Λογότυπο Group4

Συζητήσεις για θέματα σχεδίασης, οπτ. επικοινωνίας, εφαρμ. τεχνών και διαφήμισης

Λογότυπο Group4

Δημοσίευσηαπό notis » 04.11.05, 12:01 pm

Αφου απετυχα να βρω το κατωθι λογοτυπο στα links (logo resources) που εχουν δημοσιευθει, απευθυνομαι σε σας καλοι μου συναδελφοι...
Οποιος γνωριζει κατι θα με βοηθουσε αφανταστα! :D

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό alexandra » 04.11.05, 12:34 pm

noti το βρηκα!

http://www.brandsoftheworld.com/search/ ... d_id=74158

ελπιζω να ειναι οκ!
http://www.twomatch.gr

++live for design and design for life++
Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό notis » 04.11.05, 12:50 pm

Thanks Αλεξανδρα!!!!
Φιλια στην Σαλονικη! :D :D :D
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό alexandra » 04.11.05, 12:54 pm

:lol:
http://www.twomatch.gr

++live for design and design for life++
Άβαταρ μέλους
alexandra
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Faethon » 06.11.05, 10:05 pm

Καλησπέρα, αυτό που σου πρότεινε η Αλεξάνδρα δεν χρησιμοποιείται πλέον από την μητρική εταιρία. Μάλιστα από 1/1/2006 θα γίνει rebranding και στην Ελλάδα.

Αν ενδιαφέρεσαι για eps εταιρικά logos των brands Group 4 Securicor, Wackenhut, Group4U καθώς και χρωματικές οδηγίες και υποδείξεις ενημέρωσε με στο faethon [@] faethon.net ή στείλε μου email μέσω του forum.

Tα παραπάνω brands ανήκουν στην ίδια εταιρία Group 4 Securicor ( http://www.g4s.com/ ) στην οποία εργάζομαι.

Αλήθεια έχεις πάρει καμιά δουλειά σχετικά με την Group4; Για να μην το ξέρω, πιθανώς από κάποιον συνεργάτη / αντιπρόσωπο μας.
Άβαταρ μέλους
Faethon
Member

Δημοσίευσηαπό tsevis » 07.11.05, 1:09 pm

Σωστά!
Το γραφείο μου μέχρι πριν λίγους μήνες προστατευόταν από την Grup4. Τα τελευταία τιμολόγια που λαμβάνω λένε Wackenhut.

X.
Good design = Good business
We'll always be together
Together in Electric Dreams
Άβαταρ μέλους
tsevis
Master Member

Δημοσίευσηαπό notis » 07.11.05, 2:57 pm

Faethon σε ευχαριστω πολυ για την παρεμβαση!
Προς το παρων ο πελατης μου προτιμα το λογοτυπο που ανεφερα λογω αναγνωρισιμοτητας, αλλα επειδη θα προχωρησουμε συντομα και σε website θα μου ειναι ιδιαιτερα χρησιμη η βοηθεια σου!
Και παλι σε ευχαριστω πολυ!

Με εκτιμηση
Νότης Φραγκόπουλος
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Δημοσίευσηαπό Faethon » 07.11.05, 10:43 pm

Στην διάθεση σου για μελλοντική βοήθεια...

Προς το παρων ο πελατης μου προτιμα το λογοτυπο που ανεφερα λογω αναγνωρισιμοτητας

Στην περίπτωση που ο πελάτης σου είναι επίσημος αντιπρόσωπος ή συνεργάτης της εταιρίας μας, δεν είναι σε θέση να επιλέξει το logo για το οποίο του παρέχεται η επαγγελματική χρήση του στην περιοχή του έναντι αμοιβής μέσω ιδιωτικού συμφωνητικού. Η εταιρία μας τουλάχιστον έως και 31/12/2005 δραστηριοποιείται στην Ελλάδα μέσω του αναγνωριστικού "Wackenhut" "A Group 4 Securicor Company".

