSO. KAI GIATI KAIMENOS??
SIGOURA TA LEFTAKIA TOY TA PERNEI.
VENUS
Member

Δημοσίευσηαπό nantia » 24.04.07, 1:08 pm

VENUS έγραψε:DEN EXV TO XRONO NA ASXOLITHO ALLIOS THA TA EKANA. TELOSPANDON STIN TELIKH THA PLIROSO. KAI GIATI KAIMENOS??
SIGOURA TA LEFTAKIA TOY TA PERNEI.

καιμένος?
Άβαταρ μέλους
nantia
Old Member

Δημοσίευσηαπό peslac » 24.04.07, 1:18 pm

Είναι κακό να ψάχνει κανείς κάτι δωρεάν;; Γιατί πρέπει οπωσδήποτε να το πληρώσει, αφού έχει τη δυνατότητα να γλιτώσει κάποια χρήματα;
Δεν θα το κλέψει από κάπου...

Δηλαδή το Vertigo και όλα αυτά τα site με δωρεάν υλικό, πρέπει να τα κλείσουμε και να αρχίσουμε να τα φτιάχνουμε όλα μόνοι μας;
Εγώ όταν πήζω στη δουλειά και δεν προλαβαίνω να πειραματιστώ, ψάχνω κάτι έτοιμο και βάζω...
Πού είναι το κακό;

Επίσης, αν θέλω κάποια φωτό, μπαίνω στο Stock Exchange, βρίσκω μία free και τη χρησιμοποιώ... Τι να κάνω; Να βγω έξω με μια φωτογραφική μηχανή και να την τραβήξω μόνος μου, ή να πληρώσω επαγγελματία φωτογράφο για να βγάλει κι αυτός το ψωμί του;;;

Καλή η εξάσκηση, καλό να δίνεις χρήματα για κάτι ποιοτικό και ξεχωριστό, αλλά και το τζάμπα σου λύνει τα χέρια και σου εξοικονομεί χρόνο πολλές φορές! :|

Τι το κράξατε το παιδί;;;;;
http://peslac.pblogs.gr/
***Ο χρήστης peslac συχνάζει στο blog του και στο msn***

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
peslac
Master Member

Δημοσίευσηαπό lara » 24.04.07, 1:19 pm

:lol: :P :D
Άβαταρ μέλους
lara
Master Member

Δημοσίευσηαπό b-positive » 24.04.07, 1:33 pm

peslac έγραψε:Είναι κακό να ψάχνει κανείς κάτι δωρεάν;; Γιατί πρέπει οπωσδήποτε να το πληρώσει, αφού έχει τη δυνατότητα να γλιτώσει κάποια χρήματα;
Δεν θα το κλέψει από κάπου...

Δηλαδή το Vertigo και όλα αυτά τα site με δωρεάν υλικό, πρέπει να τα κλείσουμε και να αρχίσουμε να τα φτιάχνουμε όλα μόνοι μας;
Εγώ όταν πήζω στη δουλειά και δεν προλαβαίνω να πειραματιστώ, ψάχνω κάτι έτοιμο και βάζω...
Πού είναι το κακό;

Επίσης, αν θέλω κάποια φωτό, μπαίνω στο Stock Exchange, βρίσκω μία free και τη χρησιμοποιώ... Τι να κάνω; Να βγω έξω με μια φωτογραφική μηχανή και να την τραβήξω μόνος μου, ή να πληρώσω επαγγελματία φωτογράφο για να βγάλει κι αυτός το ψωμί του;;;

Καλή η εξάσκηση, καλό να δίνεις χρήματα για κάτι ποιοτικό και ξεχωριστό, αλλά και το τζάμπα σου λύνει τα χέρια και σου εξοικονομεί χρόνο πολλές φορές! :|

Τι το κράξατε το παιδί;;;;;

Aπλά σχολίασα τον τρόπο του.

ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΛΠ?