Θέματα τοπικής αναγνωρισιμότητας ή μερίδια αγοράς ανταγωνισμού στην περιοχή που δραστηριοποιείται ο πελάτης σου μπορούν να συζητηθούν αποκλειστικά με την διεύθυνση της εταιρίας μας. Oι όποιες αποφάσεις πρέπει να έχουν την σύμφωνη γνώμη μας και πάντως δεν πρέπει να χρησιμοποιείται σε καμία περίπτωση το αναγνωριστικό Group 4 Falck αλλά το Group 4 Securicor.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων και ανούσιων παρατυπιών σε παρακαλώ προσπάθησε να φέρεις τον πελάτη σου σε επαφή μαζί μου στο 210 2852930 ή στο kousourisf [@] wackenhut.gr. Φαντάσου ο επιχειρηματίας ενός από τα καταστήματα του Γερμανού σε κάποια πόλη να κρεμάσει το παλιό logo της εταιρίας επειδή θεωρεί ότι θα μαζέψει περισσότερους πελάτες! Ειδικά στην περίπτωση που η Ελληνική εταιρία μας δαπανά χρήματα για το rebranding και το σήμα Group 4 Falck έχει καταργηθεί εδώ και πολύ καιρό.

Αν ο πελάτης σου δεν είναι επίσημος αντιπρόσωπος ή συνεργάτης μας όχι μόνο δεν έχει το δικαίωμα απόφασης αλλά και χρήσης οποιουδήποτε σήματος μας.

Παραμένω στην διάθεση σου για κάθε πληροφορία ή διευκρίνηση. Θύμισε μου όταν θα ξεκινήσεις το site να σου δώσω αρκετές φωτογραφίες με θέματα του κλάδου μας που είναι σχετικά δύσκολο να βρεις στο Internet. Αναφέρομαι σε ραντάρ, σειρήνες, πίνακες συναγερμού, ανθρώπους που χρησιμοποιούν συστήματα ασφαλείας κλπ.
Άβαταρ μέλους
Faethon
Member

Δημοσίευσηαπό notis » 07.11.05, 11:59 pm

Αγαπητε faethon κατ' αρχας δεν μιλησα για το Group 4 Falck αλλά για το Group 4 Securicor (βλεπε το jpg στην αρχη αυτου του thread).

Υπαρχουν ομως αλλες εξελιξεις στην ιστορια που ανεφερα.
Τελικα ο ανθρωπος που ηθελε τις καρτες του ηταν απλα εξωτερικος συνεργατης της εταιριας που σας αντιπροσωπευει.
Απλα παρεξηγησα τα λεγομενα του οταν μου ανεφερε "Θελεις να σε φερω σε επαφη με το καταλληλο προσωπο για να αναλαβεις το site μας?"
Ο πληθυντικος που χρησιμοποιησε με μπερδεψε και νομιζα πως ο ιδιος που ηθελε τις καρτες ηθελε και site! :D

Anyway τα πραγματα τελικα εχουν ως εξης:
Στις καρτες του δεν θελει τελικα κανενα λογοτυπο αλλων εταιριων και θα κρατησει απλα το δικο του εικαστικο.

Οσον αφορα την εταιρια, με εφερε σε επαφη με τους ιδιοκτητες και ειμαστε στη φαση των συνενοησεων για την υλοποιηση του site τους.
Μαλιστα εδειξαν ιδιαιτερα ικανοποιημενοι οταν εμαθαν πως εμεις ειχαμε δημιουργησει το site των ανταγωνιστων τους (http://www.totalsecurity.gr) το οποιο τους ειχε κανει ηδη πολυ θετικη εντυπωση...

Θεωρω πως πολυ συντομα θα χρειαστω τη βοηθεια σου σχετικα με το υλικο που ανεφερες...

Και παλι σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου
Με εκτιμηση
Νοτης Φραγκοπουλος
Άβαταρ μέλους
notis
Master Admin

Επιστροφή στο I.I Γραφιστική / Διαφήμιση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Visual Communication Designers Club

Το Visual Communication Designers Club, το μεγαλύτερο Ελληνικό online design forum, αποτελεί μια Ελληνική κοινότητα σχεδιαστών οπτικής επικοινωνίας, υπό την ευρύτερη έννοια του όρου, θέλοντας να συμπεριλάβει στα μέλη της κάθε ειδικότητα και βαθμίδα όσων σπουδάζουν ή εργάζονται στον χώρο της επικοινωνίας, έντυπης, διαδικτυακής, τρισδιάστατης ή εφαρμογών πολυμέσων