Λές και βγαίνουν μόνα τους, δεν τα σχεδιάζει κανεις, απλά υπάρχουν για να τα κοτσάρουμε παντού και να γίνονται trendy οι δουλείες_υπάρχουν και άλλοι τρόποι, ας πούμε κάθομαι μίση (!) ώρα, και το φτιάχνω και το κρατάω.
Τεσπα ο καθένας με τον τρόπο του, να με συνγχωρείς φίλε venus, δεν είναι κάτι το προσωπικό...
Άβαταρ μέλους
b-positive
Old Member

Δημοσίευσηαπό VENUS » 24.04.07, 1:34 pm

telospandon lathos moy na apefintho edo gia voithia.
etsi nomiza oti litourgousate alla mallon o enas koitaei na vgalei to mati tou allou
ligoi einai autoi pou voithane,
kalh kardia
VENUS
Member

Δημοσίευσηαπό antonist » 24.04.07, 1:51 pm

venus λυπάμαι που σκέφτεσε έτσι. για να προκάλεσες κάποια αντίδραση, ίσως χτυπησες μια ευαισθησια κάποιου.

πραγματική βοήθεια, για να πούμε και την αλήθεια, ήταν το σχόλιο του Β+ . το να σερβιρουμε έτοιμα πράγματα στο πιάτο, δεν είναι βοήθεια, μπάλωμα είναι. και ευτυχως, εδω η βοήθεια δεν περιορίζετε στο να ανταλάσουμε free resources.αλλα ουσιαστική βοήθεια.

φυσικά, καλό είναι να αποφευγουμε κάθε υπερβολή. ολοι μας έχουμε χρησιμοποίησει κάποια ετοιμα πινελα ή συμβολακια καποια στιγμη

απλά venus, νομίζω πως ο τρόπος σου ήταν λίγο που ενόχλησε, και σε μένα χτύπησε λίγο ασχημα.

μια δική μου προτροπή πάντως θα ήταν, να αποφύγεις τα λουλουδικά, γιατί τα ετοιματζίδικα, τα χρησιμοποιεί πλέον και η κουτσή, και η μαρία η ασχημη, και τα πραγματικά σουπερ ντουπερ τζετ σκι πολυχρωμα λουλουδικά, τα έχουν κάνει κάποιοι δημιουργοί μόνοι τους, και δε τα χαριζουν λογικά εδω και εκεί.

πάντως μια και χρησιμοποιείς τετοιο υλικό, σκεφτηκα οτι καλο θα ηταν να οργανώσουμε ενα τριτο vector pack εδω στο vcdc, και ισως να μπορουσες να σχεδιάσεις και εσύ μερικά, να βοηθήσεις την κοινότητα :D

Β+ να το οργανώσουμε πάλι?τι λες?
AntonisTheodorakis.com

***We are all Stars***
Άβαταρ μέλους
antonist
Site Admin

Δημοσίευσηαπό alexandra » 24.04.07, 1:56 pm

antonist έγραψε:πάντως μια και χρησιμοποιείς τετοιο υλικό, σκεφτηκα οτι καλο θα ηταν να οργανώσουμε ενα τριτο vector pack εδω στο vcdc, και ισως να μπορουσες να σχεδιάσεις και εσύ μερικά, να βοηθήσεις την κοινότητα :D

Β+ να το οργανώσουμε πάλι?τι λες?

οοοο yes yes say yes b+ :)

Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό graphic-os_X » 24.04.07, 2:00 pm

Γιατί ρε παιδιά τόση ειρωνία.
Έχουμε ανάγκη τόσο πολύ να γινόμαστε κυνικοί πια απέναντι σε οποιονδήποτε απευθύνει μια ερώτηση που μας βρίσκει αντίθετους με την λογική της?
Τότε βρε σεις, κανένας από εμάς που σχεδιάζει κάτι καλό δεν αξίζει ούτε ένα γραμμάριο "μπράβο", αφού τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε δεν τα φτιάξαμε μόνοι μας, και τις φωτογραφίες που συνδυάζουμε για να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα, τις περισσότερες φορές τις βρίσκουμε έτοιμες.
Καλό είναι να δημιουργούμε μόνοι μας, αλλά την έμπνευση την χρειαζόμαστε πάντα.
Η δικαιολογία "το έκανα λίγο βιαστικά" διαψεύδεται αυτομάτως απο το button "upload".
Άβαταρ μέλους
graphic-os_X
Senior Member

Δημοσίευσηαπό peslac » 24.04.07, 2:09 pm

b-positive έγραψε:Aπλά σχολίασα τον τρόπο του.

ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΛΠ?

Λές και βγαίνουν μόνα τους, δεν τα σχεδιάζει κανεις, απλά υπάρχουν για να τα κοτσάρουμε παντού και να γίνονται trendy οι δουλείες_υπάρχουν και άλλοι τρόποι, ας πούμε κάθομαι μίση (!) ώρα, και το φτιάχνω και το κρατάω.
Τεσπα ο καθένας με τον τρόπο του, να με συνγχωρείς φίλε venus, δεν είναι κάτι το προσωπικό...

Καλά, εμένα δεν μου φάνηκε παράξενο, να σου πω την αλήθεια...
Κι εγώ όταν ψάχνω κάτι, κάπως έτσι το ζητάω συνήθως! :P
Δεν νομίζω να εννοούσε ότι φυτρώνουν μόνα τους για να τα χρησιμοποιούμε εμείς!!
Τέλος πάντων, επειδή εσύ ασχολείσαι με τα vectors και φτιάχνεις πολλά και έχεις ρίξει δουλειά, ξέρεις καλύτερα τον κόπο που θέλουν και γι' αυτό σου φάνηκε κάπως!
Φαντάζομαι το ίδιο θα με πείραζε εμένα αντίστοιχα αν ζητούσε κάποιος σκίτσα με αυτόν τον τρόπο (ζήτησε κάποιος πρόσφατα μερικά "έτοιμα" όπως τα αποκάλεσε, αλλά συγκρατήθηκα, επειδή πολλές φορές, απλώς ο τρόπος που εκφραζόμαστε δημιουργεί παρεξηγήσεις...) 8)
http://peslac.pblogs.gr/
***Ο χρήστης peslac συχνάζει στο blog του και στο msn***

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
peslac
Master Member

Δημοσίευσηαπό silencefi » 24.04.07, 2:21 pm

peslac έγραψε:
Φαντάζομαι το ίδιο θα με πείραζε εμένα αντίστοιχα αν ζητούσε κάποιος σκίτσα με αυτόν τον τρόπο (ζήτησε κάποιος πρόσφατα μερικά "έτοιμα" όπως τα αποκάλεσε, αλλά συγκρατήθηκα, επειδή πολλές φορές, απλώς ο τρόπος που εκφραζόμαστε δημιουργεί παρεξηγήσεις...) 8)

:lol: :lol: :lol:
"life is art, and art is my life!"

www.efitheohari.com
www.coroflot.com/efi
Άβαταρ μέλους
silencefi
Old Member

Δημοσίευσηαπό b-positive » 24.04.07, 3:20 pm

VENUS έγραψε:telospandon lathos moy na apefintho edo gia voithia.
etsi nomiza oti litourgousate alla mallon o enas koitaei na vgalei to mati tou allou
ligoi einai autoi pou voithane,
kalh kardia

Αγαπητέ μου σεβαστή η γνώμη σου,

Βλέπεις εμένα με ενδιαφέρει να βλέπω καλές δουλείες απο συναδέλφους, το να σε βάλω σε διαδικασία, έστω και με αυτόν το χοντροκομένο τρόπο, να το σχεδιάσεις ή έστω να το σκεφτείς λίγο, είναι για εμένα μια βοήθεια.

*Επίσης peslac, alexandra, για vector banks είμαι πάντα μέσα, απλά νομίζω πως πρέπει να βρεθεί κάποιο κίνητρο για να υπάρξει συμμετοχή από πολλούς. αυτά.
Άβαταρ μέλους
b-positive
Old Member

Επόμενο

Επιστροφή στο I.I Γραφιστική / Διαφήμιση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων